Jak automatycznie przetłumaczyć stronę internetową w Microsoft Edge

Nowa wersja przeglądarki Microsoft Edge umożliwia automatyczne tłumaczenie stron internetowych na języki obce. Oto jak korzystać z wbudowanej funkcji Microsoft Translator – i jak włączyć tłumaczenie, jeśli zostało wyłączone w przeglądarce.

Tłumaczenie jest wbudowane w nową przeglądarkę Edge

Omawiamy tutaj nową wersję przeglądarki Edge. Ma wbudowane funkcje tłumaczenia i zalecamy jego aktualizację. Po prostu odwiedź witryna Microsoft Edge aby pobrać i zainstalować go w systemie Windows, Mac i innych systemach operacyjnych. Opiera się na Chromium – podobnie jak Google Chrome – więc użytkownicy Chrome będą go szczególnie znać.

Jeśli nadal masz klasyczną wersję Edge dostarczoną z systemem Windows 10, możesz uzyskać automatyczne tłumaczenie, instalując plik Tłumacz dla rozszerzenia przeglądarki Microsoft Edge ze sklepu Microsoft Store.

Jak przetłumaczyć obcojęzyczną witrynę internetową

Kiedy odwiedzasz obcojęzyczną stronę internetową w nowej przeglądarce Microsoft Edge, Edge powinien automatycznie zaoferować przetłumaczenie jej za Ciebie. Jeśli tak się nie stanie, możesz kliknąć przycisk „Pokaż opcje tłumaczenia” na pasku adresu Edge, aby wyświetlić opcje tłumaczenia. Ten przycisk pojawia się po lewej stronie ikony gwiazdki (ulubionych) i jest widoczny tylko wtedy, gdy Edge uważa, że ​​bieżąca strona internetowa jest w obcym języku.

Aby przetłumaczyć stronę internetową, wybierz język, na który chcesz ją przetłumaczyć, i kliknij „Przetłumacz”. Zostanie on automatycznie przetłumaczony w bieżącym oknie przeglądarki.

Ikona Tłumacz na pasku adresu zmieni kolor na niebieski podczas przeglądania przetłumaczonej strony internetowej. Aby zobaczyć oryginał, kliknij ponownie przycisk „Pokaż opcje tłumaczenia”, a następnie kliknij „Pokaż oryginał”.

Jak automatycznie tłumaczyć strony internetowe na język

Aby automatycznie przetłumaczyć wszystkie witryny na określony język obcy, kliknij opcję „Zawsze tłumacz strony z” [Language]”, Które pojawia się w wyskakującym okienku Tłumacz.

Następnie możesz przeglądać, a Edge automatycznie przetłumaczy strony internetowe w tym języku, gdy się pojawią. Aby cofnąć tę zmianę, kliknij ponownie przycisk „Pokaż opcje tłumaczenia”, odznacz „Zawsze tłumacz strony z” [Language]”I kliknij„ Gotowe ”.

Jak powstrzymać Edge’a przed tłumaczeniem języka

Jeśli chcesz przeglądać strony internetowe w obcym języku, a Edge nie prosi o ich przetłumaczenie, możesz zamiast tego kliknąć strzałkę obok „Teraz teraz” w wyskakującym okienku i kliknąć „Nigdy nie tłumacz” [Language]. ”

Edge nie będzie już automatycznie oferować tłumaczenia stron internetowych w tym języku, ale nadal możesz kliknąć przycisk Tłumacz podczas przeglądania witryn w obcym języku, aby przetłumaczyć poszczególne strony internetowe lub cofnąć tę zmianę.

Jak włączyć tłumaczenie w Edge

Microsoft Edge korzysta z usługi online Microsoft Translate do tłumaczenia stron internetowych. Podobnie jak inne funkcje zależne od usług online w Edge, tę funkcję można wyłączyć. Jeśli tak, nie zobaczysz opcji tłumaczenia obcojęzycznych stron internetowych.

Aby ponownie włączyć funkcje tłumaczenia, kliknij menu> Ustawienia> Język i upewnij się, że opcja „Proponuj tłumaczenie stron, które nie są w języku, który czytam” jest włączona.

Na tym ekranie możesz także wybrać preferowane języki. Na przykład, jeśli czytasz zarówno angielski, jak i francuski, możesz upewnić się, że oba języki pojawiają się tutaj w sekcji „Preferowane języki”, a Edge nigdy nie zaoferuje tłumaczenia stron w języku angielskim i francuskim.

Co zrobić, gdy Microsoft Translate to za mało

Funkcja Microsoft Translator jest potężna, ale nie zna wszystkich języków na świecie. W tej chwili liczymy listę 74 obsługiwane języki. Tłumaczenie maszynowe też nie jest doskonałe – niektóre dokumenty mogą nie zostać przetłumaczone jasno,

Tłumacz Google twierdzi, że może tłumaczyć jeszcze więcej języków, a jego funkcje tłumaczenia mogą działać, gdy Microsoft Translate nie może przetłumaczyć czegoś wyraźnie. Możesz udać się na drugą próbę tłumaczenia strony internetowej w witrynie Tłumacza Google w Microsoft Edge.

Skopiuj i wklej adres URL strony internetowej, którą chcesz przetłumaczyć na Tłumacza Google, i kliknij adres.

Zobaczysz przetłumaczoną wersję strony, którą możesz przeglądać i automatycznie tłumaczyć podczas przeglądania.

Google spróbuje automatycznie określić język strony internetowej i przetłumaczyć ją na Twój aktualny język, ale możesz zmienić te języki, klikając pola „Od” i „Do” u góry strony.

Możesz skorzystać z witryny Tłumacza Google, aby przetłumaczyć strony internetowe w dowolnej przeglądarce. Jest to szczególnie przydatne w przeglądarkach bez wbudowanych funkcji automatycznego tłumaczenia.