Jak bezpiecznie pobierać torrenty i chronić swoją tożsamość

Technologia P2P zrewolucjonizowała sposób udostępniania informacji, ale warto nauczyć się, jak bezpiecznie pobierać torrenty. Podejmując kroki w celu ochrony Twojej tożsamości online, możesz uniknąć niepotrzebnych konsekwencji ze strony nadgorliwych dostawców usług internetowych lub właścicieli praw autorskich. Pokażemy Ci, jak zwiększyć prywatność podczas torretingu za pomocą VPN, a także polecimy najlepszych dostawców.

Torrenty to metoda pobierania peer-to-peer, co oznacza, że ​​pobierasz pliki od dziesiątek, a nawet setek innych użytkowników takich jak ty, zamiast mieć centralny serwer plików. Oznacza to, że użytkownicy dzielą się obowiązkiem przesyłania plików, więc nie jest wymagany kosztowny hosting plików dla osoby przesyłającej. Torrenting stał się popularny wraz z rozwojem Internetu szerokopasmowego, który umożliwił użytkownikom wysyłanie i pobieranie z większą prędkością niż wcześniej, umożliwiając udostępnianie całych dużych plików na całym świecie.

Jednak torrenty szybko stały się związane z nielegalnym pobieraniem. Właściciele praw autorskich i dostawcy usług internetowych mogą łatwo śledzić, które adresy IP używają torrentów, i ścigać ich za udostępnianie plików. W ciągu ostatnich pięciu lat znacznie mniej osób korzystało z torrentów z powodu obaw o naruszenie praw autorskich. Ale wciąż są ludzie, którzy chcą korzystać z torrentów, ponieważ pozostają najbardziej wydajnym sposobem zarządzania dużymi pobraniami.

Jeśli chcesz korzystać z torrentów, ale martwisz się, czy jest to bezpieczne, dzisiejszy artykuł jest dla Ciebie. Będziemy omawiać jak bezpiecznie pobierać torrenty.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wskazówki dotyczące bezpiecznego pobierania torrentów

Jeśli chcesz korzystać z torrentów, możesz to zrobić bezpiecznie. Jeśli zadbasz o to, których torrentów używasz i gdzie znajdujesz swoje pliki torrentów, to torrentowanie może być naprawdę przydatnym sposobem szybkiego pobierania dużych plików. Oto wskazówki dotyczące bezpiecznego pobierania torrentów:

Używaj legalnych torrentów

Największą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z torrentów, jest używanie tylko legalnych torrentów. Pobieranie nielegalnych treści za pomocą torrentów będzie ryzykowne, zwłaszcza jeśli pobierasz najnowszy film z Hollywood, a zwłaszcza gdy film został niedawno wydany na DVD lub Bluray. W tych czasach właściciele praw autorskich będą bacznie obserwować, aby szukać osób nielegalnie udostępniających swoje treści. Możesz całkowicie pominąć to zmartwienie, używając zamiast tego legalnych torrentów.

W rzeczywistości istnieje mnóstwo wspaniałych legalnych treści, których nie można pobrać, takich jak niezależne filmy, które zostały wydane za darmo, starsze treści, które są teraz w domenie publicznej, lub oprogramowanie open source, które jest dystrybuowane za darmo. Oto tylko kilka witryn, z których możesz skorzystać, aby znaleźć w pełni legalne torrenty:

Skonfiguruj swojego klienta Torrent

Istnieje wiele różnych klientów do pobierania torrentów. Niektóre z tych klientów będą wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, takie jak opcja szyfrowania torrentów w celu ukrycia rodzaju ruchu używanego przez dostawcę usług internetowych. Chociaż z pewnością nie jest to niezawodna metoda na zapewnienie sobie bezpieczeństwa, warto włączyć tę opcję, jeśli jest dostępna w kliencie torrent. Możesz również rozważyć skonfigurowanie serwera proxy do kierowania ruchem torrentów przez tunel proxy w celu zwiększenia anonimowości oraz użycie sprawdzania adresu IP torrenta, aby upewnić się, że twój rzeczywisty adres IP nie jest widoczny w pobieranych torrentach.

Znajdź torrenty na szanowanych stronach

Ryzyko związane z używaniem torrentów to nie tylko kwestie prawne. Gdy pobierasz plik torrent, nie zawsze widzisz, co pobierasz, dopóki pobieranie nie zostanie ukończone i nie otworzysz pliku. Czasami w plikach torrentowych ukryty jest złośliwy kod, taki jak wirusy lub złośliwe oprogramowanie, a po otwarciu plików komputer zostanie zainfekowany.

Aby uniknąć tego problemu, powinieneś znajdować torrenty tylko w witrynach, które znasz i którym ufasz. Nie powinieneś zaczynać pobierania torrenta znalezionego na jakiejś podejrzanej stronie, o której nigdy wcześniej nie słyszałeś, że przeszedłeś przez Google. Zamiast tego użyj zaufanej i dobrze znanej strony z torrentami, aby znaleźć torrenty, których szukasz.

Jeśli często używasz torrentów, możesz spróbować zdobyć zaproszenie do prywatnej witryny torrentowej. Strony te są bezpieczniejsze niż inne, ponieważ korzysta z nich tylko ograniczona grupa osób posiadających dużą wiedzę.

Użyj sieci VPN, aby zachować bezpieczeństwo

Najważniejszym sposobem na zapewnienie sobie bezpieczeństwa podczas korzystania z torrentów jest użycie VPN. VPN zarówno ukryje twój adres IP, jak i ukryje fakt, że używasz torrentów od swojego dostawcy usług internetowych. VPN działa poprzez instalację oprogramowania na urządzeniu, którego używasz do pobierania torrentów, które szyfrują wszystkie dane, które wysyłasz przez Internet, zanim opuści twoje urządzenie. Zaszyfrowane dane są wysyłane na serwer znajdujący się w innym miejscu na świecie, gdzie są odszyfrowywane i wysyłane do pierwotnego miejsca docelowego. Ten proces szyfrowania uniemożliwia dostawcy usług internetowych sprawdzenie, jakie witryny odwiedzasz, oraz jakie treści przesyłasz strumieniowo lub pobierasz.

VPN jest najlepszym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa podczas torrentowania, a jeśli używasz nielegalnych torrentów, VPN jest absolutną koniecznością, aby zabezpieczyć Cię przed konsekwencjami prawnymi pobierania. Nie akceptujemy łamania prawa, więc to od Ciebie zależy, czy rozumiesz prawne granice swojej działalności online.

Nasze zalecane sieci VPN do torrentowania

Jednak nie każda sieć VPN jest odpowiednia dla użytkowników torrentów. Wiele VPN, szczególnie darmowe VPN, nie szyfruje ruchu P2P, w tym torrentów. Tak więc ci dostawcy nie są użyteczni w zapewnianiu ci bezpieczeństwa podczas torrentów. Znaleźliśmy wybór niezawodnych i godnych zaufania sieci VPN, które pozwalają torrentować, dlatego oto nasze zalecenia dotyczące sieci VPN, które zapewnią bezpieczeństwo podczas torrentowania:

1. ExpressVPN

ExpressVPN to świetna sieć VPN dla torrentów dzięki połączeniu szybkości, bezpieczeństwa i łatwości użytkowania. ExpressVPN obsługuje torrent i inny ruch P2P i nie ma limitów przepustowości, więc nie musisz się martwić o ograniczenie przepustowości, jeśli pobierasz dużo dużych plików. Zastosowane zabezpieczenia obejmują 256-bitowe szyfrowanie, aby Twoje dane były bezpiecznie zamknięte z dala od Twojego dostawcy usług internetowych, a także zasady braku rejestrowania, dzięki czemu nie będą przechowywane żadne zapisy dotyczące korzystania z Internetu. W oprogramowaniu jest więcej funkcji bezpieczeństwa, takich jak wyłącznik awaryjny, dzięki czemu nie używasz torrentów przez niezabezpieczone połączenie oraz narzędzie do sprawdzania adresów IP, dzięki któremu możesz sprawdzić, czy Twój adres IP jest ukryty przed otwarciem klienta torrent.

Sieć serwerów, do których masz dostęp w ramach subskrypcji ExpressVPN, obejmuje ponad 3000 serwerów w 94 różnych krajach, a serwery te oferują jedne z najszybszych połączeń dostępnych od dowolnego dostawcy VPN. Zaletą ExpressVPN jest to, że oprogramowanie jest dostępne dla szerokiej gamy urządzeń, w tym konsol do gier i telewizorów smart, a także komputerów stacjonarnych z systemem Windows, Mac OS i Linux, a także urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS. Dostępne są nawet rozszerzenia przeglądarki do szybkiego łączenia przez przeglądarkę Chrome, Firefox lub Safari.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje serwis Netflix i inne serwisy streamingowe
 • Superszybkie serwery (minimalna utrata prędkości)
 • Szyfrowanie AES-256
 • Żadne zasady rejestrowania nie są dobrze egzekwowane
 • Wsparcie czatu 24/7.
Cons

 • Opcje konfiguracji dla zaawansowanych użytkowników.

2. NordVPN

NordVPN to sieć VPN, którą zalecamy użytkownikom, którzy szukają najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Usługa nie tylko zezwala na ruch P2P, ale ma nawet specjalne serwery dedykowane P2P, aby zmaksymalizować prędkość pobierania. Oprócz 256-bitowego szyfrowania i braku zasad rejestrowania w celu ochrony Twojej prywatności istnieje również opcja podwójnego szyfrowania dla najlepszego możliwego bezpieczeństwa. Podwójne szyfrowanie polega na wysyłaniu danych do nie jednego, ale dwóch różnych serwerów i szyfrowaniu ich na każdym z nich. Te dwie warstwy szyfrowania praktycznie uniemożliwiają złamanie zabezpieczeń, nawet przy użyciu najbardziej wyrafinowanych narzędzi. Inne kluczowe funkcje torrentów to nieograniczona przepustowość i szybkie prędkości pobierania, dzięki czemu możesz szybciej uzyskać swoje pliki.

NordVPN niedawno rozbudował swoją sieć serwerów, a teraz ma absolutnie ogromną sieć 5400 serwerów w 59 krajach. Oprócz serwerów specjalnych dla P2P znajdziesz również serwery specjalistyczne do ochrony przed DDoS, dedykowanym IP, podwójnym VPN i cebulą przez VPN. Oprogramowanie jest dostępne dla urządzeń z systemem Windows, Mac OS, Android i iOS oraz jest dostępne jako rozszerzenie przeglądarki dla przeglądarek Chrome i Firefox.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Różne adresy IP aervers
 • Do 6 jednoczesnych połączeń
 • Ścisłe zasady dotyczące zerowych dzienników dotyczące zarówno ruchu, jak i metadanych
 • Świetna obsługa klienta za pośrednictwem czatu.
Cons

 • Nie można określić miasta ani prowincji w aplikacji.

3. CyberGhost

CyberGhost to fantastyczna opcja do torrentowania, pakująca 256-bitowe szyfrowanie AES i 2048-bitowe klucze pod maską. Nie musisz się też martwić, że dzienniki będą przechowywane, ponieważ ten dostawca ma jedną z najsurowszych zasad dotyczących logowania w branży. Nie zachowują nawet twojego adresu e-mail! Ten poziom prywatności jest idealny, gdy walczy się z zagrożeniem ze strony trolli od praw autorskich rzucających w ciebie książką. Inne funkcje obejmują automatyczny przełącznik zabijania wraz z ochroną DNS i IP.

Ten dostawca VPN jest również szybki, z solidną siecią ponad 5700 serwerów w niesamowitych 90 krajach. Aby uzyskać jeszcze lepszą wydajność podczas torrentowania, skorzystaj z ich profilu „Torrent anonimowo”, który automatycznie łączy cię z serwerem kompatybilnym z P2P. Zapewni to nie tylko optymalne wrażenia, ale także dodatkową warstwę ochrony przed szpiegowaniem, złośliwym oprogramowaniem i innymi złośliwymi stronami w Internecie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • NISKA CENA: 6 DODATKOWYCH miesięcy bezpłatnie (79% zniżki – link poniżej)
 • P2P dozwolone na dowolnym serwerze z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych i Rosji
 • Jurysdykcja w Rumunii
 • Prywatne: silne zasady braku dzienników
 • Obsługa czatu na żywo (24/7).
Cons

 • Wykryto wyciek WebRTC
 • Nie można odblokować innych witryn do przesyłania strumieniowego.

4. IPVanish

IPVanish ma niewiarygodnie szybkie prędkości połączenia, które są idealne do błyskawicznego pobierania dużych plików. Inne funkcje, które docenią użytkownicy torrentów, to brak ograniczeń przepustowości, ścisłe zasady braku rejestrowania oraz 100% prywatności. Możesz użyć dowolnego z serwerów dostępnych do pobierania P2P, a zastosowane silne 256-bitowe szyfrowanie zapewni Ci bezpieczeństwo.

Dostępna sieć serwerów jest duża, z ponad 1300 serwerami w 60 różnych krajach na całym świecie. A oprogramowanie ma przydatne funkcje bezpieczeństwa, takie jak opcjonalny przełącznik zabicia, który odłączy połączenie internetowe, jeśli serwer VPN przestanie działać, dzięki czemu nie przypadkowo wyślesz dane przez niezabezpieczoną sieć – co jest kluczową funkcją dla torrentów. Istnieje również opcja zmiany adresu IP okresu i ochrony przed wyciekiem DNS dla maksymalnego bezpieczeństwa. Możesz zainstalować oprogramowanie IPVanish na urządzeniach z systemem Windows, Mac OS, Linux, iOS i Android.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

Czy Torrenting jest legalny?

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o torrentach jest to, że pomimo tego, w co wielu ludzi wierzy i mówi, używanie torrentów nie jest nielegalne. Torrentowanie to tylko metoda udostępniania plików, na przykład dołączanie pliku do wiadomości e-mail. Jednym z powszechnych legalnych zastosowań torrentów, które zobaczysz, jest dzielenie się dystrybucjami Linuksa lub oprogramowaniem open source. Jeśli oprogramowanie jest dostarczane bezpłatnie, osoba, która napisała kod, może zapłacić za hosting plików instalacyjnych. Zamiast tego oprogramowanie jest udostępniane za pośrednictwem torrentów, dzięki czemu programista nie musi płacić za hosting. Gdy chcesz pobrać oprogramowanie typu open source, możesz użyć klienta torrent, aby pobrać pliki instalacyjne od innych użytkowników oprogramowania. To wszystko jest całkowicie legalne.

Jednak większość treści udostępnianych przez torrenty to treści chronione prawem autorskim, takie jak filmy, programy telewizyjne, książki, anime, komiksy lub muzyka. Udostępnianie tych treści za darmo jest nielegalne, ponieważ jest niezgodne z prawem autorskim. Więc treść udostępniana za pośrednictwem torrentów może być nielegalna, a nie sama metoda torrentowania.

Jednym z powodów, dla których właściciele praw autorskich byli tak aktywni w podejmowaniu kroków prawnych przeciwko użytkownikom torrentów, jest sposób, w jaki działają torrenty. Gdy używasz torrenta do pobrania pliku, zaczynasz pobierać ten plik w małych porcjach od innych użytkowników. Fragmenty, które już pobrałeś, są następnie udostępniane innym użytkownikom do pobrania od Ciebie. Dlatego za każdym razem, gdy używasz torrenta do pobrania, technicznie przechowujesz plik do pobrania, choć w sposób zdecentralizowany.

Ogólnie rzecz biorąc, właściciele praw autorskich nie koncentrują się zbytnio na użytkownikach, którzy pobierają lub przesyłają strumieniowo swoje treści – są bardziej zaniepokojeni osobami, które przesyłają lub przechowują treści. Dzięki torrentom stajesz się gospodarzem każdego pobieranego pliku, co czyni cię celem dla posiadaczy praw autorskich, jeśli pobierasz nielegalne treści.

Jak ludzie są przyłapani na użyciu torrentów?

Ok, więc wiesz, że wiele treści znalezionych w torrentach jest nielegalnych. Ale w jaki sposób ludzie zostają złapani przy użyciu torrentów? To nie tak, że ktoś z twojego dostawcy usług internetowych przegląda każdy bajt danych, które pobierasz w celu wyszukiwania nielegalnych treści, prawda? Powód, dla którego tak wiele osób zostaje złapanych i otrzymuje prawne groźby podczas korzystania z torrentów w porównaniu do, powiedzmy, bezpośredniego pobierania, ma również związek ze sposobem działania torrentów. Bezpośrednie pobieranie to plik hostowany w witrynie internetowej, który pobierasz jak każdy inny plik z Internetu, np. Obraz, plik audio, a nawet tekst. O ile Twój dostawca usług internetowych nie przyjrzy się uważnie Twojej aktywności w Internecie, raczej nie zauważy, że pobrałeś konkretny plik.

Ale torrenty używają określonej metody przesyłania plików, opartej na technologii Bittorrent. Wykorzystuje to określony port do ruchu – zazwyczaj port TCP 6881-6889 – co oznacza, że ​​ruch torrentowy jest bardzo charakterystyczny i łatwy do wykrycia przez dostawcę usług internetowych. Jeśli używasz torrentów przez zwykłe połączenie internetowe, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój dostawca usług internetowych sprawdzi, jakie typy plików pobierasz i podejmie kroki prawne przeciwko tobie, jeśli stwierdzi, że torrentujesz nielegalne pliki. Dostawcy usług internetowych mogą łatwo śledzić adresy IP osób korzystających z torrentów, ponieważ użytkownicy torrentów dzielą się swoimi adresami IP, aby ułatwić pobieranie. Gdy Twój dostawca usług internetowych może szybko wykryć, że używasz ruchu torrent, a następnie widzi, że Twój adres IP nielegalnie udostępnia określony plik, jest to przepis na katastrofę.

Wniosek

Wielu użytkowników martwi się korzystaniem z torrentów z powodu dużej liczby osób, które zostały przyłapane na pobieraniu nielegalnych treści i mają pewne konsekwencje prawne. Istnieją jednak uzasadnione sposoby korzystania z torrentów i można z nich korzystać bezpiecznie. Najważniejsze dla użytkowników torrentów jest korzystanie z legalnych torrentów i pobieranie torrentów tylko z zaufanych stron. Jeśli zamierzasz używać torrentów do innych celów, ważne jest, aby podjąć kroki w celu zapewnienia sobie ochrony, ponieważ w przeciwnym razie prawdopodobieństwo, że Twój dostawca usług internetowych odkryje, że byłeś torrentem, jest wysokie. Użyj sieci VPN, aby zaszyfrować cały swój ruch, aby nikt nie widział, do czego masz dostęp lub pobieranie – nawet twój dostawca usług internetowych. Jest to najlepszy sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa podczas korzystania z torrentów.

Czy nadal używasz torrentów, czy uważasz tę metodę pobierania za zbyt ryzykowną? Co powiesz na oprogramowanie typu open source – czy próbowałeś pobrać oprogramowanie typu open source z torrentem? Daj nam znać, jakie kroki podejmujesz, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas torrentowania w komentarzach poniżej.