Jak długo wykroczenie pozostaje w Twojej dokumentacji?

Jeśli masz dość zastanawiania się, jak długo to wykroczenie pozostanie w Twoich aktach, nie jesteś sam. Przeprowadzimy Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć o wykroczeniach w Stanach Zjednoczonych, w tym o klasyfikacjach i kasowaniu. Otrzymasz również informacje o najlepszych witrynach internetowych służących do sprawdzania przeszłości, które pomogą Ci ocenić, które przewinienia są obecnie ujęte w aktach.

Jest wielu ogólnie przestrzegających prawa obywateli USA, którzy mogą mieć w swoich aktach jakieś wykroczenie lub dwa. Dla niektórych może to wynikać z kryminalnej przeszłości, którą wolałbyś zostawić za sobą. Dla innych może to być wynikiem młodzieńczego entuzjazmu lub jednorazowego incydentu na uczelni.

Ale jest też wiele przykładów ludzi, których występki wracają, by ich prześladować. Być może ubiegali się o pracę i spełnili wszystkie kryteria, ale wtedy wykroczenie wyszło na jaw. Być może partner lub dziecko, którym odkryto kryminalną przeszłość, o której woleliby zapomnieć.

Informacje i inteligencja są wszechpotężne we współczesnym świecie, a to doprowadziło do ponownego rozważenia przez wielu ludzi swoich przeszłych wykroczeń i prób wykreślenia ich ze swoich rejestrów i osobistej historii.

W tym artykule dowiesz się, jak dowiedzieć się, czy Twoje wcześniejsze wykroczenia są nadal rejestrowane, a jeśli tak, to co możesz z tym zrobić.

Jak długo wykroczenie pozostaje w Twojej dokumentacji?

Jeśli zostałeś aresztowany lub skazany za wykroczenie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie chcesz, aby ta kryminalna przeszłość wpłynęła na Twoje życie teraz. Jeśli to brzmi jak ty, to są dobre i złe wieści.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli zostałeś aresztowany, ale nie zostałeś skazany za wykroczenie, twoje dane mogą być teraz czyste. To dlatego, że w ramach Ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej (FCRA), wszystkie takie aresztowania zostają wymazane z twoich akt po upływie siedmiu lat. Tak więc, dopóki minie wystarczająco dużo czasu, rodzina, przyjaciele lub pracownicy nie będą mogli znaleźć zapisu twojego aresztowania za wykroczenie.

Ale jeśli zostałeś aresztowany i skazany za wykroczenie, to nie jest taka dobra wiadomość. Skazania pozostaną w Twoich aktach na czas nieokreślony, więc istnieje prawdopodobieństwo, że sprawdzenie przeszłości ujawni wcześniejsze wykroczenie. Zależy to w pewnym stopniu od tego, jak dokładna jest weryfikacja przeszłości. Niektóre cofną się tylko o kilka lat lub nie będą wyczerpujące, więc starsze wykroczenia mogą się nie pojawić.

W niektórych stanach istnieją przepisy, które uniemożliwiają firmom sprawdzającym przeszłość spoglądania wstecz na więcej niż tyle lat. Na przykład w W Teksasie obowiązuje zasada siedmiu lat zapobieganie zgłaszaniu przez firmy sprawdzające przeszłości odrzuconych opłat starszych niż to (chociaż istnieje wyjątek w przypadku ubiegania się o stanowiska o wynagrodzeniu wyższym niż 75 000 USD rocznie). Inne stany, w których obowiązują podobne przepisy, to Kalifornia, Kolorado, Kansas, Maryland, Massachusetts, Montana, Nevada, New Hampshire, Nowy Meksyk, Nowy Jork i Waszyngton, więc pamiętaj, aby przeprowadzić dodatkowe badania w zależności od lokalizacji.

Ale chociaż zapewnia to pewność prawa, nie ma gwarancji, że błędy się nie zdarzają. Jeśli nie znajdujesz się w żadnym z tych stanów, Twój zapis dotyczący wykroczenia jest nadal uczciwy. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest przekonanie się samemu.

Jak dowiedzieć się, czy twoje wykroczenie pojawiło się podczas weryfikacji

Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, o czym potencjalni pracownicy, rodziny i przyjaciele mogą dowiedzieć się podczas weryfikacji, najlepiej jest przeprowadzić taką wizytę samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się pójść tą drogą, musisz uważać, którą usługę sprawdzania przeszłości wybierzesz. Jest ich wiele, ale niektóre są znacznie mniej dokładne niż inne.

Jeśli chcesz mieć jednoznaczne wyobrażenie o tym, jakie dane na Twój temat są przechowywane, musisz wybrać usługę, która oferuje kompleksową kontrolę akt, zwłaszcza jeśli chodzi o rejestry karne. Oznacza to, że nie tylko sprawdzają dane federalne, ale także przechodzą do poziomu stanowego i hrabstwa.

Najlepsze usługi sprawdzania przeszłości w celu wykrywania wykroczeń

Przetestowaliśmy wszystkie główne strony sprawdzające przeszłość, aby sprawdzić, które z nich są najlepsze do wykopywania zapisów o wykroczeniach. Oto trzy najważniejsze usługi, które pomogą Ci dostrzec Twoje wykroczenia:

1. Został zweryfikowany


Witryna, która według nas oferuje najlepszą wszechstronną usługę z szybkimi i dokładnymi wynikami, została zweryfikowana. Niektórzy recenzenci często określają je jako kosztowny wybór, ale przy podstawowej cenie subskrypcji wynoszącej zaledwie 22,86 USD miesięcznie lub tylko 14,86 USD miesięcznie przez trzy miesiące oferują wspaniały stosunek jakości do ceny.

Ich raporty końcowe są wyczerpujące, przejrzyste i dokładne, a cały proces można śledzić na przyjaznym dla użytkownika pulpicie nawigacyjnym lub za pośrednictwem dedykowanych aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, przyjazny i pomocny zespół asystentów obsługi klienta również Ci pomoże.

2. Natychmiastowy CheckMate

Kolejną szybką i niezawodną usługą sprawdzającą w tle był Instant CheckMate. Ich obszerne raporty pojawiają się tak szybko, jak każda usługa, którą przetestowaliśmy, są dobrze rozplanowane i łatwe do naśladowania.

W naszych testach udało im się zidentyfikować obszerne dane z rejestrów karnych, w tym zapisy o wykroczeniach, obok wielu innych rzeczy, takich jak rejestry przestępców seksualnych, rejestry małżeństw i rozwodów, dane krewnych, historia adresowa, obecność w mediach społecznościowych i wiele innych.

Ceny zaczynają się od skromnych 34,78 USD miesięcznie, a rabat na trzymiesięczne subskrypcje wynosi zaledwie 27,82 USD miesięcznie. Biorąc pod uwagę jakość ich produkcji, stanowi to doskonały stosunek jakości do ceny.

3. TruthFinder


TruthFinder oferuje niesamowitą głębię szczegółowych badań po niezwykle konkurencyjnych cenach. Podobnie jak wiele witryn sprawdzających w tle, oferują dwupoziomową strukturę cenową, z cenami zaczynającymi się od 27,78 USD za jeden miesiąc lub tylko 23,02 USD za dwa miesiące. Ale nawet z ich podstawowym pakietem zobaczysz pełne dane z rejestru karnego wraz z takimi informacjami, jak rejestry przestępców seksualnych, rejestry jazdy i dane o znanych krewnych.

Abonenci Premium otrzymują pełne prace i pomimo ogromnej ilości szczegółów, wszystko to jest obecne w prostym, łatwym do odczytania raporcie. Całodobowa obsługa klienta dostępna pod bezpłatnym numerem, gdybyś tego potrzebowała, ale usługa TruthFinder jest tak dobra, że ​​bylibyśmy zaskoczeni, gdybyś kiedykolwiek to zrobił.

Co to jest wykroczenie?

W Stanach Zjednoczonych istnieją dwa rodzaje przestępstw. Przestępstwo jest poważnym przestępstwem i może skutkować poważną karą więzienia. Wykroczenie jest drobnym wykroczeniem, które może skutkować krótkim wyrokiem więzienia, ale bardziej prawdopodobną formą zawieszenia lub kary.

Przykłady wykroczeń zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych obejmują:

Atak
Nieporządne zachowanie lub publiczne odurzenie
Jazda pod wpływem (DUI)
Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu (DWI)
Osoba niepełnoletnia w posiadaniu alkoholu
Przestępstwa bez przemocy (np. Posiadanie narkotyków)
Drobna kradzież
Sprzeciwiać się aresztowaniu
wtargnięcie
Wandalizm lub złośliwość przestępcza
Mandaty za przekroczenie prędkości (tylko w niektórych stanach)

Rząd federalny USA wyznacza granicę przestępstw, za które grozi kara jednego roku więzienia. Jeśli otrzymasz dłuższy wyrok, zostaniesz uznany za przestępcę, ponieważ popełniłeś przestępstwo w oczach państwa. Jeśli skazano Cię na karę więzienia na mniej niż rok, jesteś występkiem, ponieważ popełniłeś wykroczenie.

Klasy wykroczeń (federalne i stanowe)

Prawo federalne obejmuje trzy klasy występków:

Federalna klasa A – najpoważniejsze przestępstwa federalne, za które grozi od sześciu miesięcy do roku więzienia.
Federalna klasa B – przestępstwa zagrożone karą od jednego do sześciu miesięcy więzienia.
Federalna klasa C – najmniej poważne przestępstwa zagrożone karą od pięciu do trzydziestu dni więzienia. Cokolwiek krótsze niż pięć dni jest uważane za wykroczenie federalne.

POWIĄZANE CZYTANIE: Co pojawia się na sprawdzeniu odcisków palców FBI?

Ale wiele stanów inaczej wyznacza granice. Niektóre stany są dużo bardziej wyrozumiałe niż inne, jeśli chodzi o wykroczenia. Nie ma określonej definicji stanu, ale ogólnie rzecz biorąc, większość stanów ma również trzy klasy wykroczeń:

Wysokie lub rażące wykroczenia – najpoważniejsze wyroki skazujące za wykroczenia. Może to skutkować pozbawieniem wolności w więzieniu okręgowym i grzywną w wysokości ponad 1000 USD.
Zwykłe wykroczenia – są to zwykłe wykroczenia. Mogą one skutkować nałożeniem kary więzienia lub grzywny powyżej 500 USD.
Drobne wykroczenia – najmniej poważne wykroczenia, które skutkują karą więzienia krótszą niż sześć miesięcy i grzywną poniżej 500 USD.

Jeśli zdarzyło Ci się popełnić wykroczenie w przeszłości, warto sprawdzić definicję zarówno stanu, w którym się ono wydarzyło, jak i stanu, w którym obecnie mieszkasz i pracujesz, aby dowiedzieć się, jak poważnie postrzegane jest twoje wykroczenie w miejscu, w którym się teraz znajdujesz.

Co mogę zrobić, jeśli wykroczenie zostało uwzględnione w mojej dokumentacji?

Jeśli sprawdzenie przeszłości okaże się wykroczeniem, masz dwie realistyczne opcje.

Pierwszym jest posiadanie dobrego wyjaśnienia, które można przekazać potencjalnym pracownikom lub bliskim. Jeśli twoje wykroczenie było tylko przypadkiem młodzieńczego entuzjazmu, możliwe, że odniesiesz korzyść z wątpliwości.
Ale jeśli to się nie podoba, inną opcją jest próba usunięcia wykroczenia z rejestru. Zwykle jest to znacznie łatwiejsze w przypadku wykroczeń niż w przypadku przestępstw, ale nie jest to gwarantowane. Nie wszystkie stany zezwalają na usunięcie każdego wykroczenia, a jeśli masz w swoim rejestrze wiele wykroczeń, będziesz musiał złożyć oddzielny wniosek dla każdego z nich. Nie ma gwarancji, że te wnioski zostaną przyjęte. Możliwe jest również, że usunięcie wykroczenia nadal nie spowoduje całkowitego wyczyszczenia Twojego rejestru. Na przykład, jeśli było to przestępstwo seksualne, nadal możesz pozostać w rejestrze przestępców seksualnych.

Jak uzyskać usunięcie wykroczenia

Aby usunąć swoje wykroczenie, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie, czy przestrzegasz wszystkich lokalnych przepisów i wymagań określonych przez miejscowy system sądowy. To będzie się różnić w zależności od stanu.

Będziesz także musiał spełniać następujące kryteria:

Ukończ swój okres próbny bez dalszych incydentów, naruszeń lub kar
Nie ma żadnych oczekujących aresztowań ani postępowań w sprawie innych wyroków skazujących
Spełnili pierwotne wymagania dotyczące wyroku
Miej ograniczone wcześniejsze zarzuty (w niektórych stanach nadal obowiązuje ustawa o „trzech ostrzeżeniach”, co może ograniczyć twoją zdolność do usunięcia trzeciego wyroku skazującego)
Postępuj zgodnie z okresem oczekiwania wymaganym przez stan. Zwykle ma to miejsce od 1 do 3 lat po zwolnieniu z więzienia lub zakończeniu płatności grzywny.

Nie jest konieczne zasięgnięcie formalnej porady prawnej przed złożeniem wniosku o usunięcie, ale nigdy nie jest złym pomysłem upewnienie się co do swoich podstaw prawnych przed kontynuowaniem.

Jeśli spełniasz wszystkie te wymagania, możesz złożyć pisemny wniosek o usunięcie do właściwego sądu lokalnego. To jest pisemna prośba do sądu o ponowne rozpatrzenie Twojego wyroku. Odpowiedź na to żądanie może zająć trochę czasu. Ale jeśli zgodzą się wymazać, wpływ, jaki może to mieć na twoje życie, będzie więcej niż wart czekania.

Wniosek

Wyrok skazujący za wykroczenie pozostaje w Twojej historii na zawsze, ale są sposoby, aby to zmienić. Przeprowadzenie sprawdzenia przeszłości to dobry sposób na sprawdzenie, czy pojawią się informacje o Twoich wykroczeniach. Możesz mieć szczęście i odkryć, że twoje wykroczenie było na tyle daleko, że już się nie pojawiło. Jeśli tak, nadal istnieją opcje, w tym żądanie usunięcia.

W tym artykule przedstawiliśmy wszystko, co musisz wiedzieć. Czy coś przegapiliśmy? Czy użyłeś sprawdzenia przeszłości, aby sprawdzić, czy Twoje przeszłe przestępstwo nadal się pojawia? Co z tym zrobiłeś? Jakieś wskazówki dla naszych czytelników? Zawsze czekamy na opinie i komentarze naszych czytelników, aby pomóc innym poinformować innych, więc dlaczego nie podzielić się z nami swoimi doświadczeniami, korzystając z pola komentarza poniżej?