Jak dodać aktywne obszary akcji do ekranu dotykowego w systemie Windows 10

Windows 10 to system operacyjny zbudowany na zwykłym komputerze stacjonarnym, ale przeznaczony jest również do pracy na tabletach. Istnieje tylko kilka wybranych aplikacji zbudowanych dla systemu Windows 10 działających na urządzeniu dotykowym lub tablecie. Jeśli posiadasz urządzenie dotykowe, najczęściej używasz funkcji dotykowych systemu Windows 10. TouchTasks to aplikacja, która dodaje obszary działania do ekranu dotykowego. Te obszary, po dotknięciu lub kliknięciu, wykonają dowolne przypisane im czynności.

TouchTasks nie jest bezpłatną aplikacją, ma 30-dniowy bezpłatny okres próbny i ma skromną cenę 4,99 USD. Aplikacja została zbudowana na laptopa lub tablet z ekranem dotykowym, jednak aplikacja twierdzi, że nadal można jej używać z urządzeniem z ekranem dotykowym. Aplikacja może nie działać tak dobrze, jeśli używasz zwykłej myszy lub tabliczki dotykowej, więc pamiętaj o tym. Dzięki naszym testom okazało się, że nie można go używać z myszką lub panelem dotykowym.

Obszary działania na ekranie dotykowym

Pobieranie i zainstaluj TouchTasks. Jeśli korzystasz z urządzenia z ekranem dotykowym, możesz przejść samouczek, który ma aplikacja. Jeśli używasz aplikacji na zwykłym laptopie lub komputerze stacjonarnym, nie możesz przejść samouczka. Nietrudno dowiedzieć się, jak działa aplikacja

Obszary działania są wstępnie zdefiniowane. Aplikacja ma pięć różnych obszarów działania i aby z nich korzystać, należy dotknąć / dotknąć krawędzi ekranu. U góry znajdują się trzy obszary akcji i po jednym z każdej strony. Przejdź do ustawień aplikacji i możesz wybrać, co ma robić każdy obszar działania.

Możesz otwierać różne panele systemowe, np. panel jasności, klawiatura ekranowa lub widok wielozadaniowy. Możesz także ustawić obszar działania, aby wykonać skrót klawiaturowy, a nawet otworzyć dowolną aplikację. Jeśli masz na to ochotę, możesz w zasadzie użyć go do uruchomienia pięciu ulubionych aplikacji.

Obszarów akcji nie można jednak zmienić, jeśli przejdziesz do ustawień aplikacji, będziesz mógł zwiększyć lub zmniejszyć strefę akcji. Rozmiar stref jest ustalany w grupach, tj. Trzy obszary u góry to jedna grupa, a dwa obszary po bokach to drugie. W tym samym oknie zobaczysz, że istnieje kilka motywów, które możesz ustawić również dla aplikacji.

Ogólnie rzecz biorąc, odradzamy korzystanie z aplikacji z urządzeniem z ekranem dotykowym. Po prostu tam nie reaguje. W przypadku ekranów dotykowych sprawi to, że korzystanie z urządzenia będzie znacznie łatwiejsze.

x