Mac

Jak dodać ciemny / jasny motyw Przełącz na pasek menu w systemie MacOS

Ciemne motywy w końcu dotarły do ​​komputerów stacjonarnych, ale nadal są podstawowe. Nie możesz ich zaplanować bez użycia aplikacji, skryptu lub innego obejścia, a motyw wymaga kilku kliknięć, aby zmienić. Nie ma prostego sposobu, aby to zmienić, ale możesz dodać ciemny / jasny motyw do paska menu i przełączać motywy z tego miejsca. Oto jak.

Przełącznik ciemny / jasny motyw

Istnieją aplikacje, za pomocą których możesz dodać ciemny / jasny motyw do paska menu i jest to łatwiejszy sposób. Jeśli nie chcesz aplikacji, możesz ją utworzyć za pomocą Automatora, ale kiedy dodasz ją do paska menu, będziesz musiał przejść przez menu, aby z niej skorzystać. Wykonanie zadania zajmie dwa kliknięcia. Zamierzamy szczegółowo opisać oba procesy. Wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada.

Dark Switch

Ściągnij i uruchom aplikację o nazwie Dark Switch. To prosta aplikacja do przełączania, która działa na pasku menu. Do uruchomienia wymaga specjalnego dostępu do systemu, ale jest to bardzo zgrabne rozwiązanie. Kliknij przycisk aplikacji na pasku menu, aby zmienić bieżący motyw.

Aplikacja Automator

Otwórz Automatora i utwórz nowy dokument typu Aplikacja. Z kolumny po lewej stronie wybierz opcję „Zmień wygląd systemu”, a następnie przeciągnij i upuść w okienku po prawej stronie. Zapisz go pod nazwą, która powie Ci, do czego służy. Możesz dodać go do folderu aplikacji i zmienić jego ikonę, jeśli chcesz.

Po wyjęciu z pudełka nie będzie można dodać tej aplikacji do paska menu. Aby to zrobić, potrzebujesz aplikacji innej firmy i zalecamy XMenu.

Zainstaluj aplikację i uruchom ją. Uzyskaj dostęp do jego preferencji z menu aplikacji. W oknie preferencji wybierz „Zdefiniowane przez użytkownika”. Spowoduje to dodanie ikony serca do paska menu. Kliknij go i przejdź do XMenu> Otwórz folder w Finderze.

W otwartym folderze przenieś do niego utworzoną aplikację Automator.

Gdy to zrobisz, możesz kliknąć ikonę w kształcie serca na pasku menu i wybrać aplikację, która może przełączać motyw ciemny / jasny.

macOS potrzebuje nie tylko natywnego sposobu przełączania motywu, ale także sposobu jego planowania. Wygląda na to, że obecnie aplikacje innych firm wykonują swoją pracę, podczas gdy system powinien to robić.

x