Jak sprawdzić, czy ekran się zacina na ekranie

Zacinanie się ekranu, gdy jest złe, jest naprawdę oczywiste. Nie potrzebujesz narzędzia, które powie, że ekran działa z opóźnieniem lub nie odświeża się z prawidłową częstotliwością. Kiedy jest mały i subtelny, trudno go wykryć, ale nadal może powodować problemy. Po wyjęciu z pudełka nie możesz sprawdzić, czy ekran się zacina, ale UFO test to aplikacja, która może wykryć zacinanie się ekranu bez względu na to, jak niskie jest.

Sprawdź zacinanie się ekranu

Odwiedź aplikację testową UFO i automatycznie rozpocznie test. Uruchomi test na bieżącym ekranie, więc jeśli masz konfigurację z wieloma monitorami, powinieneś przenieść okno przeglądarki na ekran, na którym chcesz uruchomić test jąkania.

Zacinanie się ekranu nie występuje na wszystkich ekranach. Może się to zdarzyć tylko na jednym ekranie, podczas gdy drugi działa doskonale. Jąkanie może też nie być takie samo na wszystkich ekranach. Jeden może się jąkać bardziej niż drugi.

Jeśli ekran się zacina, aplikacja poinformuje Cię o tym, chociaż powód, dla którego przytacza się jąkanie, może być nieprawidłowy.

Jeśli chodzi o zrozumienie wyników, zacinanie się ekranu występuje zasadniczo, gdy częstotliwość klatek lub częstotliwość odświeżania ekranu spada poniżej standardowej częstotliwości monitora. Jest to coś bardziej powszechnego w grach, ale nawet jeśli nic nie „gra” na ekranie, nadal jest odświeżany.

Aplikacja poda częstotliwość odświeżania ekranu i poinformuje Cię, jaka jest aktualna częstotliwość. Różnica między nimi, jeśli występuje, wskazuje, że na bieżącym ekranie występuje jąkanie

Naprawianie jąkania

Jeśli używasz aplikacji, które zajmują zbyt dużo pamięci RAM, może to być jeden z powodów, dla których ekran się zacina. Poza grami użytkownicy nie zauważają lub nie przejmują się zbytnio małymi jąkaniami, ale jeśli stało się to problemem lub powoduje inne problemy, upewnij się, że nie przeciążasz systemu.

Gry prawie zawsze będą obsługiwane przez GPU, ale jeśli dana aplikacja powodująca zacinanie się nie jest grą, może po prostu korzystać z wbudowanej karty graficznej. Aby obejść ten problem, możesz wymusić uruchamianie aplikacji z GPU zamiast z wbudowaną kartą graficzną.

Jeśli chodzi o rozwiązania programowe, to tylko te dwa są do Twojej dyspozycji.

W przypadku rozwiązań sprzętowych sprawdź, czy połączenie z monitorem nie jest uszkodzone. Jeśli jest to wyświetlacz wewnętrzny, tj. W laptopie, może być konieczne zabranie go do sprawdzenia. Jeśli jest to wyświetlacz zewnętrzny, sprawdź kabel łączący system z monitorem i spróbuj użyć innego, aby zobaczyć, czy to pomaga.

x