Jak dodać przycisk Shazam do centrum sterowania iPhone’a

jabłko nabył Shazam, usługa, która nasłuchuje i identyfikuje muzykę odtwarzaną wokół Ciebie, w 2018 roku. Chociaż jest to nadal samodzielna aplikacja, Apple zintegrował funkcję rozpoznawania muzyki z iPhonem i iPadem. Oto jak dodać przycisk Shazam do centrum sterowania urządzenia.

Zanim zaczniemy, zwróć uwagę, że nie potrzebujesz Aplikacja Shazam zainstalowany na Twoim iPhonie lub iPadzie. Będziesz potrzebować aktualizacji iOS 14.2.0, iPadOS 14.2 lub nowszy.

Dodaj przycisk Shazam do Centrum sterowania iPhone’a i iPada

Przycisk Shazam nie jest domyślnie umieszczany w Centrum sterowania iPhone’a lub iPada. Musisz dostosować Centrum sterowania, aby włączyć przycisk rozpoznawania muzyki.

Zacznij od otwarcia aplikacji „Ustawienia” na iPhonie lub iPadzie. Jeśli nie możesz jej znaleźć, przesuń palcem w dół na ekranie głównym i użyj wbudowanej funkcji wyszukiwania Spotlight firmy Apple, aby zlokalizować aplikację.

Otworzyć

Następnie przewiń w dół i wybierz opcję „Centrum sterowania”.

Stuknij w

Zobaczysz teraz listę skrótów i elementów sterujących dostępnych w Centrum sterowania. Przewiń w dół do sekcji „Więcej opcji”. Znajdź i stuknij przycisk „+” obok „Rozpoznawanie muzyki”.

Wybierz

Przycisk Shazam jest teraz aktywny i zostanie przeniesiony do sekcji „Dołączone elementy sterujące”. Stuknij i przytrzymaj odpowiedni trzywierszowy uchwyt, aby zmienić rozmieszczenie przycisku „Rozpoznawanie muzyki” w centrum sterowania.

Dotknij i przytrzymaj uchwyt, aby zmienić położenie przycisku Shazam w centrum sterowania

Użyj przycisku rozpoznawania muzyki Shazam na iPhonie i iPadzie

Teraz, po dodaniu przycisku Shazam do iPhone’a lub iPada, nadszedł czas, aby użyć funkcji rozpoznawania muzyki.

Otwórz Centrum sterowania, przesuwając palcem w dół z prawego górnego rogu wyświetlacza telefonu lub tabletu (lub przesuwając w górę od dołu ekranu na starszych urządzeniach). Stamtąd dotknij wyszarzonego przycisku Shazam.

Otwórz Centrum sterowania, a następnie wybierz przycisk Shazam

Po aktywacji i słuchaniu muzyki przycisk Shazam zaświeci się i będzie powoli pulsował.

Przycisk Shazam zaświeci się i zacznie pulsować

Po zidentyfikowaniu utworu u góry wyświetlacza pojawi się powiadomienie w formie banera. Stuknij w nią, aby dowiedzieć się więcej o utworze i wykonawcy.

Po zidentyfikowaniu utworu pojawi się powiadomienie w formie banera.  Kliknij powiadomienie

Jeśli muzyka nie zostanie rozpoznana po 10–15 sekundach, powiadomienie poinformuje Cię, że nie udało się znaleźć niczego.

Powiadomienie „Rozpoznawanie muzyki” pojawi się również na ekranie blokady i w Centrum powiadomień, jeśli przegapisz baner.

Możesz również uzyskać dostęp do powiadomienia z obszaru powiadomień

Zostaniesz przeniesiony do witryny Shazam po dotknięciu powiadomienia „Rozpoznawanie muzyki”. Tutaj możesz posłuchać podglądu utworu, dodać go do biblioteki Apple Music, przeczytać tekst utworu i nie tylko.

Dowiedz się więcej o piosence na stronie Shazam