Jak dodać wiele GIF-ów do tweeta na Twitterze

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Twittera, być może zauważyłeś, że użytkownicy wysyłają tweety z wieloma plikami GIF. Gdybyś jednak spróbował zrobić to sam, spotkałbyś się z ograniczeniem Twittera do jednego GIF-a na Tweet. Niektórzy użytkownicy wydają się myśleć, że jest to nowa funkcja, którą mają tylko użytkownicy iOS, ale tak nie jest. Każdy, niezależnie od platformy, na której używa Twittera, może jednocześnie dodać wiele GIF-ów do tweeta. Jest w tym mała sztuczka.

Animowane pliki PNG

Animowane pliki PNG lub APNG to format pliku oparty na formacie PNG, ale obsługujący animację. „GIF-y”, które widzisz, to w rzeczywistości APNG, których użytkownicy iOS w niewytłumaczalny sposób używają, ponieważ iOS może natywnie zmieniać zdjęcia na żywo w GIF. Wygląda na to, że te GIF-y robią magię.

Krótko mówiąc, musisz wziąć swoje GIF-y i przekonwertować je na APNG. Aby to zrobić, możesz skorzystać z bezpłatnego narzędzia online o nazwie Animowany kreator PNG.

Wybierz plik GIF, który chcesz przekonwertować, i kliknij przycisk Prześlij. Po przesłaniu GIF-a aplikacja rozbije ramki. Nic nie zmieniaj.

Przewiń w dół i kliknij Make APNG.

Poczekaj kilka minut, ponieważ konwersja zajmuje trochę czasu. Gdy pojawi się przekonwertowany obraz, kliknij go prawym przyciskiem myszy i zapisz. Obraz zostanie zapisany z rozszerzeniem pliku PNG.

Otwórz Twittera i utwórz nowy tweet. Stuknij przycisk obrazu i wybierz utworzone pliki PNG. Możesz dołączyć maksymalnie cztery i wysłać tweet.

pic.twitter.com/rYXMZtlCNJ

– Fatima Wahab (@FatiWahab) 17 grudnia 2019 r

To powinno wystarczyć.

APNG Maker działa dobrze na urządzeniu mobilnym, więc naprawdę nie musisz posiadać urządzenia z systemem iOS, aby móc dodawać wiele GIF-ów w tweecie. Wygląda na to, że większość tweetów ma tylko dwa GIF-y, ale możesz osiągnąć nawet cztery, ponieważ tyle zdjęć pozwala Twitterowi w tweecie.

Powiemy to jednak; jakość Twojego GIF-a może ulec pogorszeniu podczas konwersji lub nie. To zależy od oryginalnego GIF-a. APNG nie powinien zbytnio go degradować, ale jest konwertowany na inny format, więc może wystąpić pewna utrata jakości.

To nie jest nowa funkcja Twittera. Dokładniej jest opisać to jako lukę, niesamowitą lukę. Twitter mógł być tego świadomy lub nie, ale miejmy nadzieję, że firma nie ogranicza plików APNG tak, jak robi GIF-y. Co więcej, może warto rozważyć umożliwienie użytkownikom tweetowania wielu plików GIF bez konieczności ich konwersji. Dozwolone jest już GIF-y w cytowanych tweetach.