Jak dodać wiele zdjęć do historii na Instagramie

Instagram dodał nowy format do swoich historii; wiele obrazów. Nowa funkcja domyślnie dzieli ekran na cztery części, ale ma także inne układy, które możesz wybrać. Te układy pozwalają podzielić ekran pionowo na dwie części, poziomo podzielić go na trzy, a nawet podzielić na aż sześć sekcji, z których każda będzie miała własne zdjęcie. Ta funkcja nazywa się „Układem”, podobnie jak aplikacja do tworzenia kolaży na Instagramie o tej samej nazwie, ale działa całkowicie z poziomu Instagrama. Nie potrzebujesz rzeczywistej aplikacji Layout, aby z niej korzystać.

Dodaj wiele zdjęć do Instagram Story

Otwórz Instagram i dotknij przycisku aparatu w lewym górnym rogu. Po przejściu do ekranu tworzenia historii przesuń palcem po różnych formatach u dołu, aż zobaczysz „Układ”. Wybierz i wybierz typ układu, którego chcesz użyć. Po wybraniu układu dotknij przycisku robienia zdjęć, aby zrobić pierwsze zdjęcie. Pozostałe sekcje zostaną zaciemnione, abyś wiedział, dla której sekcji robisz zdjęcie. Możesz przechodzić między przednim i tylnym aparatem, aby robić zdjęcia.

Po zakończeniu dotknij przycisku znacznika wyboru, aby przejść do etapu edycji. Będziesz miał wszystkie zwykłe kontrole dostępne; napisz na obrazku, doodle na nim lub dodaj naklejkę. To zależy od Ciebie. Po zakończeniu dotknij Wyślij i udostępnij go bliskim znajomym lub swojej historii.

Ten format jest świetny, jeśli lubisz używać ankiet w swoich historiach na Instagramie. Możesz robić zdjęcia na żywo lub wybierać je z rolki aparatu. Wybór nalezy do ciebie.

Rozczarowujące jest to, że nie można dodać wideo lub kilku filmów do formatu układu. Możliwe, że filmy zostały wykluczone, aby treść była lekka i odpowiednia dla sieci komórkowej i urządzenia, ale ograniczenie długości filmu może być lepsze. Nie chcę tu porównywać, ale gdyby to był Snapchat, użytkownicy mogliby również dodawać filmy. Wygląda na to, że nie jest to coś, co Instagram sklonował z Snapchata, i być może dlatego to ograniczenie istnieje.

Oczywiście istnieje możliwość poprawy, np. Współpracy. Użytkownicy mogą utworzyć historię pojedynczej grupy, w której wielu wybranych użytkowników może dodać obraz. Byłoby to znacznie bardziej towarzyskie. Jak zawsze, będzie to świetne rozwiązanie dla marek, chociaż indywidualni użytkownicy mają tendencję do wykazywania się dużą kreatywnością również dzięki tym funkcjom.