01/26/2022

Jak dyskretnie wybrać numer alarmowy z iPhone’a

Udostępnij teraz w social media:

Apple otrzymywało sporo krytyki za swoją ofertę Macbooków. IPhone 7 był również celem wielu żartów. iOS 10 jest nękany dziwnymi błędami. Wszystko to oznacza, że ​​wiele osób mówi, że koniec Apple jest bliski. Są takie chwile, kiedy trzeba pamiętać, że Apple wciąż zwraca uwagę na małe rzeczy. Kiedy iOS 8 zadebiutował po raz pierwszy, przyniósł ze sobą funkcję o nazwie Medical ID. Spowoduje to wyświetlenie podstawowych informacji medycznych na ekranie blokady. Dostęp do niego może uzyskać każdy, jeśli kiedykolwiek wystąpi nagły wypadek medyczny i może być pomocny dla każdego, kto próbuje Ci pomóc. W iOS 10.2 Apple dodał jeszcze jedną niesamowitą funkcję, której celem jest bezpieczeństwo; Awaryjne wybieranie numeru SOS. Ta funkcja pozwala dyskretnie i szybko wybrać lokalny numer alarmowy, gdy nie możesz go wybrać. Oto jak to działa.

Sprawdź -   Kiedy jest właściwy czas na zakup nowego komputera Mac?

Alarmowe wybieranie numerów SOS musi być włączone w aplikacji Ustawienia. Aby to włączyć, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne> Awaryjne SOS. Tutaj zobaczysz dwie opcje; Kliknij Uśpij / Obudź, aby zadzwonić automatycznie i Dźwięk odliczania. Włącz Kliknij Uśpij / Obudź, aby zadzwonić automatycznie.

Będziesz teraz mógł wybrać numer alarmowy, klikając / naciskając przycisk usypiania / budzenia / zasilania na swoim iPhonie pięć razy. Spowoduje to wybranie lokalnego numeru alarmowego, a także powiadomi kontakty alarmowe o Twojej sytuacji. Dla dodatkowej dyskrecji powinieneś prawdopodobnie wyłączyć „Odliczanie dźwięku”.

alarm-sos-wezwanie

„Dźwięk odliczania” odtwarza alarm ostrzegawczy, odliczając sekundy przed zainicjowaniem połączenia alarmowego. Może służyć jako sposób na ostrzeżenie kogoś, być może zbliżającego się rabusia, że ​​nadchodzi policja, ale ogranicza dyskrecję funkcji.

Sprawdź -   Jak przesyłać strumieniowo wideo online w systemie Linux za pomocą VLC

Ta funkcja ma pomóc użytkownikom w sytuacjach, które nie pozwalają im wezwać pomocy bez narażania siebie na niebezpieczeństwo. Może to być sytuacja zakładników, zamieszanie domowe, uzbrojony intruz lub aktywna strzelanka w pobliżu. Władze otrzymają wezwanie i chociaż możesz nie być w stanie z nimi rozmawiać, samo wezwanie wystarczy, aby powiadomić ich o możliwej sytuacji. Twoje kontakty alarmowe prawdopodobnie odegrają rolę w zapewnieniu Ci bezpieczeństwa, gdy dowiedzą się, że masz kłopoty.

Ta funkcja jest obecnie ograniczona do regionu. Jest dostępny w Australii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Francji, Hongkongu, Indiach, Włoszech, Japonii, Rosji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA. Użytkownicy mieszkający poza tymi krajami nie zobaczą opcji Emergency SOS w aplikacji Ustawienia.

Sprawdź -   Jak zablokować rejestrowanie kluczy przez sterowniki audio HP na Elitebookach

Możesz zmienić swoje kontakty alarmowe w aplikacji Zdrowie. iOS 10.2 jest nadal w wersji beta, więc musisz poczekać na wydanie stabilne, aby uzyskać tę funkcję.

Uwaga redaktora: Zauważyliśmy, że funkcja była dostępna w innych krajach niż oficjalnie wymienione przez Apple. Oczywiście nie poszliśmy na całość i nie zadzwoniliśmy do władz. Być może zostanie udostępniony wszystkim, gdy zostanie wydana stabilna wersja iOS 10.2.

x