Jak grać w gry Pokemon na komputerze?

Główne gry Pokemon były historycznie wydawane tylko na konsolach Nintendo i urządzeniach przenośnych, a Pokemon GO łamie tę tradycję. Jednak nigdy nie było oficjalnej premiery gier Pokemon na PC. Zgodnie z tradycją Nintendo, gracze muszą szukać innych sposobów na granie w swoje ulubione tytuły na komputerach.

Wejdź do świata emulacji, którego samo Nintendo bardzo nie lubi. Dzięki emulatorom możesz zagrać w prawie każdy tytuł Pokemona wydany na PC. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o szczegółach.

Jak grać w gry Pokemon na komputerze?

Obecnie istnieją główne i spinoffowe gry Pokemon wydane na różne konsole. Biorąc pod uwagę długą historię gry, naturalne jest, że lista historii obsługi konsoli wygląda tak:

Jedyną grą Pokemon, w którą można grać na komputerze, jest gra karciana Pokemon Trading Card Game. Dzięki tej grze na komputery PC gracze mogą łączyć się z innymi i walczyć o zwycięstwo. Jak to często się nazywa, Pokemon TCG ma nawet oficjalne turnieje sponsorowane przez The Pokemon Company i Nintendo.

Jednak klasyczne tytuły, takie jak Pokemon Red i Pokemon Emerald, miały być wyłącznie tytułami Game Boy. Dlatego jedynym sposobem na granie w te konsole lub gry na urządzenia przenośne jest ich emulacja.

Poniżej omówimy emulację różnych platform i które emulatory są najlepszym wyborem.

Emulowanie tytułów Pokemon Game Boy Nintendo

Podczas gdy seria Pokemon obejmuje kilka przenośnych konsol Game Boy, potrzebujesz tylko jednego emulatora, aby grać we wszystkie. Zawiera najstarsze tytuły wydane na arenie międzynarodowej, Pokemon Red i Pokemon Blue. Kolejne tytuły, takie jak Pokemon Emerald, są również łatwe do grania za pomocą emulatorów Game Boy.

Tytuły Game Boya obejmują:

Wszystko to można emulować za pomocą tego samego emulatora Game Boy. Oto niektóre z najpopularniejszych wyborów:

Najlepszym wyborem jest Visual Boy Advance lub VBA. Jest to lekki program i działa dobrze na różnych komputerach. Nie ma też wielu problemów z emulacją tytułów.

Większość emulatorów można pobrać bezpłatnie, a niektóre są nawet typu open source. Jeśli dostaniesz ROM do swojej ulubionej gry, wystarczy załadować plik za pomocą emulatora. Po pewnym załadowaniu możesz od razu zacząć grać.

Emulowanie tytułów Pokemonów Nintendo DS

Tytuły DS Pokemon wykorzystują układ dwóch ekranów, nadając Pokemonom nową głębię, której nie miały poprzednie tytuły. Jedną fajną rzeczą jest to, że możesz grać w tytuły Game Boy na emulatorach DS, takich jak samo Nintendo DS. Te emulatory prawdopodobnie uruchomią również powyższe gry Game Boy Pokemon bez żadnych problemów.

Oto wszystkie tytuły DS Pokemon:

Jeśli chodzi o emulatory Nintendo DS, istnieje kilka doskonałych typów:

  • DeSmuMe
  • NO$GBA (który obsługuje również emulację DS)
  • RetroArch (emuluje wiele popularnych konsol)
  • MelonDS

MelonDS jest tutaj najlepszym wyborem i chociaż DeSmuMe jest lepszy pod wieloma względami, ten ostatni nie zawsze działa dobrze w grach Pokemon. MelonDS jest dość stabilny i nadal ma kilka przyzwoitych ulepszeń graficznych, z których możesz skorzystać.

Doskonałym drugim wyborem jest NO$GBA ze względu na łatwość prowadzenia. Nawet starsze komputery z tym emulatorem mogą dobrze uruchamiać gry Pokemon. Jeśli martwisz się o zasoby komputera, skorzystaj z tego.

Emulowanie tytułów Pokemonów Nintendo 3DS

Tytuły 3DS Pokemon różnią się od głównych gier po ciekawe spin-offy, ale każdy typ gracza znajdzie coś dla siebie. Emulacja 3DS była kiedyś słaba, ale społeczność emulatorów ciężko pracowała, aby ulepszyć swoje produkty. W związku z tym emulowanie Pokemonów X i Y to dziś spacer po parku.

Zanim wybierzesz emulator, pamiętaj, że być może będziesz musiał zainwestować w potężny komputer, ponieważ emulacja 3DS wymaga więcej zasobów komputera.

Oto dostępne gry 3DS Pokemon:

Dzięki ciężko pracującym programistom narodziły się te emulatory:

Emulacja 3DS została znacznie poprawiona, ale pozostaje problematyczną platformą do złamania przez programistów. Citra to najlepsza opcja, a na drugim miejscu znajduje się emulator R4 3DS. Mimo że jest bezpłatny, najlepiej sprzedającym się punktem Citry jest sposób, w jaki można go używać we wszystkich trzech popularnych systemach operacyjnych.

Citra obsługuje również grafikę 3D, jeśli chcesz ją włączyć. Jednak wielu graczy nie lubi ulepszeń 3DS.

Emulowanie tytułów Pokemonów Nintendo 64

W porównaniu do konsol przenośnych, N64 nie ma wielu wydanych gier Pokemon. Powodem jest to, że Pokemon został pomyślany jako gra, w którą można grać w podróży. Niemniej jednak wciąż istnieje pięć lub sześć tytułów, które można naśladować.

Wszystkie te tytuły nie są głównymi grami, ale spin-offami. W przypadku Super Smash Bros. to zupełnie inny gatunek gier wideo. Niezależnie od tego możesz grać jako Pikachu w Smash.

Możesz użyć tych programów do emulacji gier N64:

Project64 to podręcznikowy przykład emulacji N64 i pozostaje najlepszy w swojej klasie. Jednak 1964 to dobry wybór, jeśli nie chcesz używać Project64.

Emulowanie tytułów Pokemon GameCube Nintendo

Nintendo GameCube to legendarna konsola, mimo że nie ma wielu gier Pokemon w porównaniu z innymi konsolami. Ma tylko cztery rzeczywiste gry Pokemon. Będziesz także potrzebował mocniejszego komputera do emulowania tych gier.

Królem emulacji GameCube jest Delfinale oto kilka alternatyw:

Dolphin widzi aktualizacje nawet dzisiaj, a dzięki majsterkowaniu możesz nawet grać w gry w 4K 60 FPS. Żaden inny emulator GameCube nie może tego zrobić. Oczywiście przygotuj się na zainwestowanie w komputer do gier do grania w tych rozdzielczościach.

Emulowanie tytułów Pokemon na Nintendo Wii

Wii jest praktycznie ulepszoną kostką GameCube, a nawet ma taką samą liczbę gier Pokemon.

Najbardziej realnym wyborem jest również Dolphin, a jeśli chcesz, możesz użyć RetroArch.

Emulowanie tytułów Pokemon Wii U na Nintendo

Wii U nie jest najlepszą konsolą do uświetniania świata i ma tylko dwa lub trzy tytuły, w które możesz grać. Oni są:

  • Pokemon Rumble U
  • Turniej Pokken
  • Super Smash Bros. dla Wii U

Cemu jest emulacją Dolphin Wii U i dominuje na scenie emulacji Wii U. Chociaż drugi emulator, Bezkofeinowa, przybył jako pierwszy. Niemniej jednak blednie w porównaniu do Cemu.

Granie w The Legend of Zelda: Breath of the Wild w 4K na Cemu brzmi fantastycznie i to jest to, z czym Cemu sobie poradzi. Jeśli chcesz, możesz nawet zagrać w Mario Kart 8 w rozdzielczości 8K HD. To brzmi przesadnie, ale pokazuje tylko, do czego zdolny jest ten emulator.

Emulowanie tytułów Pokemon na Nintendo Switch

Nintendo Switch to udana konsola, łącząca wrażenia z przenośnej i domowej konsoli. Oferuje również dobry wybór tytułów Pokemonów:

Nie możesz się pomylić, emulując gry Switch z Yuzu, a jej twórcy również stoją za Citrą. Nie jest to łatwe w konfiguracji ani przyjazne dla komputerów o niskiej specyfikacji, ale nic więcej nie jest bliskie. Alternatywą jest Ryujinxktóry jest zwykle prostszy w użyciu.

Jak grać w gry Pokemon na PC bez emulatora?

Jeśli chcesz emulować niektóre tytuły Pokemonów bez pobierania emulatora, użyj zamiast tego emulatora online. Popularną stroną jest EmulatorGames.net. Jednak nie ma wielu nowszych konsol.

Podsumowując, lepiej trzymać się pobierania oprogramowania, jeśli chcesz grać bez konsoli.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy możesz grać w Pokemony bez emulatora?

Tak, możesz to zrobić online, ale tytuły, w które możesz grać, to głównie te starsze.

Czy są jakieś gry Pokemon na PC?

Jedynym oficjalnym jest Pokemon TCG; w przeciwnym razie będziesz musiał użyć emulatora do grania w gry przeznaczone na konsole.

Przeżywanie dawnych czasów

Nie każdy ma dostęp do starych konsol lub urządzeń, przez co emulacja jest jedynym wyborem do grania w starsze gry Pokemon. Emulacja oferuje również korzyści, takie jak ulepszenia graficzne i korzystanie z kodów. Wszystko zależy od emulatora.

Jaka jest twoja ulubiona gra Pokemon? Czy często emulujesz te gry? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x