12/05/2021

Jak korzystać z bezprzewodowych kontrolerów Xbox One w systemie Linux z XOW

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli posiadasz bezprzewodowy klucz USB Xbox One, z przyjemnością dowiesz się, że można teraz uruchomić urządzenie w systemie Linux. Dzięki projektowi XOW urządzenie umożliwia bezprzewodową łączność w systemie Linux z dowolnym kontrolerem Xbox One.

Aby korzystać ze sterownika XOW, musisz mieć oryginalny kontroler bezprzewodowy Xbox One S lub Xbox One, bezprzewodowy klucz sprzętowy Xbox i dość nowoczesny system operacyjny Linux. XOW jest w fazie rozwoju. W niektórych przypadkach ten sterownik może nie działać poprawnie (lub wcale). Używaj go na własne ryzyko!

Uwaga: Chcesz emulować kontroler Xbox w systemie Windows 10? Oto jak.

Pobieranie XOW

Sterownik XOW jest bardzo nowy w Linuksie i nie był rozwijany od bardzo dawna. W rezultacie nie znalazł się w jądrze systemu Linux ani w żadnym repozytorium oprogramowania głównego systemu Linux. Zamiast tego, jeśli chcesz użyć XOW, musisz pobrać go z projektu GitHub.

Interakcja z GitHub wymaga programu Git. Aby zainstalować Git, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia opisanymi poniżej.

Sprawdź -   Jak liczyć kryteria zestawu dopasowania danych w Arkuszach Google

Ubuntu

sudo apt install git

Debian

sudo apt-get install git

Arch Linux

sudo pacman -S git

Fedora

sudo dnf install git

OpenSUSE

sudo zypper install git

Ogólny Linux

Narzędzie Git jest dostępne w prawie każdej dystrybucji Linuksa i jest jednym z podstawowych narzędzi, z których korzystają wszyscy programiści na platformie. Jeśli używasz systemu operacyjnego, którego nie ma na tej liście, otwórz terminal, wyszukaj „git” i zainstaluj go tak, jak zwykle instalujesz programy. Lub, pobierz Git z sieci.

Po skonfigurowaniu narzędzia Git na komputerze z systemem Linux XOW jest gotowy do pobrania. Używając klon gita polecenie, pobierz najnowszą wersję oprogramowania.

git clone https://github.com/medusalix/xow.git

Przenieś okno terminala do folderu „xow” za pomocą Płyta CD Komenda. Następnie uruchom kot polecenie, aby spojrzeć na dołączony plik README.md, ponieważ zawiera on informacje o kodzie właśnie pobranym na komputer.

Uwaga: zamknij kot z Ctrl + C.

cd xow  cat README.md

Zależności

Kod XOW zostanie pobrany na komputer z systemem Linux. Następnym krokiem w tym procesie jest zainstalowanie podstawowej zależności dla XOW, Libusb. Aby zainstalować Libusb, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami instalacji, które odpowiadają Twojemu systemowi Linux.

Ubuntu

sudo apt install libusb-1.0-0-dev libusb-1.0-0

Debian

sudo apt-get install libusb-1.0-0-dev  libusb-1.0-0

Arch Linux

sudo pacman -S libusb

Fedora

sudo dnf install libusb libusb-devel

OpenSUSE

sudo zypper install  libusb-1.0 libusb-1_0-devel

Ogólny Linux

Jeśli budujesz XOW od zera na komputerze z systemem Linux, który nie jest opisany w tym przewodniku, musisz zainstalować Libusb ręcznie. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Sprawdź -   Jak przesyłać strumieniowo filmy do Chromecasta w systemie Linux za pomocą wiersza poleceń

Budynek XOW

Aby zbudować XOW, musisz użyć wiersza polecenia. Powodem, dla którego terminal jest wymagany, jest to, że XOW jest aplikacją CLI i nie ma znanego sposobu kompilacji go z aplikacją GUI. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby zbudować XOW w swoim systemie.

Krok 1: Przejdź do xow folder znajdujący się w katalogu domowym (~) za pomocą Płyta CD polecenie poniżej.

cd ~/

Krok 2: Uruchom robić polecenie, aby skompilować kod źródłowy.

make BUILD=RELEASE

Krok 3: Uruchom ls polecenie w xow folder i sprawdź, czy plik binarny „xow” tam jest.

ls | grep xow

Krok 4: Zakładając, że kompilacja się powiodła, w folderze xow zobaczysz „xow”. Teraz zainstaluj ten plik binarny na komputerze z systemem Linux za pomocą dokonać instalacji Komenda.

sudo make install

Aktywacja XOW

Bezprzewodowy sterownik klucza sprzętowego XOW dla Xboksa dla systemu Linux działa z systemowym systemem init. Z tego powodu musi być włączony przez systemd, aby działał poprawnie. Aby włączyć sterownik bezprzewodowy XOW na komputerze z systemem Linux, wykonaj następujące czynności.

Sprawdź -   Jak naprawić aktualizacje systemu Windows zablokowane na 0%

Najpierw użyj Włącz systemctl polecenie, aby umożliwić XOW automatyczne uruchamianie z uprawnieniami roota przy każdym uruchomieniu systemu.

sudo systemctl enable xow.service

Następnie użyj polecenia systemctl start, aby powiedzieć systemd, aby natychmiast uruchomił usługę XOW, aby użytkownicy w systemie mogli z niej skorzystać.

sudo systemctl enable xow.service

Po włączeniu XOW w systemie systemd komputer z systemem Linux będzie obsługiwał bezprzewodowy klucz sprzętowy Xbox.

Wyłącz XOW

Chcesz tymczasowo lub na stałe wyłączyć obsługę klucza bezprzewodowego Xbox na komputerze z systemem Linux? Musisz skorzystać z systemowego systemu inicjującego.

Aby tymczasowo wyłączyć sterownik XOW za pomocą systemd, skorzystaj z systemctl stop Komenda.

sudo systemctl stop xow.service

Chcesz na stałe wyłączyć XOW? Skorzystaj z wyłącz systemctl Komenda.

sudo systemctl disable xow.service

Korzystanie z XOW

Aby użyć XOW, podłącz bezprzewodowy klucz USB Xbox One do portu USB komputera z systemem Linux. Następnie naciśnij przycisk parowania na kontrolerze Xbox One i sparuj go z kluczem sprzętowym.

Chcesz uzyskać więcej informacji podczas parowania urządzenia? Otwórz terminal i uruchom plik binarny „xow” za pomocą poniższych poleceń, zanim spróbujesz sparować kontroler.

cd ~/xow  sudo ./xow
x