12/08/2021

Jak wyłączyć przezroczyste tło terminala w Linux Mint

Udostępnij teraz w social media:

Linux Mint to piękna dystrybucja Linuksa, a programiści radzą sobie bardzo dobrze, zapewniając użytkownikom doskonałe motywy we wszystkich swoich edycjach. Jednak, nawet jeśli ich motywy są dobre, ich terminalny motyw jest dość zły. Dlaczego? Jest ustawiony w trybie przezroczystym, co czyni go niezwykle trudnym do odczytania. W tym przewodniku omówimy trzy wersje Linux Mint (Mate, XFCE i Cinnamon) i pokażemy, jak wyłączyć tryb przezroczystości w terminalu.

Terminal Mate

Czy używasz wersji Mate Linux Mint i masz dość przezroczystego terminalu? Oto jak to naprawić. Najpierw naciśnij Ctrl + Alt + T na pulpicie Mate. Po naciśnięciu tych klawiszy automatycznie otworzy się nowe okno terminala. Po otwarciu okna terminala postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Znajdź menu „Edycja” w terminalu Mate i kliknij je myszą, aby wyświetlić opcje.

Krok 2: W menu „Edycja” zlokalizuj opcję „Preferencje profilu” i kliknij ją myszą, aby uzyskać dostęp do ustawień profilu domyślnego profilu terminala Mate.

Sprawdź -   Jak wyłączyć GPS w telefonie

Krok 3: W obszarze „Preferencje profilu” zobaczysz kilka różnych kart dostępnych do kliknięcia. Te karty to „Ogólne”, „Tytuł i polecenie”, „Tło”, Przewijanie i „Kompatybilność”. Znajdź kartę „Tło” i kliknij ją myszą, aby uzyskać dostęp do obszaru ustawień, który reguluje przezroczystość terminala Mate.

Krok 4: Po przejściu do obszaru karty „Tło” dostępnych jest kilka opcji. Te opcje to „Jednolity kolor”, „Obraz tła” i „Przezroczyste tło”.

Aby wyłączyć przezroczystość w oknie terminala wiązań, znajdź pole wyboru „Jednolity kolor” i kliknij je. Ta opcja automatycznie wyłączy przezroczyste funkcje.

Alternatywnie, jeśli nie podoba ci się opcja „jednolitego koloru”, znajdź suwak pod „Cieniowaniem przezroczystego tła” i przeciągnij go do obszaru „Maksimum”. Ta zmiana pozwoli Ci wyłączyć przezroczystość podczas korzystania z obrazu tła,

Gdy przezroczystość jest wyłączona dla terminala Mate, kliknij przycisk „Zamknij”, a ustawienia natychmiast zastosują zmiany.

Terminal XFCE

Wersja XFCE Linux Mint, podobnie jak wszystkie inne wersje, ma przezroczysty terminal. Chociaż estetycznie wygląda ładnie, nie wszyscy są fanami tego ustawienia i chcieliby go wyłączyć.

Sprawdź -   Jak zmienić kolor paska tytułu w systemie Windows 10

Aby wyłączyć przezroczystość w terminalu XFCE w Linux Mint, zacznij od uruchomienia okna terminala. Możesz otworzyć terminal, naciskając przycisk Ctrl + Alt + T kombinacja klawiatury. Następnie, po uruchomieniu okna terminala na pulpicie XFCE, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Znajdź menu „Edycja” w terminalu XFCE i kliknij je myszą. Kliknięcie tego menu ujawni opcje w nim zawarte.

Krok 2: Po ujawnieniu opcji w menu „Edycja” terminala XFCE, znajdź opcję „Preferencje” i kliknij ją myszą.

Krok 3: W oknie „Preferencje” w terminalu XFCE zobaczysz kilka zakładek do wyboru. Te zakładki to „Ogólne”, „Wygląd”, „Kolory”, „Zgodność” i „Zaawansowane”. Przejrzyj i kliknij myszką kartę „Wygląd”. Karta „Wygląd” umożliwia modyfikowanie ustawień przezroczystości terminala XFCE.

Krok 4: W zakładce „Wygląd” znajdź sekcję „Tło”. Stamtąd znajdź suwak „Krycie”.

Weź ten suwak i przesuń go z 0,98 na 100. Ustawienie go na 100 skutecznie wyłączy przezroczysty aspekt terminala. Możesz też kliknąć menu rozwijane „Tło” i ustawić na „Jednolity kolor”.

Po zmianie wszystkich ustawień zamknij okno. Przejrzystość wyłączy się automatycznie.

Sprawdź -   Co to jest folder „God Mode” w systemie Windows 10 i jak go włączyć?

Terminal cynamonowy (gnom)

Czy używasz wersji Cinnamon Linux Mint? Masz dość przezroczystego okna terminala i chcesz je zmienić? Oto co robić.

Najpierw otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub klikając skrót terminalu na panelu Cynamon. Następnie, gdy okno terminala jest otwarte, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Znajdź menu „Edycja” i kliknij je myszą, aby wyświetlić dostępne opcje.

Krok 2: Kliknij opcję „Preferencje” w menu „Edycja” za pomocą myszy.

Krok 3: Po kliknięciu przycisku „Preferencje” pojawi się kilka klikalnych kart. Te karty to „Tekst”, „Kolory”, „Przewijanie”, „Polecenie” i „Zgodność”. Przejrzyj kartę „Kolory” i kliknij ją myszą. „Kolory” to miejsce, w którym terminal Gnome pozwala użytkownikom modyfikować ustawienia przezroczystości.

Krok 4: W zakładce „Kolory” znajdź pole wyboru „Użyj przezroczystości z motywu systemu” i odznacz je. Odznaczenie tego pola natychmiast wyłączy przezroczystość w oknie terminala. Alternatywnie kliknij pole „Użyj przezroczystego tła”, użyj suwaka, aby dostosować ustawienia przezroczystości w oknie terminala.

x