Jak korzystać z funkcji Bliscy znajomi na Instagramie

Czasami nie chcesz udostępniać historii na Instagramie wszystkim swoim obserwatorom. Na szczęście Instagram ma dedykowaną opcję białej listy na tamte czasy. Ta funkcja, zwana Bliskimi przyjaciółmi, umożliwia udostępnianie historii tylko niewielkiej grupie znajomych.

Jak skonfigurować listę bliskich znajomych

Istnieje kilka sposobów zarządzania listą bliskich znajomych w Historiach na Instagramie. Możesz dodać kogoś do swojej listy bliskich znajomych z jego profilu lub użyć dedykowanego ekranu „Bliscy znajomi” z własnego.

Aby rozpocząć, otwórz Instagram i dotknij swojego zdjęcia profilowego w prawym dolnym rogu, aby przejść do swojego profilu.

Następnie dotknij menu hamburgera w prawym górnym rogu.

Dotknij menu hamburgera.

Kliknij „Zamknij znajomych”.

Kran

Przy pierwszym użyciu tej funkcji lista będzie pusta; kliknij „Rozpocznij”.

Kran

Możesz wpisać imię i nazwisko osoby w pasku „Wyszukaj”, aby wyszukać tę osobę na Instagramie.

Wpisz nazwę w pasku wyszukiwania, aby znaleźć czyjś profil na Instagramie.

Gdy znajdziesz osobę, którą chcesz dodać do swojej listy bliskich znajomych, dotknij „Dodaj” obok nazwy konta. Powtórz to dla wszystkich znajomych, których chcesz dodać.

Kran

Kiedy skończysz, dotknij „Utwórz listę”, a Twoja lista bliskich znajomych jest gotowa!

Kran

Teraz, gdy wrócisz do sekcji „Bliscy znajomi”, u góry zobaczysz osoby, które dodałeś. Zobaczysz także listę sugerowanych profili – stuknij „Dodaj”, jeśli chcesz dodać dowolną z tych osób do swojej listy bliskich znajomych. Jeśli chcesz usunąć kogoś z listy, po prostu kliknij „Usuń”.

Kran

Możesz także usunąć znajomego, którego obserwujesz z listy bliskich znajomych z jego własnego profilu. Aby to zrobić, kliknij „Obserwujesz”.

Kran

Musisz najpierw dotknąć „Dodaj do zamkniętej listy znajomych”.

Kran

Następnie możesz wrócić i dotknąć „Bliski znajomy”, aby usunąć tę osobę z listy bliskich znajomych.

Kran

Możesz zmieniać i edytować swoją listę bliskich znajomych w dowolnym momencie i tyle razy, ile chcesz. Instagram nie powiadamia znajomych o Twojej aktywności na liście bliskich znajomych.

Jak dzielić się historiami z bliskimi przyjaciółmi

Funkcja bliskich znajomych jest zintegrowana z interfejsem Instagram Stories.

Aby z niego skorzystać, przesuń palcem od lewej strony w głównym interfejsie Instagrama. Utwórz nową historię na Instagramie, jak zwykle (i może wypróbuj niektóre z nowych efektów).

Kiedy skończysz edytować swoją Historię, dotknij „Zamknij znajomych” na dolnym pasku narzędzi, aby udostępnić ją swoim bliskim znajomym.

Kran

Ikona Twojego profilu w sekcji Historie będzie otoczona zielonym kółkiem, co oznacza, że ​​jest to historia z bliskimi przyjaciółmi. Jeśli widzisz to samo zielone kółko wokół zdjęcia profilowego znajomego w sekcji Historie, oznacza to, że jesteś na jego liście bliskich znajomych.

Zielone kółko wokół zdjęcia profilowego na Instagramie.

Przeglądając własną historię bliskich znajomych, możesz dotknąć „Zamknij znajomych” w prawym górnym rogu, aby edytować listę bliskich znajomych.

Kran

Możesz także przesunąć w górę swoją historię, aby zobaczyć, którzy z Twoich bliskich znajomych ją obejrzeli.

Kran

Idź „Tylko bliscy znajomi” z aplikacją Threads

Instagram ma też nowy Wątki aplikacja przeznaczona do Twojej listy bliskich znajomych. To dobry sposób, aby pozostać w kontakcie z najbliższymi i najdroższymi bez rozpraszania się memami lub filmami.

Aplikacja Instagram Threads na smartfonie.

Wątki to funkcja Bliscy znajomi we własnej aplikacji. Umożliwia szybkie udostępnienie historii jednemu znajomemu lub całej liście bliskich znajomych. Twoje wiadomości na Instagramie z bliskimi znajomymi są również dostępne w aplikacji Wątki.

Rozmowy w wątkach są w pełni funkcjonalne, nawet jeśli Twoi znajomi nie używają aplikacji (mogą korzystać z funkcji Bliscy znajomi na Instagramie).

Jeśli chcesz jeszcze bardziej ulepszyć swoją grę na Instagramie, zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi przesyłania najlepiej wyglądających zdjęć.

x