Jak naprawić błąd Nie znaleziono sygnału GPS w Pokémon GO

Pokémon GO pozwala zobaczyć Pokémony i Siłownie wokół ciebie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz je pokonać lub złapać, aby ukończyć Pokédex. Ale aplikacja całkowicie opiera się na Twojej lokalizacji GPS. Jeśli Twoja aplikacja Pokémon GO wyświetla błąd Nie znaleziono sygnału GPS (11), gra staje się całkowicie niegrywalna.

Ale nie spiesz się, aby zdobyć nowy telefon, aby kontynuować swoją przygodę z Pokémonami! Prawdopodobnie samo urządzenie mobilne nie powoduje tego błędu. Jeśli Twoja aplikacja Pokémon GO wyświetla błąd Nie znaleziono sygnału GPS (11), oto jak możesz to naprawić.

Dlaczego Pokémon GO nie może znaleźć mojej lokalizacji?

Pokémon GO to jedna z najpopularniejszych aplikacji towarzyszących Pokémon. I jak wszystko inne, może to być frustrujące, gdy nie działa prawidłowo. Na szczęście istnieje kilka sztuczek, dzięki którym możesz przywrócić aplikację do działania.

Istnieje kilka powodów, dla których telefon może nie być w stanie określić Twojej lokalizacji. Oto najczęstsze przyczyny:

  • Twoje usługi lokalizacyjne mogą być wyłączone.
  • Aplikacja może nie mieć uprawnień do korzystania z usług lokalizacyjnych.
  • Być może nie masz połączenia z Internetem.
  • Być może znajdujesz się w miejscu, które jest trudne do wyśledzenia.
  • Może być konieczne ponowne uruchomienie ustawień lokalizacji.

Istnieje ryzyko, że GPS w Twoim urządzeniu mobilnym będzie uszkodzony, ale w dziewięciu przypadkach na 10 przyczyną będą ustawienia urządzenia mobilnego.

Jak naprawić błąd „Nie znaleziono sygnału GPS Pokémon GO”?

Jeśli bezskutecznie wypróbowałeś już złotą zasadę rozwiązywania problemów, czyli oczywiście wyłączenie i ponowne włączenie urządzenia, i masz pewność, że jest ono podłączone do Internetu, możesz wypróbować dowolne z poniższych rozwiązań metody naprawienia problemów z GPS.

Upewnij się, że usługi lokalizacyjne są włączone

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś sprawdzić, próbując naprawić błąd Nie znaleziono sygnału GPS (11), jest to, czy usługi lokalizacyjne są włączone. Twoje urządzenie może być wyposażone w moduł GPS, ale Twoja prywatność jest nadal ważna dla Twojego operatora komórkowego.

Twoje usługi lokalizacyjne można włączyć lub wyłączyć w dowolnym momencie. Jeśli te ustawienia nie są włączone, aplikacja Pokémon GO nie będzie w stanie śledzić Twojej lokalizacji, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju Pokémony mogą czaić się w wysokiej trawie wokół Ciebie.

Aby sprawdzić, czy usługi lokalizacyjne są włączone, przejdź do ustawień urządzenia. Wyszukaj Prywatność i bezpieczeństwo na iOS lub Lokalizacja na Androidzie. Upewnij się, że usługi lokalizacyjne są włączone, a następnie zamknij i odśwież aplikację.

Upewnij się, że Pokémon GO ma pozwolenie na wykorzystanie Twojej lokalizacji

Aplikacje wymagają wyraźnej zgody, aby móc śledzić Twoją lokalizację. Jeśli te uprawnienia nie zostaną przyznane, aplikacja nie będzie korzystać z tych usług. Aby upewnić się, że zezwoliłeś aplikacji na śledzenie Twojej lokalizacji, przejdź ponownie do ustawień urządzenia. Przewiń w dół do listy zainstalowanych aplikacji i znajdź Pokémon GO.

Po otwarciu ustawień aplikacji Pokémon GO kliknij opcję Lokalizacja. Tutaj możesz wybrać poziom dostępu, jaki ma mieć Twoja aplikacja. Najlepszym rozwiązaniem jest zezwolenie aplikacji na śledzenie Twojej lokalizacji podczas korzystania z aplikacji. Pozwalanie Pokémon GO na ciągłe sprawdzanie Twojej lokalizacji, nawet jeśli nie korzystasz z aplikacji, jest niepotrzebne i może pożerać baterię Twojego urządzenia.

Zaleca się także włączenie opcji Precyzyjna lokalizacja, aby Pokémon GO uzyskiwał jak najdokładniejsze wyniki podczas korzystania z aplikacji. Zamknij i otwórz aplikację ponownie, aby upewnić się, że ustawienia zostały zaktualizowane.

Wejdź do czystego miejsca

Niektóre miejsca są trudniejsze do śledzenia przez GPS, zwłaszcza jeśli są odległe. Być może jesteś wewnątrz budynku lub jesteś zasłonięty drzewami, a może nawet jedno i drugie. Bycie pod przykrywką może wystarczyć do zakłócenia słabego sygnału GPS, a wyjście na chwilę na zewnątrz może pomóc Twojemu GPS ponownie Cię zlokalizować.

Uruchom ponownie ustawienia lokalizacji

Jeśli wszystkie Twoje uprawnienia są włączone, a aplikacja Pokémon GO nadal nie wykrywa Twojego GPS, spróbuj przełączyć telefon na kilka chwil w tryb samolotowy, a następnie wyłącz go ponownie. Czasami, jeśli GPS w telefonie ma problemy, może to wystarczyć, aby go ponownie uruchomić i przywrócić do działania. Możesz to zrobić w ustawieniach telefonu lub pociągając w dół pasek narzędzi na iPhonie i wybierając ikonę samolotu.

Powinieneś teraz mieć swobodę łapania Pokémonów, aby zapełnić swój Pokédex. Jeśli Twój Pokédex potrzebuje trochę wzmocnienia, spróbuj przenieść swoje Pokémony z Pokémon GO do Pokémon HOME, aby uzupełnić swoją kolekcję także w innych grach.

Kontynuuj swoją misję, aby złapać je wszystkie, korzystając z tych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów z Pokémon GO

Pokémon GO to niezwykle popularna aplikacja. Jeśli po wypróbowaniu wszystkich tych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów aplikacja nadal nie może znaleźć Twojej lokalizacji, możliwe jest, że serwery są przeciążone. Sprawdź ponownie później, aby sprawdzić, czy problem sam się rozwiązał.

Jednak upewnienie się, że Twój telefon i aplikacja mają dostęp do GPS Twojego telefonu komórkowego, powinno wystarczyć, aby Pokémon GO mógł znaleźć Twoją lokalizację. Następnym razem, gdy zobaczysz komunikat Nie znaleziono sygnału GPS (11), ten przewodnik powinien jak najszybciej wrócić do polowania na Pokémony.

x