Udostępnij teraz w social media:

Formatowanie dysku jest dość łatwe i większość użytkowników końcowych wie, jak szybkie formatowanie lub pełne formatowanie robi na dysku. W systemie Windows 10 możesz sformatować dysk w Eksploratorze plików. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy dysk, który chcesz sformatować, i wybrać Formatuj z menu kontekstowego. Okno opcji formatowania pozwala wybrać system plików dla napędu i nadać mu nazwę. Jeśli próbujesz użyć dysku i nadal widzisz błąd Włóż dysk do NOWYCH WOLUMENÓW, oznacza to, że format go nie naprawi.

Może być kilka powodów, dla których pojawia się błąd, więc przed zastosowaniem poprawki sprawdź, co następuje;

Sprawdź -   Jak zainstalować rozszerzenia Chrome na komputer na Androida

Dostęp do dysku można / nie można uzyskać w innych systemach
Jeśli dysk jest dostępny w innych systemach, czy możesz zapisywać lub kopiować pliki do / z niego

Jeśli dostęp do dysku można uzyskać w innych systemach, prawdopodobnie występuje problem w systemie, który uniemożliwia mu dostęp do dysku. Być może istnieje środek bezpieczeństwa, który uniemożliwia użytkownikom podłączanie lub uzyskiwanie dostępu do dysków zewnętrznych. Jeśli otrzymujesz ten sam komunikat w innych systemach, możliwe, że dysk jest po prostu nieprzydzielonym miejscem. Jest to łatwe do naprawienia, jednak powinieneś wiedzieć, że dane na dysku najprawdopodobniej zostaną utracone za pomocą tej metody.

Sprawdź -   Jak zrobić dysk USB z systemem Windows w systemie Linux z WoeUSB

Nieprzydzielone miejsce

Podłącz dysk do systemu. Zamknij wszystkie monity wyświetlane w Eksploratorze plików. W wyszukiwarce Windows poszukaj narzędzia do zarządzania dyskami i otwórz je. Zobaczysz wszystkie dyski podłączone do systemu, w tym ten, do którego nie masz dostępu.

Dysk zostanie wyświetlony z blokiem oznaczonym jako niepowlekane miejsce. Kliknij blok prawym przyciskiem myszy iz menu kontekstowego wybierz opcję Nowa prosta objętość. Kliknij Dalej w oknie, które zostanie otwarte. Nie musisz niczego zmieniać, ponieważ domyślne ustawienia wstępne tworzenia woluminu są w porządku, jednak jeśli chcesz, możesz interweniować i zmienić literę, nazwę i system plików, w którym wolumin jest tworzony.

Tworzenie nowego woluminu nie zajmuje dużo czasu, a po utworzeniu woluminu będziesz mógł uzyskać dostęp do dysku w Eksploratorze plików.

Sprawdź -   Jak tworzyć i udostępniać kolekcje na Facebooku

Jeśli wcześniej miałeś dane na dysku, możesz poszukać aplikacji / oprogramowania do odzyskiwania plików, aby sprawdzić, czy można je odzyskać. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie stanu dysku. Jeśli dysk jest w złym stanie, Twoje dane są zagrożone.