Jak naprawić Google Home Hub, który nie ściemnia się automatycznie

Jedna z najlepszych cech Google Home Hub jest Ambient EQ. Ale jeśli okaże się, że Google Home Hub nie przyciemnia ekranu w ciemnych pokojach, funkcja może zostać wyłączona w samym centrum w ukrytym menu.

Ambient EQ to doskonała funkcja, która dostosowuje jasność i temperaturę barwową ekranu, aby dopasować się do światła otoczenia w pomieszczeniu. Gdy wygaszacz ekranu jest włączony, dopasowanie kolorów powoduje, że zdjęcia wyglądają tak, jakby były wydrukowane na papierze, a nie na wyświetlaczu. Gdy światła są zgaszone lub wyłączone, ekran powinien automatycznie przyciemniać się, aby nie działał jak jasna latarka w pomieszczeniu. To sprawia, że ​​jest to idealne urządzenie do Twojego salonu lub sypialni.

To wszystko prawda, chyba że nie działa Ambient EQ, jak na powyższym zdjęciu. Powyższy Google Home Hub w ogóle nie przygasł po początkowej konfiguracji. Reset do ustawień fabrycznych nie rozwiązał problemu. Ustawienia Ambient EQ nie zostały wyłączone w aplikacji Google Home. Okazało się, że Google Home Hub ma ukryte menu ustawień ekranu. Stąd można wyłączyć Ambient EQ, który zastępuje wszelkie ustawienia, które masz w aplikacji.

Jeśli więc Twój Google Home Hub się nie ściemnia, pierwszą rzeczą do zrobienia jest przesunięcie w górę od dołu ekranu.

Po lewej stronie dotknij ikony słońca, aby wyświetlić ustawienia jasności.

Po lewej stronie ponownie dotknij ikony słońca.

Teraz powinieneś zobaczyć A na ikonie słońca i powinny pojawić się słowa „Ambient EQ on”.

Odtąd ściemnianie powinno działać prawidłowo. Jest to dość prosty problem do naprawienia, trudniejszy tylko przez fakt, że dane ustawienie nie jest intuicyjne. Jeśli ustawisz jasność w tym menu na dowolne ustawienie z zakresu od 1 do 10, korektor otoczenia jest wyłączony.

x