Jak naprawić hosta infrastruktury Shell z wysokim procesorem w systemie Windows?

Pozbądźmy się wyczerpującego zasoby Shell Infrastructure Host z naszej drogi. Bądźcie czujni!

Pod maską Windows zawiera wiele małych procesów. Stworzone, aby pomóc systemowi działać płynnie, czasami denerwują użytkowników bez ograniczeń.

Tym razem postaramy się pomóc w wyeliminowaniu nadmiernego zużycia zasobów przez hosta infrastruktury Shell (sihost.exe).

Krótko mówiąc, maksymalna liczba użytkowników wyszła, przechodząc do innej aplikacji do przeglądania zdjęć. Wymienimy jednak również inne rozwiązania, w tym skanowanie plików i ustawienie wystarczająco niskiego priorytetu, aby uniknąć utrudniania normalnego przetwarzania.

Host infrastruktury powłoki

Pasek zadań systemu Windows to przydatne narzędzie do zarządzania zasobami systemowymi. Użytkownicy systemu Windows nieczęsto zaglądają do środka, zwłaszcza gdy prędkość ich komputera spada do ślimaczego tempa.

A w systemie operacyjnym Windows może się to zdarzyć nawet w przypadku komputerów z najwyższej półki, które mogą pochwalić się mocno rozbudowanymi konfiguracjami.

Poza tym może to być szczególnie denerwujące, jeśli dzieje się to podczas wykonywania prostych czynności, takich jak przeglądanie galerii zdjęć.

Źródło: Społeczność techniczna firmy Microsoft

Wydaje się, że uruchamia to Shell Infrastructure Host, który zużywa niewygodną ilość pamięci RAM i procesora, często więcej niż pokazano na poprzednim obrazie.

Przed wejściem na listę upewnij się, że system Windows jest zaktualizowany, w tym oprogramowanie innych firm.

Przejdźmy teraz szybko do rozwiązań.

Aplikacja Ditch Windows Photo

Natywna aplikacja do przeglądania obrazów systemu Windows – Zdjęcia – uruchamia ten proces do momentu zamknięcia aplikacji.

Tak więc najłatwiejszym rozwiązaniem tego problemu jest przejście do innej aplikacji. Chociaż możesz wypróbować w sklepie Windows i poza nim, wypróbuj IrfanView, jeśli nie znosisz marnowania czasu na idealny zamiennik.

Jest to związane z potężnymi opcjami edycji obrazu, nieobecnymi w natywnej aplikacji Zdjęcia.

Ale bez względu na to, jaką aplikację graficzną wybierzesz, nie zapomnij ustawić jej jako domyślnej przeglądarki obrazów.

Możesz to zrobić, otwierając okno Domyślne aplikacje.

Następnie przewiń w dół i kliknij Przeglądarka zdjęć, aby wybrać preferowaną aplikację do zdjęć.

Następnie przejrzyj obrazy i porównaj zużycie zasobów za pomocą menedżera zadań.

Dzięki IrfanView moje użycie procesora i pamięci RAM nigdy nie przekroczyło odpowiednio 5% i 10 MB. Twój może być inny, więc najlepiej spróbować w praktyce.

Priorytet dostrajania

Ustawienie niskiego priorytetu dla hosta infrastruktury Shell w menedżerze zadań może również pomóc złagodzić to nagłe wyczerpywanie się zasobów.

Wpisz Menedżer zadań w wyszukiwarce paska zadań i otwórz odpowiednią aplikację.

Teraz wyszukaj proces tematu, kliknij go prawym przyciskiem myszy i przejdź do Przejdź do szczegółów.

Spowoduje to podświetlenie aplikacji, sihost.exe.

Otwórz menu prawego przycisku myszy, wejdź w Ustaw priorytet i wybierz Niski.

Następnie kliknij Zmień priorytet na następnym ekranie.

Dodatkowo możesz użyć opcji Ustaw koligację znajdującej się poniżej Ustaw priorytet, jeśli wysokie zużycie zasobów nadal Cię niepokoi.

Ustawienie tego procesu na jeden lub kilka rdzeni może pomóc w ograniczeniu nadużywania procesora. Pozwala to jednak systemowi Windows na automatyczną dystrybucję obciążenia w oparciu o stosunkowo wolne rdzenie.

Więc wróć do normalności, jeśli zmiana to nie zadziała.

Skanowanie i naprawa dysków

Jest to standardowy proces, o którym wiadomo, że naprawia wiele błędów i problemów, takich jak proces Shell Infrastructure Host.

Aby rozpocząć, otwórz wiersz poleceń z uprawnieniami administratora.

Następnie wpisz sfc /scannow i naciśnij enter. Zajmie to trochę czasu i może powrócić z trzema możliwymi wynikami:

  • Brak naruszeń integralności.
  • Znaleziono uszkodzone pliki i naprawiono je.
  • Nie udało się naprawić uszkodzonych plików.

We wszystkich trzech przypadkach najlepiej jest również przejść przez naprawę DISM.

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM /online /cleanup-image /scanhealth

DISM /online /cleanup-image /restorehealth

Obejmuje to uruchomienie tych trzech poleceń za pomocą wiersza polecenia, a następnie ponowne uruchomienie.

Wniosek

Shell Infrastructure Host znany jest z tego, że dusi zasoby systemowe nawet na najnowszych komputerach PC o ultrawysokiej specyfikacji.

W tym artykule wymieniono kilka rozwiązań, które pomogą rozwiązać ten problem. Ponadto możesz uruchomić skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania za pomocą tych programów antywirusowych premium, jeśli nadal masz problem z tym problemem.

Poza tym przed przystąpieniem do instalacji naprawczej spójrz na te narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows.

x