Jak naprawić niedziałający widok siatki Google Meet

Udostępnij teraz w social media:

Google Meet to jedno z najbardziej elastycznych narzędzi do prowadzenia konferencji internetowych, z których możesz korzystać bezpłatnie. Łatwo jest skonfigurować, łatwo dołączyć do spotkania, a spotkanie może trwać godzinę z maksymalnie 100 uczestnikami.

Pod wieloma względami Google Meet przewyższa konkurencję tylko dlatego, że spotkania mogą być dłuższe i dlatego, że jest łatwy w użyciu.

Napraw widok siatki Google Meet nie działa

W jednym spotkaniu w Google Meet może uczestniczyć od 3 do 100 uczestników dla użytkowników bezpłatnych. Można go wykorzystać do małych seminariów i szkoleń, a także niewielkich spotkań w stylu ratuszowym.

Google Meet ma widok siatki, który pozwala użytkownikom zobaczyć do 49 osób jednocześnie w układzie siatki. Układ będzie zawierał zdjęcia profilowe użytkownika, jeśli kamera jest wyłączona, oraz jego obraz z kamery, jeśli jest włączony.

  Jak pozbyć się komunikatu „Pomóż to ulepszyć” w przeglądarce Firefox

Jeśli jesteś na spotkaniu w Google Meet z dużą liczbą uczestników, ale widok siatki nie jest wyświetlany, możesz to naprawić.

1. Włącz widok siatki

Widok siatki powinien się uruchamiać, gdy masz dużą liczbę uczestników, ale domyślnie Google Meet decyduje za Ciebie, kiedy pokazywać siatkę, a kiedy nie. Możliwe, że nie potrzebujesz widoku siatki. W takim przypadku możesz łatwo zmusić Google Meet do korzystania z widoku siatki.

na spotkaniu w Google Meet;

Kliknij przycisk więcej opcji (trzy kropki) na dolnym pasku sterowania.
Wybierz z menu opcję Zmień układ.
Wybierz układ kafelkowy.
Widok siatki zostanie włączony.

2. Odepnij uczestnika

Google Meet umożliwia użytkownikom przypinanie dowolnego uczestnika. Dzięki temu ich miniatura/kanał z kamery będzie dla Ciebie zawsze widoczny. To sierpień ingerować w widok siatki, jeśli liczba uczestników nie sumuje się do liczby, która zapewni rozsądną wielkość siatki.

  Czy Twój stary router nadal otrzymuje aktualizacje zabezpieczeń?

na spotkaniu w Google Meet;

Otwórz listę uczestników, klikając ikonę na dole.
Wybierz przycisk więcej opcji (trzy kropki) obok przypiętego członka.
Wybierz opcję odpinania z menu.

3. Użyj rozszerzenia Chrome

Jeśli wszystko inne zawiedzie i nadal nie możesz uzyskać widoku siatki w Google Meet, możesz go wymusić, używając przeglądarki Chrome i instalując rozszerzenie Google Meet Grid View.

Zakończ/opuść spotkanie w Google Meet.
Otwórz Chrome i zainstaluj rozszerzenie Google Meet Grid View z sklep internetowy Chrome.
Ponownie dołącz do spotkania w Google Meet.
Użyj przełącznika rozszerzenia, aby włączyć widok siatki.

Wniosek

Widok siatki doskonale nadaje się do dużych spotkań, ale możesz też spróbować użyć widoku paska bocznego, aby wyświetlić wszystkich uczestników spotkania. Jest to szczególnie dobra opcja, jeśli chcesz przypiąć jednego lub dwóch uczestników, którzy sierpień zakłócać widok siatki.

  Jak naprawić błąd braku możliwości odtwarzania wideo w systemie Windows 10

x