Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 1803 ma nowy sposób udostępniania plików o nazwie Udostępnianie w pobliżu. To znacznie łatwiejszy sposób udostępniania plików innym urządzeniom z systemem Windows 10, które są w pobliżu. W przypadku urządzeń bez systemu Windows 10 nadal możesz udostępniać pliki w sieci. Jedynym problemem jest to, że w systemie Windows 10 1803 występuje błąd, w którym urządzenia sieciowe nie pojawiają się w Eksploratorze plików. Firma Microsoft jest świadoma tego błędu i jest poprawka dla urządzeń sieciowych, które nie są wyświetlane w Eksploratorze plików.

Problem jest związany z nieprawidłowym uruchamianiem niektórych usług. Jest ich cała lista, które musisz naprawić, ale jest to dość prosty proces. Aby to zrobić, będziesz potrzebować uprawnień administracyjnych.

Sprawdź -   Jak wyłączyć wyświetlanie monitu o powiadomienia o witrynach internetowych

Urządzenia sieciowe nie są wyświetlane w Eksploratorze plików

Otwórz okno uruchamiania za pomocą skrótu klawiaturowego Win + R, wpisz services.msc i naciśnij Enter.

Wyszukaj kolejno następujące usługi i ustaw ich „Typ uruchomienia” na „Automatyczny (opóźniony start)”. Aby zmienić typ uruchomienia, kliknij dwukrotnie usługę, gdy znajdziesz ją na liście. Otworzy się okno właściwości. Przejdź do karty Ogólne i otwórz menu rozwijane „Typ uruchomienia”. Wybierz opcję „Automatyczne (opóźnione uruchamianie)” i kliknij Zastosuj.

Przeglądarka komputerowa
Host dostawcy wykrywania funkcji (FDPHost)
Publikacja zasobów wykrywania funkcji (FDResPub)
Połączenia sieciowe (NetMan)
Host urządzenia UPnP (UPnPHost)
Protokół rozpoznawania nazw równorzędnych (PNRPSvc)
Grupowanie sieci równorzędnych (P2PSvc)
Menedżer tożsamości sieci równorzędnych (P2PIMSvc)

Sprawdź -   Windows 10 może teraz synchronizować powiadomienia Androida z komputerem

Musisz zmienić typ uruchomienia dla każdej usługi wymienionej powyżej. Gdy to zrobisz, uruchom ponownie komputer. To nie jest krok, który możesz pominąć.

Po ponownym uruchomieniu komputera otwórz Eksplorator plików i kliknij Sieć w panelu nawigacji. Twoje urządzenia sieciowe powinny zacząć się teraz pojawiać i będziesz mógł udostępniać i uzyskiwać z nich dostęp do plików.

Dotyczy to urządzeń bez systemu Windows 10 1803 lub dowolnej wersji systemu Windows, takich jak dysk sieciowy lub komputer Mac lub Linux w sieci. Jeśli wszystkie Twoje urządzenia nadal nie pojawiają się w Eksploratorze plików, upewnij się, że są prawidłowo podłączone do sieci i wszędzie tam, gdzie ma to zastosowanie, sprawdź, czy dla wszystkich włączono udostępnianie i wykrywalność sieci. Warto również sprawdzić, czy do urządzenia można uzyskać dostęp przez sieć. Na przykład iPhone po prostu nie jest dostępny przez sieć, więc nie oczekuj, że pojawi się w Eksploratorze plików tylko dlatego, że jest podłączony do tej samej sieci.

Sprawdź -   Profesjonalne oprogramowanie do odzyskiwania danych dla komputerów Mac i Windows: Recoverit 8.0 Review

Podczas gdy inne urządzenia pojawią się teraz w Eksploratorze plików, nadal będziesz musiał wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, aby uzyskać dostęp do plików na nich.