Udostępnij teraz w social media:

Gdy ekran się zawiesza, mogła się wydarzyć jedna z dwóch rzeczy; aplikacja, która obecnie znajduje się na pierwszym planie, zawiesiła ekran lub system zawiesił się. Jeśli to aplikacja powoduje problem, nie musisz wyłączać systemu. Możesz naprawić zamrożony ekran, odświeżając go.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Napraw zamrożony wyświetlacz

Możesz naprawić zamrożony ekran za pomocą wbudowanego narzędzia do odświeżania w systemie Windows 10.

Na laptopie lub komputerze stacjonarnym naciśnij Win + Ctrl + Shift + B.Na tablecie naciśnij jednocześnie przycisk zwiększania i zmniejszania głośności, w krótkim odstępie czasu, trzy razy.

Sprawdź -   Jak zdobyć nowoczesne sterowniki Intel Graphics dla systemu Windows 10

Ekran zacznie migać, a zablokowana / zamrożona aplikacja powinna zostać zamknięta lub zawieszona, a może sama się naprawi. To najprostszy sposób naprawienia zamrożonego wyświetlacza. Jeśli ekran miga, ale aplikacja nadal nie działa ani nie pozwala na przełączenie się do innych aplikacji lub pulpitu, możesz spróbować zamknąć go za pomocą Menedżera zadań.

W przypadku, gdy menedżer zadań odmówi otwarcia, jedynym wyborem jest wymuszenie zamknięcia systemu poprzez przytrzymanie przycisku zasilania.

Chrome Freezing

Jeśli niedawno zaktualizowałeś system Windows 10 do kwietniowej aktualizacji, możesz napotkać błąd, w wyniku którego Chrome i Cortana oraz niektóre inne aplikacje zawieszają się. Jest to znany błąd, który tymczasowo usuwa powyższe rozwiązanie. Firma Microsoft wydała odpowiednią poprawkę za pośrednictwem aktualizacji, aktualizacji KB4103721.

Sprawdź -   Jak zmienić ikonę typu pliku w systemie Windows 10

Powinieneś móc zainstalować KB4103721 z aplikacji Ustawienia. Otwórz aplikację, przejdź do Aktualizacje i zabezpieczenia i wybierz kartę Windows Update. Sprawdź, czy są nowe aktualizacje, a ta powinna pojawić się na liście dostępnych aktualizacji. Pozwól systemowi Windows 10 pobrać i zainstalować go. W razie potrzeby uruchom ponownie system.

Jeśli aktualizacja nie zostanie wykryta, możesz zaczekać dzień, aby sprawdzić, czy się pojawi, lub możesz pobrać aktualizację bezpośrednio z Oficjalna witryna katalogu firmy Microsoft. Po prostu pobierz aktualizację i upewnij się, że pobrałeś właściwą, tj. 32-bitową lub 64-bitową dla swojego systemu. Plik jest pobierany jako plik MSU, który można kliknąć dwukrotnie, aby uruchomić i zainstalować w systemie. Jeśli wymagane jest ponowne uruchomienie, aktualizacja prawdopodobnie powie to samo, ale jeśli nie, a zainstalowanie aktualizacji nie rozwiąże problemu, i tak uruchom ponownie system.

Sprawdź -   Jak rozwiązać problem z łącznością Wi-Fi w systemie Windows 10

Ta aktualizacja rozwiązuje tylko problem z zawieszaniem się przeglądarki Chrome. Jeśli twój system zawiesza się lub masz ten problem od czasu aktualizacji do Windows 10 1803, przyczyną jest prawdopodobnie coś innego i aktualizacja tego nie naprawi.