Jak nauczyć Siri wymowy nazw na iOS

Siri zna twoje imię. Jeśli zgubisz iPhone’a i ktoś go znalazł, może zapytać Siri, do kogo należy telefon, i uzyskać odpowiedź. Siri może nie zawsze poprawnie wymawiać Twoje imię i nazwisko, a jeśli tak jest, możesz nauczyć Siri, jak wymawiać imiona na iOS. Obejmuje to Twoje imię i nazwisko, a także Twoje kontakty.

Wymawiaj nazwy na iOS

Zapytaj Siri, jak masz na imię i poczekaj, aż ci odpowie. Kiedy to się stanie, powiedz mu: „Nie tak wymawia się moje imię”. Siri poprosi Cię o nauczenie wymawiania Twojego imienia. Kiedy to zrobi, przejdzie w tryb słuchania. Wtedy powinieneś powiedzieć mu, jak wymawia się twoje imię.

Gdy to zrobisz, pokaże Ci kilka opcji, jak wymówić Twoje imię. Zagraj w każdą z nich i dotknij przycisku „Wybierz” obok tego, co jest poprawne. Jeśli żadna z opcji nie jest wystarczająco dobra, dotknij przycisku „Powiedz Siri ponownie” i wypowiedz swoje imię. Gdy skończysz z imieniem, Siri zapyta Cię, jak wymówić Twoje nazwisko. Obowiązuje ten sam proces; musisz wypowiedzieć swoje imię, Siri da ci kilka opcji do wyboru i wybierzesz najbliższą.

Jeśli Siri nadal nie wypowiada Twojego imienia, możesz poczekać kilka tygodni, aż iOS 12 zostanie wdrożony. Pojawia się z nowymi akcentami dla Siri i mogą pomóc mu poprawnie wypowiedzieć twoje imię. Jest to oczywiście wyłącznie dla Twojej własnej satysfakcji. To, czy Siri poprawnie wymawia Twoje imię, ma niewiele wspólnego z tym, jak dobrze działa Twój telefon. Jeśli uważasz, że źle wymówione imię może przeszkodzić Ci w zwróceniu go do Ciebie, jeśli je zgubisz, jest ono zawsze wypowiadane i zapisywane na ekranie, więc nie ma się czym martwić.

Jest to oczywiście bardziej przydatne w przypadku kontaktów, więc oto jak możesz go nauczyć poprawnego wymawiania nazwy kontaktu. Najpierw poproś o pokazanie informacji kontaktowych kontaktu. Po uzyskaniu danych kontaktowych powiedz Siri: „To nie jest sposób, w jaki wymawiasz jego / jej / ich imię”. Siri poprosi Cię o nauczenie wymawiania imienia. Nastąpi ten sam proces; dostaniesz do wyboru kilka różnych wymowy imienia i nazwiska. Możesz wybrać najbliższą lub spróbować ponownie nauczyć Siri.