Jak nawiązywać połączenia wideo za pomocą Facebook Messenger

Facebook pozwala rodzinom i znajomym pozostać w kontakcie bez względu na to, gdzie się znajdują. Skorzystaj z funkcji czatu wideo w programie Facebook Messenger, aby szybko połączyć się nawet z 50 osobami na większości nowoczesnych urządzeń.

Jak korzystać z czatu wideo na Facebooku Messenger na telefonie komórkowym

Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Android, możesz pobrać aplikację Messenger bezpośrednio z Sklep Google Play. Apple udostępnia aplikację Messenger na iPhone’a, iPada i Apple Watch za pośrednictwem Apple App Store.

Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie lub tablecie otwórz ją i dotknij paska wyszukiwania, aby znaleźć kontakt, z którym chcesz rozmawiać na czacie wideo. Jeśli wcześniej wysyłałeś wiadomości do znajomych lub dzwoniłeś do znajomych w Messengerze, pojawią się one poniżej paska wyszukiwania.

Ekran główny aplikacji Facebook Messenger

Wybierz osobę, a następnie stuknij ikonę Czat wideo w prawym górnym rogu.

Przycisk czatu wideo na Facebooku Messenger

Gdy nadejdzie połączenie, Messenger natychmiast Cię powiadomi i możesz zaakceptować lub odrzucić.

Facebook Messenger Odbieranie połączenia wideo

Podczas rozmowy zobaczysz znajomego lub członka rodziny na środku ekranu, a siebie w prawym górnym rogu. Przyciski u góry, od lewej do prawej, umożliwiają otwarcie czatu, transmitowanie czatu wideo do dostępnego urządzenia, przełączanie między kamerą tylną i przednią lub wyłączanie kamery.

W dolnym rzędzie możesz zmienić kolor tła, dodać znajomych do rozmowy wideo, wyciszyć mikrofon lub zakończyć połączenie.

Przyciski interfejsu czatu wideo w programie Facebook Messenger

Jak korzystać z czatu wideo na Facebooku Messenger na komputerze

Jeśli używasz laptopa z wbudowaną kamerą internetową lub komputera stacjonarnego z zewnętrzną kamerą internetową, możesz rozmawiać wideo z dowolnym znajomym z Facebooka za pośrednictwem Messengera.

Zacznij od zalogowania się do Facebook w wybranej przeglądarce. Kliknij „Messenger” po lewej stronie strony głównej Facebooka.

Nowy komunikator interfejsu FB

W nowym układzie (powyżej) łącze do komunikatora znajduje się zasadniczo w tym samym miejscu, co w starym układzie (poniżej).

Stary komunikator interfejsu FB

Kliknij imię lub awatar osoby, do której chcesz zadzwonić. Następnie wybierz ikonę czatu wideo w prawym górnym rogu, aby rozpocząć rozmowę.

Kiedy znajomy odbierze, zobaczysz ją na środku ekranu, a siebie w prawym dolnym rogu. Kliknij ikony kamery wideo i mikrofonu, aby włączyć lub wyłączyć wideo i dźwięk.

Kliknij ikonę Monitor, aby udostępnić swój ekran. Naciśnij czerwoną ikonę słuchawki telefonicznej, aby zakończyć połączenie.

Interfejs czatu wideo na pulpicie Facebook Messenger

Czat wideo Facebook Messenger to bezpłatna, łatwo dostępna opcja, którą możesz rozważyć, aby pozostać w kontakcie ze znajomymi i rodziną.

x