12/08/2021

Jak nawiązywać połączenia wideo za pomocą Facebook Messenger

Udostępnij teraz w social media:

Facebook pozwala rodzinom i znajomym pozostać w kontakcie bez względu na to, gdzie się znajdują. Skorzystaj z funkcji czatu wideo w programie Facebook Messenger, aby szybko połączyć się nawet z 50 osobami na większości nowoczesnych urządzeń.

Jak korzystać z czatu wideo na Facebooku Messenger na telefonie komórkowym

Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Android, możesz pobrać aplikację Messenger bezpośrednio z Sklep Google Play. Apple udostępnia aplikację Messenger na iPhone’a, iPada i Apple Watch za pośrednictwem Apple App Store.

Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie lub tablecie otwórz ją i dotknij paska wyszukiwania, aby znaleźć kontakt, z którym chcesz rozmawiać na czacie wideo. Jeśli wcześniej wysyłałeś wiadomości do znajomych lub dzwoniłeś do znajomych w Messengerze, pojawią się one poniżej paska wyszukiwania.

Sprawdź -   Jak usunąć swoje konto Spotify

Ekran główny aplikacji Facebook Messenger

Wybierz osobę, a następnie stuknij ikonę Czat wideo w prawym górnym rogu.

Przycisk czatu wideo na Facebooku Messenger

Gdy nadejdzie połączenie, Messenger natychmiast Cię powiadomi i możesz zaakceptować lub odrzucić.

Facebook Messenger Odbieranie połączenia wideo

Podczas rozmowy zobaczysz znajomego lub członka rodziny na środku ekranu, a siebie w prawym górnym rogu. Przyciski u góry, od lewej do prawej, umożliwiają otwarcie czatu, transmitowanie czatu wideo do dostępnego urządzenia, przełączanie między kamerą tylną i przednią lub wyłączanie kamery.

W dolnym rzędzie możesz zmienić kolor tła, dodać znajomych do rozmowy wideo, wyciszyć mikrofon lub zakończyć połączenie.

Przyciski interfejsu czatu wideo w programie Facebook Messenger

Jak korzystać z czatu wideo na Facebooku Messenger na komputerze

Jeśli używasz laptopa z wbudowaną kamerą internetową lub komputera stacjonarnego z zewnętrzną kamerą internetową, możesz rozmawiać wideo z dowolnym znajomym z Facebooka za pośrednictwem Messengera.

Sprawdź -   Jak zmusić program Outlook do pobierania obrazów (jeśli na pewno to dobry pomysł)

Zacznij od zalogowania się do Facebook w wybranej przeglądarce. Kliknij „Messenger” po lewej stronie strony głównej Facebooka.

Nowy komunikator interfejsu FB

W nowym układzie (powyżej) łącze do komunikatora znajduje się zasadniczo w tym samym miejscu, co w starym układzie (poniżej).

Stary komunikator interfejsu FB

Kliknij imię lub awatar osoby, do której chcesz zadzwonić. Następnie wybierz ikonę czatu wideo w prawym górnym rogu, aby rozpocząć rozmowę.

Kiedy znajomy odbierze, zobaczysz ją na środku ekranu, a siebie w prawym dolnym rogu. Kliknij ikony kamery wideo i mikrofonu, aby włączyć lub wyłączyć wideo i dźwięk.

Kliknij ikonę Monitor, aby udostępnić swój ekran. Naciśnij czerwoną ikonę słuchawki telefonicznej, aby zakończyć połączenie.

Sprawdź -   Jak odinstalować czcionkę w systemie Windows 10

Interfejs czatu wideo na pulpicie Facebook Messenger

Czat wideo Facebook Messenger to bezpłatna, łatwo dostępna opcja, którą możesz rozważyć, aby pozostać w kontakcie ze znajomymi i rodziną.

x