Jak nigdy nie odpowiadać wszystkim przez pomyłkę w Gmailu

E-maile można kierować do wielu osób, dodając je do pola Do albo do pola DW lub UDW. Odpowiadając na wiadomość e-mail, niekoniecznie musisz odpowiadać wszystkim w oryginalnej wiadomości e-mail. Możesz usuwać osoby lub je dodawać. Niestety, wiele osób ma tendencję do kompulsywnego klikania opcji Odpowiedz bez sprawdzania, czy odpowiadają pierwotnemu nadawcy, czy każdej osobie w wiadomości e-mail. Zwykle rozpoczyna się łańcuch wielu osób odpowiadających wszystkim. Jeśli korzystasz z Gmaila, możesz ustawić przycisk Odpowiedz, aby przez pomyłkę zawsze używał opcji Odpowiedz i nigdy nie odpowiadał wszystkim.

Przycisk Odpowiedz Gmaila

Otwórz Gmaila i kliknij przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu pod zdjęciem profilowym. W otwartym menu wybierz Ustawienia. Na karcie „Ogólne” przewiń w dół do ustawienia „Domyślne zachowanie odpowiedzi”. Zobaczysz jedną z dwóch opcji; Odpowiedz i Odpowiedz wszystkim. Wybierz Odpowiedz, a następnie przewiń do końca strony, aby zapisać zmianę.

Za każdym razem, gdy klikniesz przycisk Odpowiedz, wpisana odpowiedź zostanie wysłana tylko do pierwotnego nadawcy wiadomości e-mail, a nie do wszystkich innych osób w niej zawartych.

Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować funkcji Odpowiedz wszystkim, będziesz musiał kliknąć przycisk więcej opcji obok przycisku odpowiedzi i wybrać z menu opcję „Odpowiedz wszystkim”.

Ta opcja będzie działać tylko wtedy, gdy korzystasz z Gmaila w przeglądarce. Aplikacje Gmail na iOS i Androida mają różne przyciski Odpowiedz i Odpowiedz wszystkim. Jeśli używasz stacjonarnego klienta poczty e-mail i połączysz z nim swoje konto Gmail, to ustawienie nie będzie stosowane. Komputerowy klient poczty e-mail będzie miał własne ustawienia i jeśli obawiasz się, że możesz przypadkowo nacisnąć Odpowiedz wszystkim, poszukaj ustawienia wyłączającego go w kliencie komputerowym lub dodatku, który może wykonać tę pracę.

Powinno to uniemożliwić przypadkowe udzielenie odpowiedzi wszystkim, ale jeśli ktoś inny to zrobi i jesteś jednym z adresatów wiadomości e-mail, w której wszyscy inni odpowiadają teraz wszystkim innym, możesz użyć funkcji Wycisz w Gmailu. Spowoduje to wyciszenie wszystkich alertów dotyczących wiadomości e-mail, chyba że wspomniano o Tobie bezpośrednio.

Jest to ustawienie dla wiadomości e-mail, co oznacza, że ​​będziesz musiał je zastosować do każdego e-maila, o którym nie chcesz otrzymywać alertów. Realistycznie, chociaż odpowiedzi na wszystkie e-maile zdarzają się zwykle, nie są one na tyle częste, aby wymagać ogólnego ustawienia do wyciszania alertów.

x