Jak nigdy nie odpowiadać wszystkim przez pomyłkę w Gmailu

Udostępnij teraz w social media:

E-maile można kierować do wielu osób, dodając je do pola Do albo do pola DW lub UDW. Odpowiadając na wiadomość e-mail, niekoniecznie musisz odpowiadać wszystkim w oryginalnej wiadomości e-mail. Możesz usuwać osoby lub je dodawać. Niestety, wiele osób ma tendencję do kompulsywnego klikania opcji Odpowiedz bez sprawdzania, czy odpowiadają pierwotnemu nadawcy, czy każdej osobie w wiadomości e-mail. Zwykle rozpoczyna się łańcuch wielu osób odpowiadających wszystkim. Jeśli korzystasz z Gmaila, możesz ustawić przycisk Odpowiedz, aby przez pomyłkę zawsze używał opcji Odpowiedz i nigdy nie odpowiadał wszystkim.

Przycisk Odpowiedz Gmaila

Otwórz Gmaila i kliknij przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu pod zdjęciem profilowym. W otwartym menu wybierz Ustawienia. Na karcie „Ogólne” przewiń w dół do ustawienia „Domyślne zachowanie odpowiedzi”. Zobaczysz jedną z dwóch opcji; Odpowiedz i Odpowiedz wszystkim. Wybierz Odpowiedz, a następnie przewiń do końca strony, aby zapisać zmianę.

  10 szybkich kroków, aby zwiększyć wydajność komputera

Za każdym razem, gdy klikniesz przycisk Odpowiedz, wpisana odpowiedź zostanie wysłana tylko do pierwotnego nadawcy wiadomości e-mail, a nie do wszystkich innych osób w niej zawartych.

Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować funkcji Odpowiedz wszystkim, będziesz musiał kliknąć przycisk więcej opcji obok przycisku odpowiedzi i wybrać z menu opcję „Odpowiedz wszystkim”.

Ta opcja będzie działać tylko wtedy, gdy korzystasz z Gmaila w przeglądarce. Aplikacje Gmail na iOS i Androida mają różne przyciski Odpowiedz i Odpowiedz wszystkim. Jeśli używasz stacjonarnego klienta poczty e-mail i połączysz z nim swoje konto Gmail, to ustawienie nie będzie stosowane. Komputerowy klient poczty e-mail będzie miał własne ustawienia i jeśli obawiasz się, że możesz przypadkowo nacisnąć Odpowiedz wszystkim, poszukaj ustawienia wyłączającego go w kliencie komputerowym lub dodatku, który może wykonać tę pracę.

  Jak dodać znak wodny w Dokumentach Google

Powinno to uniemożliwić przypadkowe udzielenie odpowiedzi wszystkim, ale jeśli ktoś inny to zrobi i jesteś jednym z adresatów wiadomości e-mail, w której wszyscy inni odpowiadają teraz wszystkim innym, możesz użyć funkcji Wycisz w Gmailu. Spowoduje to wyciszenie wszystkich alertów dotyczących wiadomości e-mail, chyba że wspomniano o Tobie bezpośrednio.

Jest to ustawienie dla wiadomości e-mail, co oznacza, że ​​będziesz musiał je zastosować do każdego e-maila, o którym nie chcesz otrzymywać alertów. Realistycznie, chociaż odpowiedzi na wszystkie e-maile zdarzają się zwykle, nie są one na tyle częste, aby wymagać ogólnego ustawienia do wyciszania alertów.

x