Jak odblokować połączenia Skype w Katarze

Podobnie jak w przypadku większości usług VoIP, Skype jest całkowicie zbanowany w Katarze i naprawdę nie ma możliwości odblokowania go, chyba że używasz VPN. Na szczęście proces jest bardzo prosty; musisz tylko wybrać dostawcę z najlepszymi funkcjami prywatności. Sprawdzamy nasze najlepsze sieci VPN, aby złamać poniższy zakaz Skype na Katar.

W Katarze, gdzie zaledwie 12% populacji to Katary, usługi VoIP, takie jak Skype, są komunikacją dla mieszkańców. Niezależnie od tego, czy podróżujesz, czy pracujesz, Katar blokuje teraz usługi Skype. Masz więc możliwość polegania na lokalnej usłudze telekomunikacyjnej i płacenia wygórowanych opłat lub – skorzystaj z VPN i obejść zakaz Kataru na Skype.

W tym przewodniku pokażemy, jak wybraliśmy najlepsze sieci VPN do odblokowania Skype, podamy listę naszych wyborów, a następnie przeprowadzimy Cię krok po kroku, jak odblokować Skype w Katarze. Na koniec przedstawimy kontekst dotyczący sytuacji VoIP w Katarze.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Jak wybrać dobrą sieć VPN

Jeśli chodzi o badanie i wybór VPN do użycia. Jest wiele rzeczy do rozważenia – bezpieczeństwo (ile potrzebujesz?), Rozmiar sieci (ile serwerów powinny mieć?), Bezpłatny czy płatny? Cóż, przejdziemy do sedna sprawy – oto kryteria, według których wybraliśmy najlepsze sieci VPN i powody każdego z nich:

 • Szyfrowanie – Będziesz potrzebował 256-bitowego szyfrowania AES. Jest wojskowy i najlepszy z dostępnych. Takie potężne zabezpieczenia pomogą chronić dane, ruch i tożsamość przed wścibskimi oczami, a także pozwolą ominąć bloki Kataru na Skype.
 • Szybkie prędkości – Aby móc płynnie obsługiwać Skype, będziesz potrzebować dużych prędkości połączenia. Wszystkie zawarte tu usługi okazały się niezawodne i szybkie.
 • Kompatybilność urządzenia – Prawdopodobnie nie będziesz używać Skype na komputerze stacjonarnym / laptopie, więc potrzebujesz sieci VPN, która jest obsługiwana również na innych urządzeniach, bez względu na system operacyjny. Każda sieć VPN na tej liście ma szeroką gamę urządzeń i działa w wielu różnych systemach operacyjnych, takich jak Windows, Mac, Linux, Android, iPhone i iOS.
 • Bez logowania – Nie ma znaczenia, jak silne jest szyfrowanie VPN, jeśli rejestrują one Twoje metadane przy każdym połączeniu. Możesz zaufać swojemu dostawcy, ale dopóki te dzienniki istnieją, są one odpowiedzialnością i teoretycznie mogą być wykorzystane do śledzenia Twojej tożsamości.
 • Serwis Premium – Wybór darmowej sieci VPN może być kuszący, ale tak naprawdę nie są one „bezpłatne”. Tak zwane bezpłatne sieci VPN nie mogą zagwarantować bezpieczeństwa, ponieważ przechowują dane i sprzedają je stronom trzecim, co stanowi ryzyko. Wiele z nich jest nawet wykorzystywanych jako narzędzia do złośliwego oprogramowania do kradzieży informacji. Płatna sieć VPN z silną polityką zerowego logowania zapobiega temu i zapewnia dobre szyfrowanie i bezpieczeństwo.

Najlepsze VPN dla połączeń Skype w Katarze

Z nowym zakazem na Skype najlepszym sposobem na odblokowanie jest skorzystanie z usług dostawcy VPN. Sam rząd Kataru powiedział, że „każda osoba lub firma w Katarze może korzystać z usług VoIP do połączeń głosowych na własny użytek”. Więc chociaż je zablokowali, jeśli możesz obejść blok, nadal możesz używać Skype.

Ergo, użyj wirtualnej sieci prywatnej. Oto nasza lista najlepszych sieci VPN do odblokowywania połączeń Skype w Katarze:

1. ExpressVPN

ExpressVPN - wybór redaktorów

ExpressVPN znajduje się na szczycie naszej listy. Dysponując ponad 3000 serwerów w 94 krajach, mają dużą, szybką i szeroko rozpowszechnioną sieć, która zaspokoi Twoje potrzeby. Są również lekkie i należą do jednych z najszybszych dostępnych, pomagając strumieniować bez bufora, szybko pobierać i łatwo przeglądać.

256-bitowe szyfrowanie AES z szeroką gamą protokołów szyfrowania do wyboru w razie potrzeby może pomóc ominąć nawet najtrudniejsze bloki. Test szczelności DNS, wbudowany przełącznik zabijania i polityka zerowego logowania zapewniają bezpieczeństwo. Nie ma dławienia połączenia z nieograniczoną przepustowością ExpressVPN i są one dostępne dla prawie każdego systemu oprogramowania. Martwisz się logami? Usługa ExpressVPN zapewnia ochronę dzięki gromadzeniu metadanych dotyczących ruchu, żądań DNS lub adresów IP.

Bez względu na to, na którym urządzeniu wykonujesz połączenia Skype, znajdziesz dedykowaną aplikację ExpressVPN. Dzięki interfejsowi za pomocą jednego kliknięcia możesz uzyskać potrzebną ochronę bez konieczności posiadania dyplomu z informatyki.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
 • Ponad 3000 super szybkich serwerów
 • Nie znaleziono wycieków DNS / IP
 • Brak dobrze egzekwowanych zasad rejestrowania
 • Świetne wsparcie (czat 24/7).
Cons

 • Opcje konfiguracji dla zaawansowanych użytkowników.

2. NordVPN

nordvpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_782_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

NordVPN ma jedną z największych sieci na rynku, ważącą 5500 serwerów w 59 krajach. Oznacza to, że praktycznie masz gwarancję znalezienia serwera, który umożliwia krystalicznie czyste, wolne od opóźnień połączenia w danym momencie. Jeśli masz ochotę robić coś więcej niż rozmowy Skype, NordVPN oferuje szereg specjalistycznych serwerów, które mogą pomóc w konkretnych przypadkach użycia, takich jak P2P, Anti-DDoS, Onion over VPN i serwery zaciemnione, żeby wymienić tylko kilka.

256-bitowe szyfrowanie AES klasy wojskowej zapewnia bezpieczeństwo przed praktycznie wszystkimi próbami penetracji. Tymczasem polityka rejestrowania NordVPN jest jedną z najbardziej kompletnych w branży: przechowują zero logów na twoim ruchu, adresie IP, znacznikach czasu, przepustowości lub historii przeglądania.

NordVPN jest również jednym z najszybszych dostawców i niezwykle niezawodnym w omijaniu blokad VPN, takich jak Netflix. Ich funkcje mapy graficznej sprawiają, że wybór serwera jest dziecinnie prosty. Dedykowane oprogramowanie dostępne dla wszystkich głównych platform.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Najlepszy wybór budżetu
 • Ponad 5400 serwerów na całym świecie
 • Silne funkcje bezpieczeństwa
 • Brak dzienników i szyfrowanych połączeń dla całkowitej prywatności
 • Świetne wsparcie (czat 24/7).
Cons

 • Łączenie się aplikacji może czasem być powolne.

3. CyberGhost

cyberghost "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_855_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

CyberGhost od samego początku ma na myśli wszystko minimalistyczne. Łatwy w instalacji, z kolorowym, prostym wyświetlaczem, CyberGhost oferuje ci 6 wstępnie skonfigurowanych profili, które pomogą Ci znaleźć najlepszy serwer dla twojego przypadku użycia. Oprócz 256-bitowego szyfrowania AES oferują również przełączniki, które zapewniają lepszą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, reklamami, śledzeniem i złośliwymi witrynami.

Dzięki ponad 5900 serwerom w 90 krajach, nienagannej polityce braku logowania, nieograniczonej przepustowości i prędkości, a nawet możliwości łączenia się z maksymalnie 5 urządzeniami z różnymi systemami operacyjnymi jednocześnie, CyberGhost z pewnością spełni wszystkie Twoje potrzeby VPN.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • NISKA CENA: 6 DODATKOWYCH miesięcy bezpłatnie (79% zniżki – link poniżej)
 • Specjalny profil przeznaczony do prywatnego torrentowania
 • 2048-bitowe klucze RSA i uwierzytelnianie SHA256
 • Brak zasad logów
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy bez zastrzeżeń.
Cons

 • Wyciek WebRTC z IPv6 w macOS
 • Czasami występują średnie prędkości.

Jak odblokować Skype za pomocą VPN

Sieci VPN działają, uruchamiając cały ruch i dane przez zaszyfrowany tunel, który kieruje do serwera w innym miejscu (serwer VPN). Możesz wybrać lokalizację tego serwera, umożliwiając połączenie z Internetem w kraju, w którym rozmowy przez Skype są otwarte i dozwolone. Po nawiązaniu połączenia wydaje się, że masz adres IP tego serwera zamiast własnego, więc „wyglądasz”, jakbyś był poza Katarem i mógł wykonywać połączenia za pomocą Skype.

Oto jak to zrobić:

 1. Po wybraniu VPN, którego chcesz używać, kliknij jeden z naszych linków, aby uzyskać dostęp do jego strony „Plany”. Wybierz plan według własnego wyboru i wypełnij podane dane.
 2. Kolejny, Ściągnij i zainstalować aplikacja VPN na urządzenie lub urządzenia, na których chcesz móc korzystać ze Skype.
 3. Uruchomić wniosek i Zaloguj się używając informacji o koncie VPN.
 4. Połącz się z serwerem, który umożliwia rozmowy przez Skype. Wiele sieci VPN automatycznie wybiera najszybszy serwer w pobliżu, więc może być konieczne ręczne przejrzenie listy serwerów VPN, jeśli nie znajduje się ona w miejscu umożliwiającym połączenia przez Skype.
 5. Teraz, gdy masz połączenie, zanim przejdziesz dalej, uruchom szybki test: otwórz przeglądarkę internetową i odwiedź ipleak.net. Witryna automatycznie uruchom wyszukiwanie adresu IP. Po zakończeniu tej czynności u góry ekranu powinno pojawić się okno „Moje adresy IP”. Tuż pod nim powinien być napisany kraj inny niż ten, w którym się znajdujesz – tj. Jeśli masz połączenie z serwerem w USA, kraj pod polem powinien zawierać „Stany Zjednoczone”. Jeśli to zrobisz, połączenie VPN się powiodło i możesz zacząć.

Wskazówki dotyczące bezproblemowego korzystania z połączeń Skype po odblokowaniu

Po pomyślnym odblokowaniu Skype pamiętaj o tych wskazówkach, aby zoptymalizować rozmowy Skype:

 • Wybierz lokalizację VPN jak najbliżej – to da ci najlepsze prędkości. Korzystanie z VPN w USA (na naszym przykładzie) może nie być najlepszym wyborem w Katarze, ponieważ jest on bardzo oddalony. Bliższy kraj może być bardziej odpowiedni.
 • Skorzystaj z najsilniejszego połączenia internetowego, jakie możesz znaleźć. Może to być najlepszy dostępny sygnał Wi-Fi lub nawet kabel Ethernet.
 • Użyj najnowszej wersji Skype. Ponieważ został zablokowany, być może przegapiłeś aktualizację od ostatniego użycia Skype. Upewnij się, że osoba, do której dzwonisz, używa najnowszej wersji.
 • Upewnij się, że kamera, mikrofon i głośniki działają i nie są wyciszone.
 • Na koniec zamknij wszystkie inne aplikacje lub przeglądarkę, które mogą pochłaniać przepustowość, aby Twoje połączenie na Skype nie opóźniało się ani nie kończyło.

Inne zalety korzystania z VPN

Nawet jeśli inwestujesz tylko w VPN w celu korzystania ze Skype, istnieje wiele innych korzyści, które możesz zyskać dzięki VPN:

Popraw swoją prywatność i bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy lubisz surfować, przeglądać lub przeprowadzać transakcje online, narażasz się na możliwe monitorowanie i hakerów za każdym razem, gdy uzyskujesz dostęp do Internetu i wprowadzasz dane osobowe. Chociaż wiele witryn stara się być bezpiecznymi, nie zawsze są skuteczne.

Wielu dostawców usług internetowych – zwłaszcza kontrolowanych przez rząd – monitoruje również wykorzystanie Internetu, ruch i przepustowość. Umożliwia im to śledzenie, rejestrowanie i przechowywanie twoich informacji – które następnie można sprzedać stronom trzecim, co jest powszechną praktyką. I mogą dławić twoje połączenie, jeśli użyjesz zbyt dużej przepustowości.

Ale gdy korzystasz z VPN, twoja lokalizacja jest maskowana, co uniemożliwia twojemu dostawcy usług internetowych stwierdzenie, jaki jest twój ruch lub skąd pochodzi – i jeśli go nie widzą, nie mogą go spowolnić. Hakerzy również mają trudności z widzeniem twoich danych z powodu szyfrowania, które bezpiecznie je otacza. Sieci VPN dają ci miarę prywatności, która w innym przypadku nie istniałaby.

Obejdź geoblokady

Jeśli chcesz oglądać treści przesyłane strumieniowo z serwisów takich jak Netflix, Hulu, BBC iPlayer lub YouTube, znajdziesz kilka poważnych ograniczeń. Usługi te są wymagane do ograniczenia treści w zależności od kraju pochodzenia użytkownika. Oznacza to, że jeśli pochodzisz z Wielkiej Brytanii, ale mieszkasz w Katarze, nie będziesz mógł oglądać treści z kraju ojczystego.

Ale możesz obejść to dzięki VPN. Wystarczy wybrać serwer znajdujący się w Wielkiej Brytanii i uzyskać dostęp do ulubionych treści. Chociaż niektóre z tych usług wykorzystują blokery VPN, aby spróbować to zatrzymać, dostawcy VPN stale pracują, aby je ominąć.

Uzyskaj dostęp do kont domowych

Ponownie, jeśli jesteś emigrantem pracującym lub mieszkającym w Katarze i prowadzisz konta bankowe, karty kredytowe itp. W swoim kraju, możesz mieć problemy z dostępem do nich. Na przykład konta bankowe stosują środki zwalczania nadużyć finansowych. Dlatego bank może zablokować dostęp do twojego konta, jeśli zobaczy, że Twoje połączenie pochodzi z Kataru.

Jednak skorzystaj z VPN i możesz wyglądać, jakby siedział w kawiarni w swoim kraju i łatwo uzyskiwać dostęp do dowolnego konta domowego.

Przebij się przez cenzurę

Podczas gdy większość cenzurowanych treści Kataru jest związana z materiałami pornograficznymi, rząd utrzymuje bardziej rygorystyczne parametry dotyczące tego, co obejmuje ten parasol. Wiele serwisów randkowych i treści homoseksualnych jest również blokowanych, co powoduje, że wiele stron nie jest cenzurowanych. Zdarza się również cenzura polityczna. Dzięki VPN możesz uniknąć tych cenzur i mieć dostęp do bezpłatnego i otwartego internetu.

Dlaczego potrzebujesz VPN do rozmów Skype w Katarze?

Po wprowadzeniu zakazu korzystania ze Skype'a i innych usług VoIP, rząd Kataru wydał niejasne oświadczenie, dlaczego: „nie ma żadnych przepisów lub zasad zabraniających korzystania z technologii (VoIP) w państwie Kataru”, ale prawo Kataru sprawia, że ​​„nielegalne jest świadczenie publicznych usług telekomunikacyjnych za opłatą bezpośrednią lub pośrednią bez licencji wydanej w tym celu przez ictQATAR”.

Oznacza to, że chociaż osoby fizyczne mogą korzystać z usług VoIP, takich jak Skype, WhatsApp i inni dostawcy VoIP nie mogą sprzedawać swoich usług w Katarze. Przy zaledwie dwóch takich licencjonowanych usługach (kontrolowanych przez państwo Qatar Telecom i Vodafone Qatar) krążą plotki, że robi się to, aby pomóc QTel w zmonopolizowaniu lukratywnego rynku połączeń telefonicznych na duże odległości.

Korzystanie z VPN pozwala odzyskać kontrolę nad tym, z kim się kontaktujesz i jak. Niezależnie od tego, czy jesteś dziennikarzem opowiadającym wrażliwą historię, przesyłającym ważne dane biznesowe, czy po prostu chcesz porozmawiać z przyjaciółmi i rodziną w domu, zawsze musisz mieć dostęp do środków komunikacji, na których możesz polegać i którym możesz zaufać.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy mieszkasz u rodziny spoza Kataru, czy jesteś emigrantem mieszkającym i pracującym tam – zakaz Skype dotyczy Ciebie. Na szczęście możesz użyć sieci VPN, aby legalnie odblokować Skype i wrócić do łączenia się z rodziną i przyjaciółmi – po znacznie bardziej przystępnej cenie niż połączenia międzystrefowe.

Czy obecnie mieszkasz lub pracujesz w Katarze? Czy wpłynął na Ciebie zakaz korzystania z usług VoiP, a zwłaszcza Skype? Jakie było twoje doświadczenie? Opowiedz nam swoją historię w sekcji komentarzy.

x