Jak podłączyć dwa słuchawki do jednego gniazda 3,5 mm

Wczesne laptopy miały osobne gniazdo dla słuchawek i mikrofonów. Kiedy gniazda combo zaczęły być popularne, niektóre laptopy były wyposażone w dwa gniazda combo, które umożliwiały użytkownikom podłączenie dwóch różnych zestawów słuchawek do laptopa. Te modele są rzadkie, jeśli nie wymarłe. Jeśli chcesz podłączyć dwa słuchawki do jednego gniazda 3,5 mm na komputerze Macbook lub komputerze z systemem Windows / Linux, będziesz musiał kupić sprzęt, aby wykonać to zadanie.

Rozdzielacz audio

Sprzęt, który musisz kupić, nazywa się „rozdzielaczem audio” i nie jest drogi. W rzeczywistości możesz dostać dość dobry za mniej niż 20 USD. To nie jest coś, co musisz kupić od określonej marki. Jeśli chcesz zwrócić uwagę na jakość, spójrz na budowę urządzenia. Kołek i gniazda powinny być dobrze wykonane, a przewód nie powinien być zbyt cienki. Dobra strata równie dobrze zadziała.

Tak wygląda rozgałęźnik audio;

Korzystanie z rozdzielacza audio

Używanie rozdzielacza audio jest naprawdę łatwe. Jeśli jesteś w stanie podłączyć jedną parę słuchawek do swojego Macbooka lub PC i działają one bez żadnych problemów, Twój rozdzielacz będzie mógł działać równie łatwo.

Podłącz wtyk rozgałęźnika do gniazda 3,5 mm. Podłącz dwa słuchawki, których chcesz używać, do własnych gniazd wejściowych rozdzielacza.

O to chodzi. Twój laptop lub Macbook automatycznie wykryją, że urządzenie zostało podłączone do gniazda słuchawkowego. Dźwięk powinien być odpowiednio poprowadzony i zbalansowany, tj. Dźwięk będzie dochodził zarówno przez prawy, jak i lewy pączek.

Jeśli urządzenie nie zostanie wykryte, może być konieczne wybranie go w ustawieniach dźwięku. Na komputerze Mac otwórz Preferencje systemowe i przejdź do preferencji Dźwięk. Wybierz kartę „Wyjście” i wybierz urządzenie „Słuchawki”.

W systemie Windows 10 kliknij ikonę głośnika na pasku zadań. Jeśli obok wymienionego urządzenia audio znajduje się lista rozwijana, kliknij ją i wybierz słuchawki.

Głośność ustawiona w systemie i w aplikacji, w której odtwarzasz multimedia, będzie równa dla obu podłączonych słuchawek. Działa to w przypadku słuchawek, ale jeśli masz inne urządzenia audio podłączane przez gniazdo 3,5 mm, będą one również działać, np. Para słuchawek i głośnik.

Jeśli słuchawki mają wbudowane mikrofony lub jeśli jedno z urządzeń podłączonych do rozdzielacza audio jest mikrofonem zewnętrznym, nie będzie działać.