Jak podłączyć kontrolery GameCube do przełącznika Nintendo

Jeśli chcesz poczuć nostalgię z klasycznym kontrolerem GameCube, możesz użyć starego kontrolera GameCube zamiast Joy-Cons konsoli Nintendo Switch. To idealny dodatek do Super Smash Bros. Ultimate Edition, ale możesz ich używać w prawie każdej grze.

Zaktualizuj Nintendo Switch

Kontroler GameCube jest obsługiwany na konsolach Nintendo Switch z systemem co najmniej w wersji 5.0.0, wydanej w marcu 2018 r.

Aby upewnić się, że Twoja konsola Nintendo Switch jest aktualna z najnowszą wersją systemu, sprawdź dokładnie, czy Twój system jest połączony z Wi-Fi i przejdź do „Ustawień systemu” z menu głównego.

Po przejściu do Ustawień systemu przejdź do „System”, a Twoja aktualna wersja zostanie wyświetlona w sekcji „Aktualizacja systemu” po prawej stronie.

nintendoswitch_systemsettings_version

Kontrolery GameCube i Nintendo Switch

Jesienią 2017 roku, kiedy Firma Nintendo wydała aktualizację oprogramowania 5.0 dla konsoli Nintendo Switchfirma po cichu wprowadziła nową funkcję: możliwość korzystania ze starych kontrolerów GameCube z systemem Nintendo Switch.

Możesz podłączyć stary kontroler GameCube za pomocą adaptera kontrolera Wii U GameCube, takiego jak Oficjalny adapter kontrolera GameCube firmy Nintendo. Oficjalny adapter kontrolera GameCube kosztuje około 20 USD w sprzedaży detalicznej.

Ustaw konsolę Nintendo Switch w trybie TV i podłącz obie wtyczki USB z adaptera kontrolera GameCube do stacji dokującej Nintendo Switch.

Nintendo Switch Gamecube Controller adapater_1

W modelu Nintendo Switch z boku stacji dokującej Nintendo Switch znajdują się dwa porty USB, do których można podłączyć adapter GameCube Controller.

img-switch-gcn-controller-connect-to-adapter

Po podłączeniu adaptera Gamecube Controller do portów USB, wystarczy podłączyć kontroler GameCube do adaptera i nacisnąć przycisk na kontrolerze GameCube przy włączonym przełączniku Nintendo Switch.

Na konsoli Nintendo Switch przejdź do menu „Ustawienia kontrolera” na ekranie głównym, używając kontrolerów Nintendo Switch.

Menu główne kontrolera Nintendo Switch

W menu „Kontrolery” wybierz „Parowanie nowych kontrolerów”, a Nintendo Switch rozpocznie wyszukiwanie zgodnego kontrolera Nintendo Switch.

Nintendo Switch Controllers Pairing.png

Zostaniesz poproszony o wybranie przycisków L i R Trigger na kontrolerze GameCube, tak jak normalnie robisz to w przypadku Nintendo Switch Joy-Cons, i to wszystko.

Menu „Kontrolery” Nintendo Switch pokaże podgląd podłączonego kontrolera USB.

Kontrolery GameCube i Nintendo Switch Lite

Możesz także użyć kontrolera GameCube z Nintendo Switch Lite, ale robi się to trochę skomplikowane. Nintendo Switch Lite nie ma systemu dokującego, więc wymagany jest dodatkowy kabel.

Będziesz potrzebował kontrolera GameCube, a Adapter Wii U., czarny kabel USB dołączony do adaptera Wii U oraz a Przejściówka z USB C na USB 3.

Umożliwi to podłączenie do pojedynczego portu USB-C Switch Lite i podłączenie przewodowego kontrolera do urządzenia. Jak wspomniano powyżej, musisz skonfigurować kontroler GameCube za pomocą menu „Kontroler”.

W porównaniu do używania Nintendo Switch w trybie zadokowanym, Nintendo Switch Lite nie łączy się z ekranem telewizora, więc możesz chcieć znaleźć alternatywną metodę podparcia urządzenia podczas gry. Oczywiście zawsze możesz po prostu położyć go płasko na podłodze. Nie będziemy cię oceniać.