Jak podłączyć zegarek Samsung Galaxy do nowego telefonu

Podłączenie smartwatcha Samsung Galaxy do nowego telefonu może być trochę denerwujące. Niestety, nie jest to tak łatwe, jak zwykłe dotknięcie przycisku „Połącz”. Pokażemy Ci, jak uczynić ten proces tak bezbolesnym, jak to tylko możliwe.

Proces rozpoczyna się na samym zegarku Samsung Galaxy Watch. Najpierw naciśnij przycisk „Zasilanie”, aby otworzyć galerię aplikacji, a następnie wybierz aplikację „Ustawienia” (reprezentowaną przez ikonę koła zębatego) z listy.

Przewiń do samego dołu menu „Ustawienia” i kliknij „Połącz z nowym telefonem”.

połączyć się z nowym telefonem

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o wykonanie kopii zapasowej danych. Zdecydowanie zalecamy zrobienie tego, aby przejście było tak płynne, jak to tylko możliwe. Kliknij „Utwórz kopię zapasową danych”.

stuknij kopię zapasową danych

Spowoduje to uruchomienie aplikacji Galaxy Wearable na starym telefonie i otwarcie ustawień kopii zapasowej. Wybierz „Utwórz kopię zapasową danych”.

wybierz kopię zapasową danych

Po zakończeniu „Przygotowywania” zobaczysz listę elementów, które możesz utworzyć. Wybierz wszystkie kategorie, które chcesz zapisać, a następnie kliknij „Utwórz kopię zapasową”.

wybierz elementy do utworzenia kopii zapasowej

Po zakończeniu dotknij „Gotowe”. Teraz wróć do zegarka i ponownie przejdź do ekranu „Połącz z nowym telefonem”. Tym razem kliknij „Kontynuuj”. Wszystko na urządzeniu zostanie usunięte.

dotknij kontynuuj

Po zakończeniu resetowania zegarek uruchomi się ponownie. Możemy teraz przełączyć się na Twój nowy smartfon. Otworzyć Aplikacja Galaxy Wearable i wybierz swoje urządzenie z listy.

znajdź swój smartwatch

Skanuje w poszukiwaniu Twojego smartwatcha w pobliżu. Wybierz zegarek z listy, gdy się pojawi.

wybierz swój zegarek

Następnie dotknij ekranu, aby połączyć się z zegarkiem, i wybierz „Paruj” w aplikacji Wearable.

dotknij sparuj w telefonie

W aplikacji Wearable zobaczysz animację „Kończenie parowania”. Po zakończeniu wyświetli się „Oglądaj w parze”. Kliknij „Zgadzam się”, aby kontynuować.

Zgodzić się

Następnym krokiem jest połączenie odpowiedniej wtyczki dla konkretnego zegarka. Dotknij „OK” w wyskakującym okienku, aby kontynuować.

dotknij ok, aby połączyć

Wybierz dowolną z opcji wyświetlanych na tym ekranie lub dotknij „Pomiń”. Jeśli dokonałeś wyboru, kliknij „Dalej”.

dotknij dalej

Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto Samsung. Musisz to zrobić, aby uzyskać dostęp do kopii zapasowej, którą wykonaliśmy wcześniej. Kliknij „Zaloguj się”.

Zaloguj się

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wprowadzić swoją nazwę użytkownika i hasło.

wprowadź dane swojego konta

Aplikacja zapyta, czy chcesz przywrócić dane z kopii zapasowej. Wybierz „Sprawdź kopię zapasową”, a następnie kliknij „Dalej”.

sprawdź kopię zapasową

Wybierz wszystkie rzeczy, które chcesz przywrócić, i naciśnij przycisk „Przywróć”.

dotknij przywróć, aby zakończyć

Otóż ​​to! Twój zegarek zostanie teraz przywrócony do stanu, w jakim był ze starym telefonem. Może być kilka drobiazgów do poprawienia, ale większość rzeczy będzie polegała na tym, jak je zostawiłeś.

x