Jak ponownie uruchomić Chrome

Przeglądarki nie muszą być często restartowane. Chrome może działać przez wiele godzin lub po prostu pozostawić bezczynny i nie zawiesi się do punktu, w którym trzeba go ponownie uruchomić. Praktycznie jest tylko jeden przypadek, w którym ponowne uruchomienie Chrome jest potrzebne; kiedy włączasz lub wyłączasz flagę. Wszelkie zmiany stanu flagi Chrome wymagają ponownego uruchomienia przeglądarki, aby zmiany zaczęły obowiązywać. W tym celu na stronie Flagi znajduje się przycisk „Uruchom ponownie”. W takim przypadku Chrome nie utrudnia ponownego uruchomienia przeglądarki i uruchamia się ponownie z nienaruszoną poprzednią sesją. Jeśli jednak kiedykolwiek z jakiegoś powodu będziesz musiał ponownie uruchomić Chrome, przeglądarka Cię obejmuje.

Chrome ma wiele przydatnych stron, które umożliwiają dostęp do ustawień i informacji, które w innym przypadku byłyby ukryte w głównym interfejsie.

Istnieje strona Chrome, która po odwiedzeniu uruchomi ponownie Chrome. Po prostu wpisz następujące polecenie w pasku adresu i naciśnij Enter. Chrome natychmiast się zamknie i uruchomi ponownie.

chrome://restart

restart Chrome

Po wyłączeniu Chrome uruchamia się ponownie. Czas potrzebny do uruchomienia zależy od liczby otwartych kart i okien. Możliwości zasobów Twojego systemu będą również miały wpływ na to, ile czasu zajmie ponowne uruchomienie Chrome.

Odwiedzenie strony ponownego uruchamiania Chrome spowoduje ponowne uruchomienie wszystkich wystąpień Chrome. Jeśli masz otwartych wiele profili przeglądarki Chrome, wszystkie zostaną zamknięte. To nie jest polecenie specyficzne dla profilu. Wszystkie okna incognito również zostaną zamknięte.

Gdy Chrome otworzy się ponownie, automatycznie załaduje wszystkie karty i okna, które wcześniej otworzyłeś. Twoje sesje przeglądania zostaną zachowane dla wszystkich otwartych profili. Możesz stracić niektóre dane, np. Jeśli wypełniałeś formularz, dane te zostaną utracone. Jeśli pracowałeś nad czymś w Dokumentach Google, kopia zapasowa zapisana w danych offline przeglądarki będzie dostępna.