Jak ponownie uruchomić smartfon lub tablet z systemem Android

Jeśli od czasu do czasu ponownie uruchomisz urządzenie z Androidem, wyczyści ono pamięć i przyspieszy działanie. Może to być również szybkie rozwiązanie drobnych problemów, takich jak awarie aplikacji. Oto jak ponownie uruchomić smartfon lub tablet z Androidem, aby rozwiązać typowe problemy.

Wykonaj standardowe ponowne uruchomienie

„Standardowe ponowne uruchomienie” oznacza ponowne uruchomienie urządzenia z wbudowanymi opcjami oprogramowania. Naciśnij przycisk zasilania na urządzeniu (zwykle znajduje się on na górze lub po prawej stronie, ale może też znajdować się po lewej stronie) na kilka sekund, aby uruchomić menu zasilania na ekranie. Nie musisz odblokowywać swojego urządzenia, aby to zrobić.

Opcje menu zasilania na ekranie mogą się nieznacznie różnić w zależności od urządzenia i używanej wersji Androida. Stuknij „Uruchom ponownie”, jeśli jest taka możliwość, a następnie poczekaj na ponowne uruchomienie urządzenia.

Jeśli nie widzisz opcji ponownego uruchomienia, przejdź do następnej metody.

Wyłącz i włącz ponownie

Możesz także ręcznie ponownie uruchomić smartfon lub tablet z systemem Android, postępując zgodnie ze sprawdzoną metodą wyłączania i ponownego włączania urządzenia.

Efekt jest taki sam jak poprzednia metoda i jest to dobra alternatywa, jeśli urządzenie nie ma opcji ponownego uruchomienia w menu zasilania.

ZA

Tak samo jak poprzednio, przytrzymaj przycisk zasilania smartfona lub tabletu przez kilka sekund, aby zobaczyć opcje zasilania. Wybierz „Wyłącz” (lub odpowiednik na swoim urządzeniu), a następnie poczekaj, aż telefon lub tablet całkowicie się wyłączy.

Gdy urządzenie jest wyłączone, naciśnij przycisk zasilania, aby je ponownie włączyć.

Wykonaj twardy restart (lub twardy restart)

Jeśli urządzenie nie reaguje lub masz problemy z wykonaniem typowego ponownego uruchomienia, możesz zamiast tego wykonać twardy reset (lub twardy restart).

Nie martw się – to nie to samo, co przywracanie ustawień fabrycznych. Ta opcja jest po prostu bardziej drastyczną metodą wyłączania i ponownego włączania urządzenia z Androidem. To tak, jakby przytrzymać przycisk zasilania na komputerze.

Aby spróbować, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez co najmniej 20 sekund. Jeśli system Android nie odpowiada, (zwykle) wymusza to ręczne ponowne uruchomienie urządzenia.

Wyjmij baterię

W dzisiejszych czasach modne są eleganckie smartfony i tablety. Producenci używają teraz zintegrowanych, niewymiennych baterii, aby zmniejszyć ogólny rozmiar sprzętu.

Telefon z Androidem ze zdjętą pokrywą baterii.

Jeśli masz szczęście, że masz urządzenie z wymienną baterią, a mimo to nie uruchomi się ponownie, możesz wyjąć baterię. Zalecamy wyłączenie urządzenia przed wyciągnięciem baterii.

Aby rozpocząć, ostrożnie zdejmij tylną obudowę z urządzenia. Każdy producent ma inny sposób, w jaki można to zrobić, ale zwykle są małe obszary, w których można umieścić paznokieć lub cienką plastikową szpatułkę pod spodem, aby rozdzielić dwa elementy. Unikaj używania narzędzi, które mogą przebić baterię lub w inny sposób uszkodzić urządzenie.

Po wyjęciu baterii włóż ją z powrotem, a następnie naciśnij przycisk zasilania, aby ponownie włączyć urządzenie.

Użyj ADB, aby ponownie uruchomić komputer z komputera

Jeśli przycisk zasilania jest uszkodzony, możesz podłączyć urządzenie do komputera i użyć narzędzia Android Debug Bridge (ADB), aby je ponownie uruchomić. To narzędzie – dostarczone przez Google – umożliwia kilka operacji zdalnych, w tym ponowne uruchomienie smartfona lub tabletu.

Najpierw musisz zainstalować ADB z Android SDK wraz ze sterownikami urządzeń z Androidem. Musisz także upewnić się, że debugowanie USB jest włączone w obszarze opcji programisty w ustawieniach Androida.

Polecenie ponownego uruchomienia Android Debug Bridge (ADB) na komputerze z systemem Windows.

Podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla USB, otwórz wiersz polecenia lub terminal, a następnie wpisz urządzenia adb, aby upewnić się, że urządzenie zostało wykryte. Jeśli tak nie jest, sprawdź dokładnie, czy poprawnie zainstalowałeś sterowniki dla swojego urządzenia i postępuj zgodnie z instrukcjami konfiguracji, do których łącza są powyżej.

Jeśli widzisz swoje urządzenie na liście, wpisz adb reboot, a urządzenie z Androidem powinno się normalnie zrestartować.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, przywróć ustawienia fabryczne

Podczas rozwiązywania problemów na urządzeniu z systemem Android ponowne uruchomienie zawsze powinno być pierwszym krokiem. To często wszystko, czego potrzeba, aby wszystko wróciło do normy. Ale nie zawsze.

Urządzenia z Androidem zwalniają z czasem. Jeśli ponowne uruchomienie nie pomoże, przywrócenie ustawień fabrycznych może być jedynym sposobem na przywrócenie urządzenia do stanu używalności.

x