Jak powiększać i pomniejszać dokument programu Word

Jeśli chcesz zobaczyć z bliska część dokumentu programu Word lub jeśli chcesz zobaczyć więcej strony niż to, co otrzymujesz w standardowym rozmiarze, możesz powiększyć lub pomniejszyć. Oto jak.

Powiększanie i pomniejszanie dokumentu Word za pomocą paska powiększenia

Potrzeba powiększania i pomniejszania dokumentu programu Word jest dość powszechna. Jest tak powszechne, że Microsoft umieszcza pasek powiększenia po prawej stronie paska stanu u dołu okna, aby uzyskać szybki dostęp.

Aby użyć paska powiększenia, kliknij i przeciągnij suwak w lewo lub w prawo, aby odpowiednio zmniejszyć lub powiększyć. Gdy to zrobisz, zauważysz spadek lub wzrost procentu stron.

Pasek powiększenia gif

Alternatywnie możesz kliknąć znak minus (-) lub plus (+), aby pomniejszyć lub przybliżyć z 10-procentowym przyrostem.

Pasek powiększenia gif 2

Jeśli powiększysz do punktu, w którym części dokumentu programu Word nie są już widoczne, mówiąc poziomo, na dole strony pojawi się poziomy pasek przewijania.

pojawi się poziomy pasek przewijania

Powiększanie i pomniejszanie dokumentu programu Word za pomocą okna dialogowego Powiększenie

Jeśli chcesz mieć nieco większą kontrolę nad funkcją powiększania, okno dialogowe „Powiększenie” udostępnia kilka dodatkowych opcji. Aby uzyskać do niego dostęp, wybierz zakładkę „Widok”, a następnie kliknij przycisk „Zoom” w grupie „Zoom”.

Opcja powiększenia na karcie widoku

Pojawi się okno dialogowe „Zoom”. W grupie „Zoom To” zobaczysz kilka predefiniowanych opcji. Opcje po prawej stronie powiększają i pomniejszają do określonej wartości procentowej, aby wypełnić określony cel, podczas gdy te po lewej stronie są ustawione jako domyślne. Te wartości procentowe będą się różnić w zależności od rozmiaru ekranu urządzenia i rozmiaru okna programu Word (pełny ekran, półekran itp.).

Jeśli żadna z predefiniowanych opcji nie jest tym, czego szukasz, możesz klikać strzałki w górę iw dół obok opcji „Procent”, aby powiększać i pomniejszać o 1 procent (w porównaniu do 10-procentowych przyrostów od powiększenia bar).

Opcje powiększania w oknie dialogowym powiększenia

Kiedy skończysz, wybierz „OK”, a zmiany zostaną wprowadzone.

Kilka przydatnych skrótów słownych

Istnieje również kilka skrótów do powiększania i pomniejszania, w zależności od urządzenia. Jeśli używasz ekranu dotykowego (lub touchpada), możesz skorzystać z funkcji powiększania przez szczypanie. Ta funkcja umożliwia powiększanie i pomniejszanie poprzez umieszczenie dwóch palców na ekranie i „uszczypnięcie” w celu pomniejszenia lub oddzielenie palców w celu powiększenia.

Wreszcie, osoby używające myszy z kółkiem przewijania mogą przytrzymać przycisk „Ctrl” i przewinąć kółko w górę lub w dół, aby odpowiednio powiększyć lub pomniejszyć.