Jak powiększyć przełącznik Nintendo podczas grania w dowolną grę

Grając na Nintendo Switch, czasami znajdziesz grę z elementami tekstu lub interfejsu, które są zbyt małe, abyś mógł je wygodnie zobaczyć. Na szczęście Switch zawiera ogólnosystemową funkcję Zoom, która pozwala ustawić poziom powiększenia w dowolnej grze podczas gry. Oto jak go używać.

Najpierw musimy włączyć funkcję Zoom. Uruchom Ustawienia systemu, dotykając ikony koła zębatego na ekranie głównym przełącznika.

Przełącznik Nintend: Wybierz Ustawienia systemowe na ekranie głównym

Na liście po lewej stronie ekranu przejdź w dół do „System”, a następnie przewiń w dół i znajdź opcję „Zoom”. Wybierz, aby go włączyć.

Włącz Zoom w ustawieniach systemu na Nintendo Switch

Wróć do domu i uruchom grę, którą chcesz powiększyć. Może mieć małe szczegóły graficzne lub mały tekst, który jest trudny do odczytania na małym ekranie Nintendo Switch w trybie przenośnym. W takim przypadku użycie Zoom jest idealne.

Civilization 6 na Nintendo Switch bez zoomu

Aby włączyć Zoom podczas odtwarzania, szybko dwukrotnie dotknij przycisku „Strona główna”. (Przycisk Home to przycisk z symbolem małego domku).

Regulacja powiększenia na Nintendo Switch

W trybie powiększenia użyj jednej z drążków, aby wyśrodkować część ekranu gry, którą chcesz powiększyć. Naciśnij „X”, aby powiększyć i „Y”, aby pomniejszyć. Mały zielony wskaźnik nachylenia w prawym dolnym rogu pokazuje poziom powiększenia, a prostokąt obok niego przedstawia położenie okna powiększenia na ekranie.

Powiększanie małego tekstu na Nintendo Switch

Jeśli chcesz zagrać w grę w trybie Zoomed, naciśnij raz przycisk Home, aby zablokować Zoom w miejscu. Ramka powiększenia zmieni kolor na szary, ale pozostanie na ekranie, aby przypomnieć, że jesteś w trybie powiększenia.

Zoom zablokowany na Nintendo Switch

Gdy jest zablokowany, możesz powrócić do trybu regulacji powiększenia, naciskając raz przycisk Home. Jeśli chcesz całkowicie zakończyć tryb powiększania, naciśnij dwukrotnie przycisk Początek. Ale nie bój się, to tylko dwa przyciski Home odsuwają się, jeśli chcesz oddzwonić.

Kolejną fajną cechą Switcha jest to, że możesz również zmienić przypisanie przycisków kontrolera. Jeśli więc chcesz użyć innego przycisku do uruchomienia trybu powiększenia, możesz ponownie przypisać przycisk Home w Ustawieniach systemu. Miłego grania!