Jak przejść do nowego interfejsu pulpitu Facebooka

Witryna internetowa Facebooka na komputery jest poddawana wizualnej przebudowie, do której prawie każdy ma dostęp. Zaktualizuj do zupełnie nowego, mniej zagraconego projektu za pomocą jednego kliknięcia. Ale nie martw się, jeśli nie podoba ci się zmiana, przełącz się z powrotem do klasycznego interfejsu, jeśli chcesz zachować znane Ci media społecznościowe.

Jak włączyć nowy interfejs Facebooka

Udaj się do Witryna internetowa Facebooka na komputery stacjonarne na swoim komputerze i zaloguj się na swoje konto.

Następnie kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu interfejsu, a następnie wybierz opcję „Przełącz na nowy Facebook”. Strona zostanie odświeżona i załadowany zostanie nowy projekt interfejsu.

Wiadomość powitalna pojawi się, gdy po raz pierwszy przełączysz się na nowy wygląd Facebooka. Sieć społecznościowa twierdzi, że przeprojektowanie pozwala na szybsze ładowanie, bardziej przejrzysty wygląd i większy tekst. Dodatkowo, Facebook zawiera teraz tryb ciemny, który możesz włączyć, kiedy chcesz dać odpocząć oczom.

Ponadto ta aktualizacja interfejsu Facebooka obejmuje również przyjazny dla użytkownika przeprojektowanie karty Grupy i kompleksową przebudowę kanału aktualności.

Kliknij przycisk „Dalej”, aby kontynuować.

Nowa wiadomość powitalna na Facebooku

Przed przejściem do nowego interfejsu będziesz mógł wybrać między tradycyjnym trybem Jasnym lub przełączyć się na nowy Tryb ciemny. Wybierz dowolną opcję, a następnie kliknij przycisk „Rozpocznij”.

Nowa opcja ciemnego motywu na Facebooku

Nie martw się, jeśli nie jesteś fanem trybu ciemnego, możesz przełączyć się z powrotem na Jasny, kiedy tylko chcesz.

Jak przełączyć się z powrotem do starego interfejsu Facebooka

Po włączeniu nowego interfejsu zawsze możesz cofnąć zmianę na stronie głównej swojego konta na Facebooku. Aby to zrobić, kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „Przełącz na klasyczny Facebook”.

Facebook Przełącz się na klasyczny Facebook

W przyszłości może nadejść moment, w którym Facebook zdecyduje się udostępnić wszystkim nowy projekt. Kiedy nadejdzie ten czas, prawdopodobnie nie będzie można wrócić do starego interfejsu.

x