Jak włączyć i wyłączyć karty informacyjne w Cortanie w systemie Windows 10


Cortana w systemie Windows 10 zarządza wyszukiwaniem na Twoim urządzeniu, ale nie ogranicza się tylko do funkcji wyszukiwania. Podobnie jak w przypadku systemu Windows na urządzenia przenośne, Cortana działa jako osobisty asystent i stara się udzielić Ci odpowiednich informacji bez pytania o to. Jednym ze sposobów, w jaki Cortana aktywnie przedstawia informacje, jest użycie wielu obsługiwanych kart informacyjnych. Może dostarczać najnowsze prognozy pogody dla Twojej bieżącej lokalizacji lub wielu lokalizacji, wyszukiwać pobliskie miejsca do słuchania, przypominać i nie tylko. Zawiera również wiadomości i aktualizacje sportowe, które mogą być dla Ciebie ważne lub nie. Jeśli chcesz edytować karty informacyjne, które widzisz w Cortanie, tak, aby były wyświetlane tylko te, które są dla Ciebie istotne, oto, jak możesz to zrobić.

Karty informacyjne Cortany są zarządzane z „Notatnika”. Notatnik znajduje się na pasku bocznym w Cortanie. Kliknij pole wyszukiwania, aby otworzyć Cortanę, a na pasku bocznym kliknij ikonę Notatnik (jest to źle zaprojektowany przycisk pod ikoną Strona główna). Możesz uzyskać dostęp do wielu ustawień Cortany tutaj, ale w tej chwili martwisz się wszystkim, co jest wymienione po „ Ustawieniach ”.

Każdy wpis reprezentuje typ karty, którą Cortana może pokazać. Kliknij jeden, aby go edytować.

Każdą kartę można przede wszystkim włączyć lub wyłączyć. Przełącznik na górze każdego z nich pozwala go włączyć lub wyłączyć. Poniższe ustawienia i przełączniki pozwalają dostosować to, co widzisz na karcie, ale jeśli chodzi o włączanie lub wyłączanie, pierwszy przełącznik jest jedynym, który ma znaczenie.

karty cortana

Obecnie Cortana nie pozwala ci wybrać kolejności, w jakiej te karty mają się pojawiać, więc jedynym sposobem edycji ich kolejności jest wyłączenie ich wszystkich, a następnie włączenie ich ponownie w kolejności, w jakiej mają się pojawiać.

x