Jak przekonwertować AppleScript na aplikację w systemie macOS

Skrypty to świetny sposób na automatyzację pracy i istnieją praktycznie we wszystkich komputerowych systemach operacyjnych. W systemie macOS dostępna jest wbudowana aplikacja do tworzenia skryptów o nazwie Script Editor, której można używać do tworzenia skryptów AppleScripts. AppleScripts, jak wyraźnie wskazuje nazwa, to skrypty działające w systemie macOS. Są dość łatwe w obsłudze, ale pewne okoliczności wymagają do uruchomienia aplikacji. W takim przypadku możesz przekonwertować AppleScript na aplikację.

W systemie Windows 10? Możesz przekonwertować skrypty BAT na pliki EXE.

Konwertuj AppleScript na app

Konwersja AppleScript do aplikacji jest łatwa i wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to aplikacja ScriptEditor. Jedyną różnicą jest to, czy możesz otworzyć skrypt do edycji. Jeśli napisałeś to sam, powinno być łatwo. Jeśli pobrałeś skrypt, nadal powinieneś spróbować otworzyć go w aplikacji Script Editor. Skrypty rzadko są chronione przed edycją, chyba że zostały zakupione.

Zakładając, że masz otwarty skrypt w ScriptEditor, upewnij się, że działa poprawnie. Kliknij przycisk Odtwórz i pozwól mu raz przejść.

Po potwierdzeniu, że skrypt działa, zapisz go. W oknie dialogowym Zapisz znajduje się opcja Format pliku. Otwórz menu rozwijane obok niego i wybierz opcję Aplikacja z wymienionych opcji. Nadaj „aplikacji” nazwę i kliknij Zapisz. To wszystko, co musisz zrobić, aby przekonwertować AppleScript na aplikację.

Aplikacja będzie miała ikonę Skrypt, ale możesz ją później zmienić. Uruchom aplikację, a pokaże ci te same opcje, które działał skrypt i w efekcie będzie działać tak jak skrypt.

Tę aplikację można nadal otworzyć w aplikacji ScriptEditor, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić, że nie będziesz w stanie jej później edytować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oczywiście, kiedy edytujesz skrypt, będziesz musiał go zapisać w taki sposób, aby nadpisał aplikację, którą najpierw utworzyłeś. Aby aplikacja pojawiła się w Launchpadzie, przenieś ją do folderu Aplikacje.

Jeśli tworzysz aplikację na podstawie skryptu pobranego online, najlepiej skopiować skrypt i wkleić go do nowego dokumentu, a następnie zapisać. Ma to na celu zapobieganie blokowaniu tworzonej aplikacji przez ustawienia zabezpieczeń systemu macOS. Oczywiście najpierw upewnij się, że sam skrypt jest bezpieczny. Uruchomienie niebezpiecznego skryptu jako aplikacji nie zaneguje żadnej szkody, jaką może wyrządzić.