12/05/2021

Jak przywrócić brakującą ikonę baterii na pasku zadań systemu Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 zwykle wyświetla ikonę baterii w obszarze powiadomień, znanym również jako zasobnik systemowy, gdy używasz laptopa lub tabletu. Ta ikona pokazuje aktualny procent baterii. Oto, jak go odzyskać, jeśli zniknie.

Ikona baterii może nadal znajdować się w obszarze powiadomień, ale jest „ukryta”. Aby go znaleźć, kliknij strzałkę w górę po lewej stronie ikon powiadomień na pasku zadań.

Jeśli widzisz tutaj ikonę baterii (obszar, który Microsoft nazywa „panelem przepełnienia obszaru powiadomień”), po prostu przeciągnij i upuść ją z powrotem do obszaru powiadomień na pasku zadań.

Jeśli nie widzisz ikony baterii w panelu ukrytych ikon, kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz „Ustawienia paska zadań”.

Sprawdź -   Gdzie są przechowywane dzienniki skanowania Windows Defender Offline?

Możesz także przejść do Ustawienia> Personalizacja> Pasek zadań.

Opcja menu kontekstowego Ustawienia paska zadań w systemie Windows 10

Przewiń w dół w wyświetlonym oknie Ustawienia i kliknij „Włącz lub wyłącz ikony systemowe” w obszarze powiadomień.

Włącz lub wyłącz ikony systemowe w aplikacji Ustawienia systemu Windows 10

Znajdź ikonę „Zasilanie” na liście tutaj i przełącz ją na „Włączone”, klikając ją. Pojawi się ponownie na pasku zadań.

Możesz także włączać i wyłączać inne ikony systemowe, w tym zegar, głośność, sieć, wskaźnik wprowadzania, lokalizację, centrum akcji, klawiaturę dotykową, obszar roboczy Windows Ink i panel dotykowy.

Możliwość wyświetlenia ikony baterii na pasku zadań systemu Windows 10 w aplikacji Ustawienia

Jeśli opcja zasilania jest wyszarzona, system Windows 10 uważa, że ​​używasz komputera stacjonarnego bez baterii. Ikona zasilania paska zadań nie pojawi się na komputerach bez baterii.

Wyszarzona opcja ikony zasilania na komputerze stacjonarnym z systemem Windows 10

Nawet po przywróceniu ikony baterii nie pokaże szacunkowego pozostałego czasu baterii, gdy najedziesz na nią kursorem myszy. Firma Microsoft wyłączyła tę funkcję – prawdopodobnie dlatego, że jest ogólnie niedokładna. Nadal możesz ponownie włączyć szacowanie żywotności baterii za pomocą włamania do rejestru.

Sprawdź -   Jak kompatybilne wstecz są Xbox Series X i S?

x