Jak zaplanować wysyłanie wiadomości e-mail w Gmailu

Gmail umożliwia teraz pisanie wiadomości e-mail i planowanie czasu wysłania. Zaplanuj wiadomość e-mail na później, która zostanie wysłana w określonym dniu i o określonej godzinie. Jest to szczególnie wygodne w przypadku odpowiadania na e-maile poza godzinami pracy.

Google dodał tę funkcję w kwietniu 2019 r. Planowanie e-maili wcześniej wymagało rozszerzenia innej firmy, takiego jak Bumerang. Jest teraz wbudowany zarówno w witrynę Gmaila, jak i aplikację Gmail. Jednocześnie możesz mieć do 100 zaplanowanych wiadomości e-mail.

Jak zaplanować wiadomość e-mail na komputerze

W witrynie Gmail w przeglądarkach na komputerze regularnie twórz wiadomości e-mail. Zamiast klikać zwykły przycisk Wyślij, kliknij strzałkę w dół po prawej stronie przycisku Wyślij, a następnie kliknij „Zaplanuj wysyłanie”.

Poinformuj Gmaila, kiedy chcesz wysłać wiadomość e-mail. Możesz wybrać godzinę, na przykład „jutro rano”, lub podać niestandardową datę i godzinę.

Możesz nawet zaplanować wysłanie e-maila na kilka lat. Być może za kilka lat chcesz wysłać wiadomość do siebie w przyszłości! Gmail pozwoli Ci zaplanować e-maile do roku 2068. Jeśli Gmail będzie nadal dostępny za 48 lat, a Google nie zmienił sposobu działania tej funkcji, Gmail wyśle ​​wiadomość e-mail do wybranego odbiorcy – zakładając, że nadal ma ten adres e-mail.

Wybór czasu wysłania wiadomości e-mail za pomocą Gmaila

Jak zaplanować wiadomość e-mail na iPhone’a lub Androida

W aplikacji Gmail na iPhone’a lub Androida twórz e-maile w zwykły sposób. Zamiast naciskać przycisk „Wyślij”, dotknij przycisku menu w prawym górnym rogu ekranu, a następnie dotknij opcji „Zaplanuj wysyłanie”.

Zaplanuj wysyłanie w Gmailu na iPhone'a

Wybierz datę i godzinę, kiedy Gmail ma wysłać e-mail. Podobnie jak na komputerze, możesz wybrać opcję „jutro rano” lub wybrać konkretną datę i godzinę.

Wybór godziny i daty poczty e-mail w Gmailu na iPhone'a

Jak anulować zaplanowaną wiadomość e-mail na komputerze

Możesz wyświetlić zaplanowane e-maile, klikając „Zaplanowane” w lewym okienku interfejsu Gmaila na komputerze.

Możliwość przeglądania zaplanowanych wiadomości e-mail w Gmailu dla sieci Web

Otwórz zaplanowaną wiadomość e-mail, którą chcesz zatrzymać.

Lista zaplanowanych wiadomości e-mail w Gmailu w Google Chrome

Aby anulować wysyłanie e-maila, kliknij „Anuluj wysyłanie” w prawym górnym rogu e-maila.

Opcja anulowania wysyłania zaplanowanej wiadomości e-mail w Gmailu dla Chrome

Gmail przywróci wiadomość do wersji roboczej. Możesz zmodyfikować jego zawartość i zmienić harmonogram wiadomości e-mail lub wysłać ją natychmiast. Jeśli nie chcesz wysyłać wiadomości e-mail, możesz usunąć wersję roboczą lub zapisać ją na później.

Zaplanowana wiadomość e-mail o anulowaniu wiadomości w Gmailu w internecie

Jak anulować zaplanowaną wiadomość e-mail na telefonie iPhone lub Androidzie

W aplikacji Gmail na iPhone’a lub Androida stuknij przycisk menu w lewym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz „Zaplanowano” w menu na pasku bocznym.

Opcja przeglądania zaplanowanych wiadomości e-mail w Gmailu na iPhone'a

Stuknij zaplanowaną wiadomość e-mail, którą chcesz anulować.

Lista zaplanowanych e-maili w Gmailu na iOS

Podobnie jak na komputerze, dotknij „Anuluj wysyłanie” w prawym górnym rogu e-maila, aby anulować wysyłanie.

Anuluj opcję wysyłania zaplanowanej wiadomości e-mail w Gmailu na iPhonie

Gmail przywróci wiadomość e-mail do wersji roboczej. Nie stracisz wiadomości e-mail, chyba że zdecydujesz się odrzucić wersję roboczą.

Microsoft Outlook będzie wysyłać zaplanowane wiadomości e-mail tylko wtedy, gdy masz otwarty program Outlook na komputer. Gmail jest mądrzejszy. Będzie wysyłać zaplanowane wiadomości e-mail w wybranym przez Ciebie czasie, nawet jeśli nie masz otwartej witryny lub aplikacji Gmail.

x