Jak przywrócić ustawienia fabryczne Chromecasta drugiej generacji


Chromecast drugiej generacji różni się od pierwszej generacji pod wieloma względami, a jedna z głównych różnic polega na jego konstrukcji. Chromecast drugiej generacji ma bardziej solidny, opływowy wygląd, ale jeśli przechodzisz z pierwszej generacji na drugą, jedyną rzeczą, którą od razu zauważysz, jest brak określonego przycisku na nowym urządzeniu. Przycisk, obecny na urządzeniach pierwszej generacji, umożliwiał użytkownikom ręczne resetowanie urządzenia do ustawień fabrycznych. Możesz sobie tylko wyobrazić, jakie to było ważne. Ponieważ nie jest już częścią urządzenia drugiej generacji, możesz się zastanawiać, jak ponownie uruchomić lub przywrócić ustawienia fabryczne Chromecasta drugiej generacji. Oto jak.

Zakładamy, że masz już skonfigurowanego Chromecasta. Chromecast drugiej generacji wymaga zainstalowania oficjalnej aplikacji Chromecast na komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym, aby ją skonfigurować, więc zakładamy, że masz ją zainstalowaną na komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym. Aplikacja umożliwia przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia.

Reset Chromecasta do ustawień fabrycznych – komputer

Na komputerze otwórz aplikację Chromecast i zaczekaj, aż załaduje się urządzenie. Kliknij przycisk Ustawienia i przewiń w dół poza ustawienia nazwy, sieci oraz języka i lokalizacji. Zobaczysz dwa przyciski; Zrestartuj Chromecasta i przywróć ustawienia fabryczne Chromecasta. Kliknij przycisk przywracania ustawień fabrycznych, aby zresetować urządzenie z pulpitu.

Reset Chromecasta do ustawień fabrycznych – telefon komórkowy

Jeśli ustawiłeś Chromecasta na urządzeniu z systemem iOS lub Android, otwórz aplikację Chromecast na tym urządzeniu i wybierz swojego Chromecasta z karty Urządzenia. Stuknij przycisk więcej opcji u góry urządzenia i wybierz z menu „Ustawienia urządzenia”. Na stronie ustawień dotknij przycisku więcej opcji w prawym górnym rogu tej strony, a pojawi się menu podręczne. Menu będzie zawierało opcje ponownego uruchamiania i resetowania urządzenia.

ustawienia chromecast chromecast-reset

Po przywróceniu ustawień fabrycznych Chromecasta trzeba będzie go ponownie skonfigurować. Opcja ponownego uruchomienia po prostu uruchamia ponownie urządzenie i nie wymaga od Ciebie ponownego konfigurowania.

x