Jak skonfigurować alert kanału na żywo w YouTube dla kanału

Udostępnij teraz w social media:

YouTube dodał niedawno funkcję przesyłania strumieniowego na żywo. Został dodany, aby konkurować z Twitchem, ale to nie całkiem działało. Nadal dostępna jest funkcja przesyłania strumieniowego na żywo, aw tym roku Apple będzie używać jej do przesyłania strumieniowego wydarzenia na iPhone. Jeśli już obserwujesz Apple lub jakikolwiek inny kanał w tej sprawie i włączyłeś dla niego powiadomienia, otrzymasz powiadomienie, gdy kanał zostanie uruchomiony. To powiedziawszy, jeśli jesteś zainteresowany tylko konkretnym wydarzeniem, które będzie transmitowane, możesz ustawić alert kanału na żywo w YouTube dla kanału. Oto jak.

Alert transmisji na żywo w YouTube

Aby to zadziałało, kanał musi już wcześniej skonfigurować transmisję na żywo, aby odtwarzać. Jeśli kanał nie ma już linku strumienia czekającego na transmisję na żywo, musisz subskrybować kanał i włączyć dla niego alerty. Omówimy również, jak to zrobić.

Znajdź transmisję na żywo. Powinien być na stronie kanału. Link pokaże odliczanie czasu do rozpoczęcia zdarzenia / strumienia. Kliknij przycisk „Ustaw przypomnienie”. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany w YouTube, najpierw musisz się zalogować.

Przypomnienie jest ustawiane po drugim kliknięciu przycisku. Jest dostarczany pocztą e-mail, ale także przez YouTube w aplikacji mobilnej i na stronie internetowej. Możesz go cofnąć, klikając przycisk „Przypomnienie włączone”, a zostanie on wyłączony.

  Dodaj przycisk „Szczęśliwy traf” do paska wyszukiwania YouTube [Chrome]

Strumień może rozpocząć się wcześniej niż czas ustawiony przez kanał, a jeśli tak, nie otrzymasz alertu. Funkcja przesyłania strumieniowego na żywo i jej przypomnienia wymagają pracy. Ustawienia powiadomień nie pozwalają Ci ustawić, kiedy powinieneś otrzymywać przypomnienie do transmisji na żywo, tj. Z jakim wyprzedzeniem. Otrzymasz powiadomienie w wyznaczonym czasie rozpoczęcia, a nie wcześniej.

Alerty na żywo dla subskrypcji

Jeśli subskrybujesz już kanał, musisz włączyć dla niego alerty. Może się to wydawać czymś, co powinno się zdarzyć automatycznie, ale każdy kanał YouTube powie Ci inaczej. Aby zasubskrybować alerty, odwiedź stronę kanału. Obok przycisku Subskrybuj zobaczysz ikonę dzwonka. Kliknij, aby otrzymywać powiadomienia o aktywności z kanału.

Tę samą ikonę dzwonka możesz także znaleźć pod filmem przesłanym przez kanał. Kliknij go, aby zasubskrybować alerty z kanału. Alerty te będą obejmować zarówno nowe aktualizacje wideo, aktualizacje transmisji na żywo, jak i aktualizacje statusu.

  Blokuj sugestie YouTube podczas przeglądania bez logowania

x