Jak skonfigurować i używać aplikacji do uwierzytelniania dwuskładnikowego z Twitterem

W swoim ostatnim posunięciu pod rządami Elona Muska, Twitter ogłosił, że udostępni uwierzytelnianie dwuskładnikowe oparte na SMS-ach tylko subskrybentom Twittera Blue. Ta zmiana wejdzie w życie 20 marca 2023 r. Firma zajmująca się mediami społecznościowymi usunie funkcję uwierzytelniania SMS 2FA dla niepłacących użytkowników, zmuszając ich do przejścia na inne metody uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jeśli chcesz chronić swoje konto na Twitterze i korzystać z 2FA bez płacenia za to, musisz teraz polegać na aplikacjach uwierzytelniających innych firm lub sprzętowych kluczach bezpieczeństwa. To powiedziawszy, w tym artykule pokażę ci, jak skonfigurować i używać aplikacji do uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) innej firmy z Twitterem.

Jak korzystać z aplikacji 2FA na Twitterze (2023)

Podczas gdy Twitter wyciąga wtyczkę z 2FA opartej na SMS-ach, która jest najmniej bezpieczną metodą, będziesz teraz musiał używać aplikacji uwierzytelniających, aby zabezpieczyć swoje konto bez płacenia żadnych pieniędzy. Aby przeprowadzić Cię przez proces konfiguracji i obsługę aplikacji uwierzytelniających innych firm, w tym przewodniku będziemy używać aplikacji Google Authenticator.

Alternatywnie możesz użyć innych aplikacji uwierzytelniających, takich jak Microsoft Authenticator, Authy i LastPass Authenticator. To powiedziawszy, nauczmy się, jak skonfigurować 2FA na Twitterze.

Jak skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) na Twitterze

Aby skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla swojego profilu na Twitterze, wykonaj poniższe czynności. Zanim przejdziemy dalej, chcę zaznaczyć, że w tym samouczku musisz zalogować się na swoje konto na Twitterze na urządzeniu Mac, Windows, Android lub iOS. Proces pozostaje taki sam na różnych platformach, ale do celów demonstracyjnych użyjemy strony internetowej dla komputerów stacjonarnych w systemie Windows. To powiedziawszy, oto jak to działa:

1. Po zalogowaniu kliknij opcję „Więcej” na lewym pasku bocznym. Jeśli chodzi o użytkowników Androida i iOS, musisz dotknąć ikony „Profil” w lewym górnym rogu.

2. Po kliknięciu opcji „Więcej” otworzy się wyskakujące menu. Tutaj musisz rozwinąć menu „Ustawienia i wsparcie” i kliknąć opcję „Ustawienia i prywatność”. Ten krok pozostaje taki sam również na Androidzie i iOS.

3. Następnie wybierz opcję „Bezpieczeństwo i dostęp do konta”, a zostanie ona rozszerzona o więcej opcji. Z rozwiniętego menu wybierz opcję „Bezpieczeństwo”.

4. W menu Bezpieczeństwo wybierz opcję „Uwierzytelnianie dwuskładnikowe” na Twitterze.

5. Następnie wybierz opcję „Aplikacja uwierzytelniająca” z dostępnych metod weryfikacji 2FA.

6. Po wybraniu opcji „Aplikacja uwierzytelniająca” Twitter poprosi o podanie hasła. Wprowadź hasło i kliknij „Potwierdź”, aby przejść dalej.

7. Jeśli nigdy wcześniej nie włączałeś uwierzytelniania dwuskładnikowego na Twitterze, serwis społecznościowy najpierw poprosi Cię o uwierzytelnienie adresu e-mail.

8. Wpisz swój adres e-mail na Twitterze i kliknij „Wyślij kod”, aby otrzymać 6-cyfrowy kod weryfikacyjny na swoją skrzynkę odbiorczą. Wprowadź ten 6-cyfrowy kod, aby zweryfikować swój adres e-mail i przygotować się do procesu uwierzytelniania dwuskładnikowego.

9. Jak wspomniano powyżej, w tej wersji demonstracyjnej używamy Google Authenticator. Ale ponieważ Google Authenticator nie obsługuje kopii zapasowych online, pamiętaj, aby mieć przy sobie kopię zapasowych kodów. Kliknij „Uzyskaj kod zapasowy” na Twitterze i zapisz je w aplikacji do robienia notatek lub wyślij kody do siebie.

10. Na następnym ekranie kliknij opcję „Rozpocznij” w celu uwierzytelnienia dwuskładnikowego na Twitterze.

11. Następnie Twitter generuje unikalny kod QR dla Twojego konta, który musisz zeskanować za pomocą Google Authenticator lub dowolnej innej aplikacji 2FA.

Teraz musisz zainstalować aplikację Google Authenticator na smartfonie i połączyć z nią swoje konto na Twitterze. Dalsze kroki znajdziesz w poniższej sekcji, w której opisaliśmy, w jaki sposób możesz korzystać z aplikacji uwierzytelniającej innej firmy dla kodów 2FA na Twitterze.

Jak korzystać z aplikacji Authenticator innej firmy z Twitterem

Google Authenticator jest dostępny na Androida i iOS od wielu lat. Aplikacja działa bez połączenia z Internetem i można dodać wiele kont do uwierzytelniania dwuskładnikowego. Generuje nowy kod uwierzytelniający co 30 sekund, aby bezpiecznie zalogować się na powiązane z nim konta.

Należy zauważyć, że Google nie oferuje funkcji tworzenia kopii zapasowych online w aplikacji uwierzytelniającej. Jeśli więc zgubisz urządzenie, na którym jest zainstalowana aplikacja, lub omyłkowo usuniesz aplikację, utracisz dostęp do kont. W takim przypadku będziesz musiał polegać na kodach zapasowych lub ponownie skonfigurować 2FA dla każdej aplikacji.

Jeśli nie jesteś subskrybentem Twittera Blue, korzystanie z aplikacji innej firmy do 2FA może wydawać się zniechęcającym zadaniem, ale zapewnia większe bezpieczeństwo niż logowanie za pomocą SMS-ów. Wykonaj poniższe czynności, aby połączyć swoje konto na Twitterze z aplikacją uwierzytelniającą innej firmy.

1. Najpierw pobierz i zainstaluj aplikację Google Authenticator (bezpłatna, Android I iOS) na smartfonie.

2. Następnie otwórz aplikację i dotknij opcji „Zeskanuj kod QR”.

3. Zeskanuj kod QR widoczny na stronie Twittera lub w aplikacji mobilnej, a Twoje konto zostanie połączone z aplikacją Google Authenticator. Zobaczysz teraz sześciocyfrowy kod logowania 2FA w aplikacji uwierzytelniającej innej firmy.

4. Aplikacja automatycznie wygeneruje 6-cyfrowy unikalny kod, który będzie aktywny przez 30 sekund przed wygaśnięciem. Aby ukończyć proces konfiguracji 2FA, musisz wprowadzić kod na stronie internetowej lub w aplikacji Twittera.

5. I to wszystko. Tak więc następnym razem, gdy będziesz logować się na swoje konto na Twitterze, będziesz musiał wprowadzić 6-cyfrowy kod z aplikacji uwierzytelniającej, której używasz do pomyślnego logowania.

Dlaczego uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest ważne?

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest niezbędne do utrzymania bezpieczeństwa konta na Twitterze. 2FA dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa i ochrony do Twojego konta. Oznacza to, że za każdym razem, gdy będziesz chciał zalogować się na swoje konto na Twitterze, oprócz hasła będziesz musiał wprowadzić dodatkowy kod, który będzie unikalny dla Twojego konta.

Kod weryfikacyjny będzie dostępny w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji uwierzytelniającej innej firmy. Twitter dodatkowo zapewnia, że ​​masz zweryfikowany identyfikator e-mail przypisany do Twojego profilu w celu wzmocnienia bezpieczeństwa konta.

Chroń swoje konto na Twitterze za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego

Teraz, gdy Twitter usunął opcję uwierzytelniania dwuskładnikowego opartego na wiadomościach dla użytkowników, którzy nie płacą, korzystanie z aplikacji innej firmy ma większy sens w celu zabezpieczenia konta. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże ci, jeśli chcesz włączyć 2FA dla swojego konta na Twitterze, ale nie chcesz wejść na modę Twitter Blue. Co sądzisz o tym intrygującym nowym ruchu Twittera? Daj nam znać swoje opinie w komentarzach poniżej

x