Jak skonfigurować zadania na liście rzeczy do zrobienia w systemie Linux

Go For It to świetny tracker zadań / lista rzeczy do zrobienia dla Linuksa. Obsługuje listy zadań, tryb „zadania aktywnego”, który pozwala skupić się na pracy, i wiele więcej. Oto jak go używać do konfigurowania zadań na komputerze z systemem Linux.

Instalowanie aplikacji listy rzeczy do zrobienia Go For It

Aplikacja Go For It ma szerokie wsparcie dla Linuksa, ponieważ jest dostępna jako Flatpak, w Arch Linux AUR, jako Ubuntu PPA, w AppCenter Elementary OS i jako kod źródłowy do pobrania. Aby rozpocząć instalację Go For It na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji krok po kroku opisanymi poniżej, które odpowiadają używanemu systemowi operacyjnemu Linux.

Ubuntu

Twórcy Go For It utrzymują PPA dla wszystkich wersji Ubuntu Linux. Aby ta aplikacja działała, pierwszą rzeczą do zrobienia jest użycie poniższego polecenia add-apt-repository.

Uwaga: PPA będzie działać również na Linux Mint i innych systemach operacyjnych opartych na Ubuntu.

sudo add-apt-repository ppa:go-for-it-team/go-for-it-stable

Po dodaniu oprogramowania PPA do systemu nadszedł czas, aby uruchomić polecenie aktualizacji, aby odświeżyć wszystkie źródła oprogramowania Ubuntu.

sudo apt update

Postępując zgodnie z poleceniem update, możesz zainstalować aplikację Go For It za pomocą polecenia apt install.

sudo apt install go-for-it

Podstawowy system operacyjny

W podstawowym systemie operacyjnym uruchomienie Go For It jest łatwe. Uruchom AppCenter na pulpicie Elementary OS, kliknij pole wyszukiwania, napisz „Go For It” i zainstaluj aplikację!

Arch Linux

Dostępna jest AUR programu Go For It. Jeśli używasz Arch Linux, będziesz mógł łatwo zainstalować oprogramowanie, wprowadzając następujące polecenia w oknie terminala.

Uwaga: to zadziała również w Manjaro Linux.

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen

makepkg -sri
trizen -S go-for-it

Flatpak

Flatpak to zdecydowanie najlepszy sposób na zainstalowanie Go For It w Debianie, Fedorze, OpenSUSE, Gentoo i innych mniej znanych systemach operacyjnych Linux. Powód? Wersja Flatpak jest dobrze obsługiwana, otrzymuje automatyczne aktualizacje i nie wymaga żadnego talentu w Linuksie do uruchomienia. Upewnij się, że masz najnowszą wersję Flatpak działającą w systemie operacyjnym Linux, a następnie użyj poniższych poleceń, aby zainstalować oprogramowanie.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo
flatpak install flathub de.manuel_kehl.go-for-it

Kod źródłowy

Jeśli wolisz kompilować oprogramowanie ze źródła, kod źródłowy Go For It jest gotowy i dostępny do pobrania. Aby go zdobyć, postępuj zgodnie z informacjami witryna dewelopera.

Ustaw indywidualne zadania

Aby skonfigurować zadania na liście rzeczy do zrobienia, zacznij od uruchomienia aplikacji na pulpicie systemu Linux. Aby uruchomić aplikację, naciśnij klawisz Win na klawiaturze, wpisz „Go For It” w polu wyszukiwania i uruchom aplikację o tej nazwie. Lub spójrz pod „Narzędzia” w menu aplikacji i uruchom je w ten sposób.

Gdy aplikacja Go For It jest uruchomiona, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak ustawić poszczególne zadania w aplikacji.

Krok 1: Poszukaj przycisku „Dodaj listę” u dołu aplikacji Go For It i kliknij go myszą. Po kliknięciu zobaczysz wyskakujące okienko z napisem „Nowa lista rzeczy do zrobienia”.

Krok 2: Na „nowej liście rzeczy do zrobienia” znajdź „Katalog Todo.txt” i kliknij menu rozwijane obok niego. Następnie znajdź przycisk „Inne” i kliknij go myszą.

Krok 3: Klikając „Inne”, pojawi się okno dialogowe z otwartym plikiem. Użyj tego okna, aby określić, gdzie zapisać listę rzeczy do zrobienia.

Krok 4: W polu „Nazwa listy” dodaj nazwę listy zadań.

Krok 5: Kliknij „Dodaj listę”, aby dodać listę do Go For It.

Krok 6: Po utworzeniu nowej listy w aplikacji kliknij ją dwukrotnie myszą, aby uzyskać do niej dostęp.

Krok 7: Po uzyskaniu dostępu do nowej listy znajdź pole „Dodaj nowe zadanie …” u dołu okna aplikacji. Następnie napisz zadanie, które chcesz dodać do swojej listy rzeczy do zrobienia. Powtarzaj ten proces tyle razy, ile potrzeba, aby wypełnić listę rzeczy do zrobienia.

Jak sprawdzić zadania

Nie masz pewności, jak zaznaczyć zadania w menedżerze zadań Go For It? Oto, co należy zrobić.

Krok 1: Kliknij dwukrotnie swoją listę w aplikacji Go For It, aby uzyskać do niej dostęp.

Krok 2: Znajdź zadanie, które właśnie wykonałeś i zaznacz pole obok niego, aby skreślić je z listy.

W razie potrzeby powtarzaj, aż wszystkie pozycje na liście zostaną skreślone.

Aktywne zadania

Jedną z najlepszych funkcji Go For It’s jest „Aktywne zadania”. Pozwala to na przydzielenie określonej ilości czasu do każdej pozycji na liście. Oto jak go używać.

Najpierw kliknij dwukrotnie listę rzeczy do zrobienia w aplikacji Go For It, aby uzyskać dostęp do swoich zadań. Następnie upewnij się, że masz zadania dodane do listy. Jeśli nie, dodaj je w polu „Dodaj nowe zadanie”. Następnie kliknij ikonę zegara.

Po kliknięciu ikony zegara w Go For It zostanie wyświetlony zegar ustawiony na 25 minut. Kliknij przycisk „Start”, aby rozpocząć pracę nad zadaniem. Po zakończeniu odliczania kliknij przycisk „Gotowe”.

x