Jak sprawdzić, czy film z YouTube zawiera napisy na podstawie miniatury

YouTube umożliwia przesyłanie napisów do filmu. W serwisie YouTube napisy nazywane są napisami zamkniętymi. Każdy odwiedzany film ma mały przycisk „cc” obok przycisku wyboru jakości. Jest tam niezależnie od tego, czy przesyłający dodał napisy. Dzieje się tak, ponieważ YouTube stara się udostępniać napisy. Nie można powiedzieć, że napisy w YouTube nie są dokładne. Dobrą rzeczą jest to, że YouTube informuje, czy film ma napisy dostarczone przez przesyłającego, czy nie, bezpośrednio z miniatury. Musisz tylko wiedzieć, czego szukać.

Film z napisami kodowanymi ma małą plakietkę „CC” tuż pod miniaturą. Możesz obejrzeć dowolny film CGP Gray, a pod każdym z nich zobaczysz małą plakietkę.

CGP Gray - YouTube

Filmy bez napisów nie mają plakietki. Warto wspomnieć, że niektóre kanały, takie jak CGP Gray, zawsze dodają napisy. Inni, jak SNL, czasami dodają napisy, a innym razem rezygnują z ich dodawania.

youtube-snl

Jeśli szukasz konkretnego filmu i chcesz takiego, który ma odpowiednie napisy zamiast tych, które generuje YouTube, użyj filtrów. Filtry wyszukiwania YouTube umożliwiają wyświetlanie w wynikach wyszukiwania tylko tych filmów wideo, które mają napisy.

Nie wiadomo, czy film ma napisy w języku innym niż ten, w którym został pierwotnie utworzony. Nie ma do tego żadnych filtrów. Jedynym sposobem sprawdzenia, czy napisy są dostępne w innym języku, jest kliknięcie i przytrzymanie przycisku CC w odtwarzaczu YouTube. Jeśli napisy są dostępne w innych językach, zostaną wyświetlone w małym menu.

Powinniśmy wspomnieć, że znaczek „CC” nie działa w przypadku napisów, które są na stałe zakodowane w filmie. Nie ma również sposobu, aby stwierdzić, czy napisy są dokładne, ale żeby być uczciwym, nikt tak naprawdę nie będzie zadawać sobie trudu, aby przesłać fałszywe napisy do filmu na YouTube.