12/08/2021

Jak szybko uruchamiać i zatrzymywać usługi systemu Windows bez Menedżera zadań

Udostępnij teraz w social media:


Windows i aplikacje zainstalowane w systemie uruchamiają wiele różnych usług w tle. Większość tych usług jest niezbędna do działania systemu operacyjnego lub aplikacji i najlepiej jest pozostawić je do tego, do czego są przeznaczone. Jeśli jednak uznasz, że musisz monitorować, uruchamiać i zatrzymywać określoną usługę często działającą w systemie Windows, możesz nie chcieć wielokrotnie przechodzić przez Menedżera zadań, aby to zrobić. Mój panel usług systemu Windows to bezpłatna aplikacja typu open source, która umożliwia wybieranie usług systemu Windows, które chcesz monitorować, i zatrzymywanie / uruchamianie ich z dedykowanego panelu.

Zainstaluj My Windows Service Panel i uruchom go. Sprawdza, czy MÓJ serwer SQL działa w twoim systemie, czy nie, ale to nie ma wiele wspólnego z niczym. Kliknij przycisk koła zębatego w prawym dolnym rogu, aby przejść do panelu okna wyboru usług. Tutaj możesz zobaczyć pełną listę usług, które były uruchomione i nadal działają w Twoim systemie. Aby dodać usługę do panelu głównego w celu monitorowania, włącz przełącznik obok nazwy usługi w panelu „Wybrane”. Na poniższym zrzucie ekranu zdecydowaliśmy się monitorować usługę Adobe Acrobat Update Service i Apple Mobile Device Service.

Sprawdź -   Co to jest szybkie ładowanie i jak działa?

Usługi, które wybrałeś do monitorowania, pojawią się teraz w panelu głównym wraz z włącznikiem / wyłącznikiem oraz ich aktualnym stanem, tj. Uruchomione lub Zatrzymane. Aby wyłączyć usługę, wystarczy ustawić przełącznik obok niej na Off. Stan usługi „Uruchomiona” zmieni się na „Zatrzymana”.

Mój panel usług Windows

Mój panel usług systemu Windows jest, jak sama nazwa wskazuje, pulpitem nawigacyjnym poświęconym całkowicie usługom systemu Windows. Co ważniejsze, pozwala wybrać usługi, które powinien wyświetlać, aby nie trzeba było przeglądać długich list usług w Menedżerze zadań, aby poznać ich aktualny stan lub włączyć / wyłączyć. Jest to bardzo przydatne dla każdego, kto testuje lub rozwiązuje problemy z aplikacją lub systemem operacyjnym.

Sprawdź -   Jak naprawić nieznane urządzenie w Menedżerze urządzeń w systemie Windows 10

Pobierz My Windows Service Panel

x