Jak szybko wyciszyć irytujące powiadomienia na komputerze Mac

Czasami musisz odpocząć od powiadomień aplikacji. Zamiast wyłączać powiadomienia aplikacji tylko po to, aby później o nich zapomnieć, oto, jak możesz szybko wyciszyć lub anulować wyciszenie irytujących powiadomień na komputerze Mac, korzystając z funkcji Dostarczaj cicho.

Użytkownicy komputerów Mac z systemem macOS Big Sur lub nowszym mają dostęp do funkcji Centrum powiadomień, takich jak zgrupowane powiadomienia i opcje zarządzania powiadomieniami. Jednym z nich jest funkcja Deliver Quietly. Funkcja imiennika z iPhone’a i iPada działa w ten sam sposób na komputerze Mac.

Po włączeniu nowe powiadomienia z aplikacji będą cicho przesyłane do Centrum powiadomień i będą gotowe, gdy będziesz. Nie zobaczysz banerów, a powiadomienie nie wyda dźwięku.

Jak szybko wyciszyć powiadomienia aplikacji na komputerze Mac

Możesz użyć funkcji Dostarczaj cicho bezpośrednio z Centrum powiadomień. Gdy otrzymasz powiadomienie z aplikacji, którą chcesz tymczasowo (lub na stałe) wyciszyć, kliknij powiadomienie prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Dostarczaj cicho”.

Teraz aplikacja nie będzie Ci przeszkadzać nowymi powiadomieniami.

Możesz także włączyć tę funkcję dla dowolnej aplikacji, która ma powiadomienia w Centrum powiadomień. Kliknij datę i godzinę na pasku menu, aby otworzyć Centrum powiadomień.

Kliknij opcję Czas na pasku menu komputera Mac, aby otworzyć Centrum powiadomień

Znajdź aplikację, którą chcesz wyciszyć, kliknij powiadomienie prawym przyciskiem myszy i wybierz funkcję „Dostarczaj cicho”.

Kliknij Dostarczaj cicho z Notificatio Center

Teraz powiadomienia aplikacji będą trafiać bezpośrednio do Centrum powiadomień i nie będą Ci przeszkadzać podczas pracy na komputerze Mac.

Jak szybko wyłączyć wyciszenie powiadomień aplikacji na komputerze Mac

W przeciwieństwie do funkcji Nie przeszkadzać, nie możesz wyciszyć określonych powiadomień aplikacji przez kilka godzin. Dopóki jednak powiadomienie jest nadal w Centrum powiadomień, można szybko wyłączyć wyciszenie powiadomień aplikacji za pomocą funkcji Dostarczaj w sposób widoczny.

Aby to zrobić, otwórz „Centrum powiadomień”, klikając datę i godzinę na pasku menu.

Kliknij opcję Czas na pasku menu komputera Mac, aby otworzyć Centrum powiadomień

Następnie znajdź aplikację, w której chcesz wyłączyć wyciszenie powiadomień, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Dostarczaj wyraźnie”.

Kliknij opcję Dostarczaj wyraźnie z centrum powiadomień

Teraz powiadomienia powrócą do ustawień domyślnych, a nowe powiadomienia będą pojawiać się jako banery w prawym górnym rogu ekranu.

Jak wyłączyć wyciszenie powiadomień aplikacji z Preferencji systemowych

Wyciszenie powiadomień aplikacji można wyłączyć tylko z Centrum powiadomień. Ale co, jeśli wyczyściłeś wszystkie powiadomienia? Nie musisz się martwić, możesz wyłączyć wyciszenie powiadomień aplikacji w Preferencjach systemowych.

Kliknij ikonę „Apple” na pasku menu i wybierz opcję „Preferencje systemowe”.

Wybierz Preferencje systemowe z menu Apple w Big Sur

Tutaj przejdź do sekcji „Powiadomienia”.

Kliknij opcję Powiadomienia w Preferencjach systemowych

Teraz na pasku bocznym wybierz aplikację, dla której chcesz wyłączyć wyciszenie. Zobaczysz teraz ustawienia powiadomień, takie jak zrzut ekranu poniżej.

Wybierz sekcję aplikacji z powiadomień

Niestety, nie ma opcji wyłączania wyciszenia powiadomień aplikacji jednym kliknięciem. Zamiast tego musisz to zrobić ręcznie. Najpierw wybierz opcję „Banery” z sekcji „Styl ostrzeżenia”.

Następnie kliknij znacznik wyboru obok opcji „Pokaż powiadomienia na ekranie blokady” i „Odtwarzaj dźwięk dla powiadomień”, aby powrócić do zachowania domyślnego.

Zaznacz Opcje, aby anulować wyciszenie aplikacji w Preferencjach systemowych

Teraz, gdy wyciszyłeś irytujące powiadomienia aplikacji, użyj tych siedmiu poprawek Maca, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoją produktywność.

x