Jak tweetować z pulpitu Plazmy za pomocą Choqoka

Udostępnij teraz w social media:

Twitter jest obecnie bardzo popularny i wiele osób korzysta z tej witryny, aby śledzić bieżące wydarzenia, gwiazdy i inne zainteresowania. Jednak witryna Twittera jest niezgrabna, powolna i nie jest najlepsza do użycia na PC.

Jeśli jesteś użytkownikiem Linuksa i lubisz korzystać z Twittera, istnieje lepszy sposób. Przedstawiamy Choqok, szybki, łatwy w użyciu klient Twittera, zbudowany na platformę Linux. Oto, jak uruchomić system.

Instalowanie Choqok w systemie Linux

Uruchomienie klienta Choqok Twitter na komputerze z systemem Linux powinno być łatwe. Dlaczego? Aplikacja jest częścią projektu KDE, w wyniku czego jest dystrybuowana w prawie każdym systemie operacyjnym Linux, który ma również dostępny pulpit KDE Plasma.

Aby zainstalować Choqok na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji wiersza polecenia opisanymi poniżej, które odpowiadają używanemu systemowi operacyjnemu.

Ubuntu

Aplikację Choqok można zainstalować na Ubuntu z repozytorium oprogramowania „Universe”. Jednak nie wszyscy użytkownicy Ubuntu mają włączone repozytorium „Universe”. Aby go włączyć, wprowadź następujące dane add-apt-repository polecenie poniżej.

sudo add-apt-repository universe

Użyj aktualizacja polecenie odświeżenia źródeł oprogramowania Ubuntu. To polecenie umożliwi dostęp do „Universe” na Ubuntu.

sudo apt update

Przy działającym repozytorium oprogramowania „Universe” zainstaluj klienta Choqok Twitter na komputerze z systemem Linux.

sudo apt install choqok

Debian

Używasz Debiana Linux? Możesz zainstalować Choqok za pomocą apt-get polecenie poniżej.

sudo apt-get install choqok

Arch Linux

Użytkownicy Arch Linuxa będą mogli zainstalować klienta Choqok na Twitterze za pomocą pacman polecenie w terminalu.

sudo pacman -S choqok

Fedora

Użytkownicy Fedory Linux mogą szybko zainstalować Choqok za pomocą dnf polecenie w terminalu.

sudo dnf install choqok

OpenSUSE

W OpenSUSE będziesz mógł zainstalować Choqok za pomocą zypper polecenie poniżej.

sudo zypper install choqok

Ogólny Linux

Jeśli chcesz, aby aplikacja Choqok działała w dystrybucji nieobjętej tym przewodnikiem, musisz pobrać kod źródłowy i samodzielnie go skompilować. Aby uzyskać kod źródłowy, przejdź do Strona Choqok w witrynie KDE Apps.

  Jak chronić komórki przed edycją w Arkuszach Google

Alternatywnie, jeśli nie chcesz kompilować aplikacji z kodu źródłowego, spróbuj wyszukać „choqok” w menedżerze pakietów i zainstaluj go tak, jak zwykle instalujesz aplikacje.

Logowanie do Choqok

Aby móc doświadczyć Twittera w Choqok, musisz zalogować się na swoje konto na Twitterze. Aby się zalogować, zacznij od otwarcia Choqok z menu aplikacji na pulpicie Linux. Następnie wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku.

Krok 1: Po otwarciu Choqok na ekranie pojawi się komunikat. Ta wiadomość mówi: „Aby korzystać z Choqok, potrzebujesz konta w jednej z obsługiwanych usług mikroblogowania. Czy chcesz teraz dodać swoje konto? ”

Kliknij przycisk „Tak”, aby kontynuować.

Krok 2: Po kliknięciu „Tak” pojawi się okno konfiguracji Choqok. W tym oknie konfiguracji znajdź ikonę „Konta” i kliknij ją, aby uzyskać dostęp do ustawień konta.

  Jak tworzyć grupy w Snapchacie

Krok 3: W obszarze „Konta” znajdź przycisk „+ Dodaj” i kliknij go myszą. Po wykonaniu tej czynności zobaczysz podmenu. W tym podmenu zlokalizuj „Twitter” i wybierz go.

Krok 4: Klikając „Twitter”, zobaczysz „Dodaj nowe konto”. Kliknij przycisk „Uwierzytelnij za pomocą usługi Twitter”.

Kliknięcie „Uwierzytelnij za pomocą usługi Twitter” spowoduje wyświetlenie strony logowania do Twittera w domyślnej przeglądarce. Użyj go, aby zalogować się na swoje konto na Twitterze. Po zakończeniu naciśnij „OK” w oknie „Dodaj nowe konto”.

Publikowanie tweetów w Choqok

Aby opublikować tweeta z Choqok na pulpicie Linux, otwórz interfejs użytkownika klienta Choqok, klikając ikonę ptaka na pasku zadań. Następnie znajdź pole tekstowe pod „Więcej” i kliknij je myszą.

Za pomocą klawiszy na klawiaturze wpisz swój tweet. Podczas pisania zacznie się odliczanie zielona liczba, informując, że limit znaków zbliża się do maksimum (280 znaków).

Po zakończeniu wpisywania tweeta w kliencie Choqok naciśnij klawisz Wchodzić klucz, aby opublikować go na swoim koncie.

  Jak używać polecenia ar Linuksa do tworzenia bibliotek statycznych

Wysyłanie prywatnych wiadomości za pomocą Choqok

Oprócz wysyłania tweetów Choqok może także współpracować z prywatnym systemem wiadomości na Twitterze. Oto jak to zrobić.

Najpierw znajdź przycisk „Więcej” i kliknij go, aby wyświetlić opcje. Następnie kliknij przycisk „Wyślij prywatną wiadomość”.

Po kliknięciu przycisku „Wyślij prywatną wiadomość” pojawi się okno „Wyślij prywatną wiadomość”. Znajdź menu rozwijane „Do” i wybierz je.

Po wybraniu menu rozwijanego „Do” zobaczysz listę osób obserwowanych przez twoje konto na Twitterze. Wybierz osobę, do której chcesz wysłać wiadomość z listy. Następnie napisz wiadomość w polu tekstowym i kliknij „Wyślij”, aby wysłać ją do nich.

Aby uzyskać dostęp do wszystkich istniejących wiadomości prywatnych, kliknij ikonę wiadomości na pasku bocznym.

x