Jak tworzyć i udostępniać łącza do połączeń audio/wideo WhatsApp

Z bazą użytkowników liczącą ponad 2 miliardy użytkowników WhatsApp jest już usługą połączeń audio i wideo dla wielu użytkowników na całym świecie. A teraz firma zajmująca się przesyłaniem wiadomości, której właścicielem jest Meta, przygotowuje więcej funkcji współpracy przed wydaniem długo oczekiwanych społeczności. Najnowszy dodatek nazywa się WhatsApp Call Links i ma na celu wykorzystanie aplikacji do wideokonferencji, takich jak Google Meet czy Zoom. Możesz teraz tworzyć linki do połączeń wideo i audio w WhatsApp i udostępniać je innym. Każdy, kto ma konto WhatsApp, będzie mógł dołączyć do rozmowy w dowolnym momencie za pomocą linku, co ułatwi rozpoczęcie i dołączenie do połączeń konferencyjnych. Teraz, jeśli intryguje Cię opcja „Utwórz łącze do połączenia” w WhatsApp, oto jak możesz w pełni wykorzystać tę funkcję.

Jak wyjaśnia WhatsApp na swoim Strona wsparcia, linki do połączeń to unikalne adresy URL z 22-znakowymi identyfikatorami, które ułatwiają łączenie się z innymi osobami w aplikacji do przesyłania wiadomości. Te linki są łatwe do wygenerowania, mają długą ważność i mogą być ponownie wykorzystane, o czym dowiesz się w tym przewodniku. Nie trać więc więcej czasu i dowiedz się, jak korzystać z tej nowej funkcji WhatsApp.

Zanim zaczniesz tworzyć łącza do połączeń WhatsApp, aby udostępniać je znajomym i rodzinie, musisz wiedzieć kilka rzeczy o tej nowej funkcji. Oto warunki wstępne korzystania z tej funkcji:

  • Łącza połączeń są obecnie obsługiwane tylko w systemach Android i iOS. Możesz przeczytać o korzystaniu z łączy połączeń na komputerze lub w Internecie w dedykowanej sekcji poniżej.
  • Łącza połączeń WhatsApp mają 90-dniowy okres ważności i wygasną, jeśli pozostaną nieużywane przez ten okres. Oznacza to dwie rzeczy – po pierwsze, możesz ponownie wykorzystać linki, aby połączyć się ze znajomymi w późniejszym terminie, a po drugie, nie możesz ręcznie usunąć linków.
  • Chociaż użytkownicy nie mogą usunąć tych linków, WhatsApp może je odwołać ze względów bezpieczeństwa i prywatności. Pamiętaj jednak, że te połączenia wideo i audio pozostają szyfrowane od końca do końca.
  • Każda osoba mająca link może dołączyć do rozmowy, więc udostępniaj to samo tylko zaufanym osobom. Zablokowani użytkownicy nie mogą dołączyć do rozmowy. Jeśli jednak nie będziesz ostrożny, może to stać się dla Ciebie koszmarem prywatności.

1. Najpierw otwórz WhatsApp i przejdź do zakładki „Połączenia” na swoim iPhonie lub telefonie z Androidem. Tutaj znajdziesz nową opcję „Utwórz łącze do rozmowy” u góry.

2. Po dotknięciu opcji „Utwórz łącze do rozmowy” aplikacja automatycznie wygeneruje domyślnie nowy link do rozmowy wideo. Możesz jednak wybrać „Typ połączenia” (Wideo lub Głos) z opcji pod linkiem.

3. Po utworzeniu połączenia WhatsApp Call masz trzy możliwości udostępnienia go znajomym lub rodzinie. Możesz po prostu udostępnić link do kontaktu w WhatsApp, skopiować link lub dotknąć opcji „Udostępnij link”, aby wysłać go za pomocą poczty, Instagrama, Discorda lub innych platform.

Po udostępnieniu łącza do rozmowy wideo lub audio użytkownicy mogą po prostu dotknąć tego samego, aby dołączyć do rozmowy w WhatsApp. Jeśli udostępniłeś link przez WhatsApp, użytkownicy zobaczą nawet przycisk „Dołącz do rozmowy” pod linkiem w rozmowie. Dotknięcie przycisku przeniesie Cię do ekranu połączenia, gdzie możesz dotknąć „Dołącz”, aby wziąć udział w rozmowie. Tak, to takie proste.

Ponieważ linki do połączeń mają ważność 90 dni, możesz ponownie wykorzystać linki, aby połączyć się ze znajomymi lub rodziną w późniejszym terminie. Oto jak ponownie wykorzystać istniejące linki do połączeń.

Otwórz WhatsApp i przejdź do zakładki Połączenia. Następnie w rejestrze połączeń poszukaj kontaktów z ikoną łącza pod ich nazwą. Teraz dotknij nazwy kontaktu, aby uzyskać dostęp do istniejącego łącza połączenia. Następnie możesz użyć przycisku „Dołącz”, aby natychmiast użyć linku i zaprosić nowych uczestników.

Popularne aplikacje do wideokonferencji, takie jak Zoom i Google Meet, umożliwiają użytkownikom dołączanie do rozmów z dowolnej platformy – mobilnej, komputerowej, internetowej, a nawet telewizora Smart TV. Jednak łącza połączeń WhatsApp mają obecnie ogromne ograniczenia.

Gdy klikniesz, aby dołączyć do rozmowy wideo lub audio na pulpicie systemu Windows lub Mac za pomocą łącza do rozmowy, zobaczysz, że łącze otwiera okno błędu w przeglądarce. „Linki do połączeń WhatsApp nie są obecnie obsługiwane na komputerach stacjonarnych” — czytamy w błędzie. Towarzyszy mu kod QR łącza do połączenia, który można zeskanować za pomocą aplikacji do skanowania kodów QR na telefonie, aby wziąć udział w spotkaniu.

Tak więc, w tej chwili nie możesz dołączać do rozmów audio i wideo za pomocą łączy połączeń na komputerze lub w przeglądarce internetowej. Spodziewamy się, że aplikacja do przesyłania wiadomości, której właścicielem jest Meta, doda obsługę komputerów stacjonarnych w nadchodzących tygodniach.

To prawie wszystko, co musisz wiedzieć o nowo dodanej funkcji Call Link w WhatsApp. Chociaż ta funkcja daje Meta arsenał do wykorzystania Zoom i innych aplikacji do wideokonferencji, wierzę, że będzie miała bardziej osobisty przypadek w naszym życiu. Teraz będziesz mógł z wyprzedzeniem umawiać się na rozmowy towarzyskie i rodzinne, zamiast próbować zapraszać wszystkich w ostatniej chwili. Łącza połączeń WhatsApp są przydatnym dodatkiem, ale funkcja jest obecnie w połowie niedopracowana. Dwie rzeczy, które chciałbym, aby firma dodała, to – możliwość ustawienia godziny spotkania i wysyłania przypomnień o spotkaniu w WhatsApp.

Co więcej, WhatsApp wprowadził ostatnio kilka nowych funkcji. Możesz teraz ukryć swój status online w WhatsApp i korzystać z wiadomości na wielu urządzeniach, nawet jeśli Twoje główne urządzenie nie ma połączenia z Internetem. Aby uzyskać więcej takich wskazówek i sztuczek, śledź Beebom i daj nam znać swoją opinię w komentarzach poniżej.