Jak tworzyć mikstury przywracania zdrowia w Skyrim

Mikstura zdrowia jest najbardziej potrzebna w Skyrim.

Osobiście uważam, że alchemia jest jedną z tych umiejętności Skyrim, które utrzymują określony poziom trudności bez względu na to, ile zaawansowałeś w grze.

Mówiąc prościej; to sztuka robienia eliksirów i trucizn. Jednym ze sposobów wykorzystania tej umiejętności jest tworzenie mikstur przywracających zdrowie.

Choć wydaje się to trudne na początek, wszystko, czego potrzebujesz, to dwa lub więcej składników, aby zrobić mikstury metodą prób i błędów.

Tworzenie mikstur przywracania zdrowia

Każdy znaleziony składnik ma zazwyczaj pewne efekty, które są zwykle nieznane, chyba że zostaną ujawnione.

Możesz jeść (i ponieść dobre lub złe konsekwencje zdrowotne) lub eksperymentować w laboratorium alchemicznym.

Zwykle robię to z laboratorium alchemicznym, ponieważ satysfakcjonuje to moją inżynierską duszę ⚗️.

Jednak mieszanie składników naturalnie je zużywa, nawet jeśli nic nie daje. Tak więc niekonsekwentny ciąg eksperymentów doprowadzi do znacznego marnowania zasobów, zwłaszcza jeśli nie używasz kodów.

Jednym z rozwiązań jest odwiedzenie alchemików Skyrim w celu wymiany niektórych przepisów, jeśli takie istnieją.

W ten sposób wiesz, czego szukać i uchronisz się przed niepotrzebnym mieszaniem.

Więc tutaj wymieniłem niektóre składniki (z efektami):

BlisterwortDamage StaminaFrenzyRestore HealthFortify SmithingBlue DartwingResist ShockFortify PickpocketRestore HeathFearBlue Mountain FlowerRestore HealthFortify ConjurationFortify HealthDamage Magicka RegenButterfly WingRestore HealthFortify BarterLingering Damage StaminaDamage MagickaCharred Skeever HideRestore StaminaCure DiseaseResist PoisonRestore HealthDaedra HeartRestore HealthDamage Stamina RegenDamage MagickaFearEye of Sabre CatRestore StaminaRavage HealthDamage MagickaRestore HealthImp StoolDamage HealthLingering Damage HealthParalysisRestore HealthRock Warbler EggRestore HealthFortify One-HandedDamage WytrzymałośćSłabość wobec magii Bagienny strąk grzybaOdporność na szokMagia utrzymujących się obrażeńParaliżPrzywracanie zdrowiaPszenicaPrzywracanie zdrowiaWzmocnienie zdrowiaObrażenia Regeneracja obrażeńMagia długotrwałych obrażeń

Możesz zobaczyć, że Przywracanie Zdrowia jest powszechnym efektem wśród wszystkich. Tak więc zmieszanie dowolnych dwóch lub trzech da w rezultacie Mikstury Przywrócenia Zdrowia.

Jednak mogą wystąpić również skutki uboczne.

Na przykład, wylanie razem strąków pszenicy i bagiennego grzyba zapewnia trwałe obrażenia magiczne + przywracanie zdrowia, dzięki wspólnym efektom między składnikami.

W takich przypadkach nie jest to całkowicie korzystne.

W rzeczywistości nie możesz użyć tego na sobie (bo to trucizna) i możesz go użyć tylko z bronią aktywną. Nawet w takim przypadku, oprócz zadawania obrażeń magicznych, będziesz przywracać zdrowie wroga.

Podsumowując, lepiej zanotować efekty wymienione powyżej, zanim spróbujesz zostać alchemikiem Skyrim.

Gdzie znaleźć składniki?

Z każdym wiąże się więcej niż jedno miejsce. A najlepszym sposobem na znalezienie go jest przeszukiwanie Wiki Skyrim Fandom.

Szukałem Jaja Gajówki Skalnej, a oni dali mi wiele miejsc do szukania.

Alternatywnie możesz wymienić się na niektóre składniki. Przeważnie w każdej lokalizacji Skyrim będzie ktoś, kto je sprzedaje. Zwykłe przedmioty, takie jak pęcherzyca, pszenica, chochlikowy stolec itp., można znaleźć za pomocą…

  • Orgnar gospody pod Śpiącym Olbrzymem w Riverwood
  • Arcadia of Arcadia Cauldron w Whiterun

Zasadniczo powinieneś wejść do każdej karczmy lub handlarza, gdziekolwiek jesteś, zapytać, co mają na sprzedaż, i przeszukać kartę Składniki.

Mimo to możesz także bezpośrednio wymienić miksturę zdrowia z alchemikiem.

Jeśli nie masz ochoty robić mikstur zdrowia, możesz także oszukiwać. W przypadku wersji na PC naciśnij ~ podczas gry i wpisz player.additem 0003eaf2 X. Tutaj „X” to liczba mikstur zdrowia, które chcesz.

Zakończyć!

Więc to był nasz przewodnik po miksturach zdrowia.

Ale Skyrim ma o wiele więcej do zaoferowania. Każda skrzynia, misja lub zabójstwo daje łupy, które chcesz przechowywać w bezpiecznym miejscu.

A do tego potrzebujesz czegoś (domu), o którym mówiliśmy, jak kupić swój pierwszy dom w Skyrim.

x