Mac

Jak udostępnić ekran w sieci między komputerami Mac

Udostępnianie ekranu między dwoma komputerami jest często skomplikowanym procesem. macOS ma wbudowaną funkcję, która sprawia, że ​​udostępnianie ekranu innym komputerom Mac w sieci jest niezwykle łatwe. Oto jak to działa.

Ustawiać

Aby udostępnić ekran w sieci między dwoma komputerami Mac, potrzebujesz dwóch rzeczy. Po pierwsze, oba komputery Mac powinny być w tej samej sieci. Po drugie, Mac, który będzie udostępniał swój ekran, powinien mieć ustawione hasło. To drugie wymaganie można pominąć, ale może to później powodować problemy z dostępem do ekranu. Zdecyduj, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Możesz także włączyć opcję Nie przeszkadzać podczas udostępniania ekranu.

Udostępnianie ekranu przez sieć

Komputer Mac, który będzie udostępniał ekran, będzie nazywany komputerem Macintosh, a komputer Mac, który będzie miał dostęp do ekranu, będzie nazywany komputerem Mac Remote.

Włącz udostępnianie ekranu na komputerze Mac

Otwórz aplikację Preferencje systemowe i przejdź do Udostępniania. W kolumnie po lewej wybierz opcję udostępniania ekranu. Po włączeniu wybierz konta, z których chcesz udostępnić ekran. Zauważysz, że po włączeniu Udostępniania ekranu otrzymujesz adres sieciowy i nazwę sieci, z której można uzyskać dostęp do komputera Mac. Zanotuj nazwę komputera Mac. Nie będziemy używać adresu sieciowego, ponieważ jest on nieco bardziej skomplikowany.

Ekran dostępu ze zdalnego komputera Mac

Otwórz Finder na zdalnym komputerze Mac i kliknij Sieć na pasku bocznym. W obszarze Sieć zobaczysz komputer Mac. Wybierz, a u góry kliknij przycisk Udostępnianie ekranu. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła do konta, dla którego chcesz uzyskać dostęp do ekranu.

Po wprowadzeniu prawidłowej nazwy użytkownika i hasła otworzy się nowe okno z ekranem z komputera Mac z lustrzanym odbiciem.

To proste udostępnianie ekranu, w którym Remote Mac może zobaczyć, co się dzieje, na ekranie, ale nie może przejąć kontroli nad systemem. Jeśli chcesz przyznać Zdalnemu komputerowi Mac możliwość sterowania systemem, najpierw musisz go włączyć na komputerze Mac. Opcja znajduje się w obszarze Udostępnianie. Kliknij przycisk „Ustawienia komputera” i włącz tę funkcję.

Ta funkcja jest ściśle funkcją udostępniania ekranu, a dźwięk nie jest z nią przesyłany strumieniowo. Jeśli masz nadzieję, że sygnał wejściowy z mikrofonu na komputerze Mac będzie słyszalny przez głośniki na komputerze Mac, będziesz rozczarowany.

x