iOS

Jak ukryć aplikacje iMessage, których nie używasz w iOS 11

Aplikacje iMessage zostały wprowadzone w iOS 10. Te aplikacje znajdują się we własnej małej szufladzie. Szuflada aplikacji otwiera się po dotknięciu przycisku App Store obok pola wprowadzania tekstu. Większość aplikacji iMessage to naklejki z pewnymi wyjątkami. Wyjątkiem są na przykład Mapy Google i Dropbox. Apple przeprojektowuje szufladę aplikacji w iOS 11. Zamiast przełączać się na szufladę aplikacji, wszystkie aplikacje iMessage pojawiają się u dołu klawiatury. Jeśli masz wiele aplikacji iMessage, rząd aplikacji na dole może być dość zajęty. Ponieważ interfejs użytkownika jest nowy, zmienił się również sposób ukrywania aplikacji iMessage.

Ukryj aplikacje iMessage

Otwórz aplikację Wiadomości na swoim iPhonie lub iPadzie. Zobaczysz nowy wiersz pod klawiaturą pokazujący wszystkie włączone aplikacje iMessage. Przesuń palcem na sam koniec tego wiersza i dotknij przycisku przepełnienia.

Pojawi się nowe menu. Każda aplikacja iMessage będzie wymieniona w tym menu. Dotknij opcji Edytuj w prawym górnym rogu tego menu. Przełącznik pojawi się obok wszystkich aplikacji, w tym Digital Touch i Recents. Wyłącz przełącznik, aby ukryć aplikacje iMessage. Kiedy skończysz, dotknij przycisku Gotowe w prawym górnym rogu, a następnie ponownie w lewym górnym rogu.

Po powrocie do aplikacji w dolnym wierszu będzie mniej ikon aplikacji.

Automatycznie dodawaj aplikacje iMessage

W iOS 10 można było zezwolić aplikacjom takim jak Dropbox lub Google Maps na automatyczne dodawanie aplikacji iMessage do szuflady aplikacji. O ile możemy stwierdzić z pierwszej publicznej wersji beta iOS 11, Apple zrezygnował z tej opcji i to nie jest dobra wiadomość. Teraz, gdy aplikacja, z której już korzystasz, aktualizuje i dodaje aplikację iMessage, zostanie automatycznie dodana do wiersza u dołu klawiatury. Będziesz musiał go ręcznie wyłączyć / ukryć.

W systemie iOS 10 wyłączenie aplikacji iMessage spowoduje jej odinstalowanie. Wystąpił wyjątek dla aplikacji na ekranie głównym, ale nie dla aplikacji, które były wyłącznie aplikacjami iMessage. Wygląda na to, że Apple próbuje naprawić ten dziwny mały problem, ale robiąc to, stworzył nowy.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​to tylko beta iOS 11, na którą patrzymy. Można założyć, że Apple do września załatwi sprawę. Obecnie możliwość ukrywania aplikacji iMessage jest wadliwa. Aplikacje nie zawsze się chowają. Musieliśmy podjąć kilka prób ich ukrycia, zanim odnieśliśmy sukces.

x