Jak ukryć foldery Gmaila w stacjonarnym kliencie poczty e-mail

Możesz połączyć swoje konto Gmail z dowolnym stacjonarnym klientem poczty e-mail, który je obsługuje. Gdy to zrobisz, wszystkie foldery utworzone w Gmailu zostaną również zsynchronizowane z komputerem. Nie wszystkie stacjonarne klienty poczty e-mail to robią, ale te dobre zdecydowanie je synchronizują. To może, ale nie musi być dobre. Wszyscy klienci poczty e-mail mają „Wszystkie wiadomości” lub inną podobnie nazwaną skrzynkę odbiorczą, w której pojawia się każdy e-mail. Jeśli chcesz wykluczyć niektóre foldery Gmaila z synchronizacji z klientem, możesz to zrobić. Jest wbudowane ustawienie, które pozwala ukryć foldery Gmaila przed stacjonarnym klientem poczty e-mail.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

To ustawienie jest w Gmailu, więc nie ma znaczenia, którego klienta poczty używasz. Działa to niezależnie od tego, czy korzystasz ze starego, czy nowego interfejsu Gmaila.

Ukryj foldery Gmaila

Otwórz Gmaila w przeglądarce internetowej. Kliknij mały przycisk koła zębatego pod zdjęciem profilowym. Otworzy się menu. Wybierz Ustawienia z menu.

Na ekranie Ustawienia przejdź do karty Etykiety. Domyślne foldery są wymienione na samej górze, więc jeśli chcesz ukryć którykolwiek z nich, odznacz opcję Pokaż w IMAP. Jeśli chcesz ukryć foldery niestandardowe, przewiń w dół tego samego ekranu, a zobaczysz je. Każdy z nich ma obok siebie własną opcję Pokaż w IMAP.

Foldery w Gmailu nie są rzeczywistymi folderami. Są to po prostu etykiety, które dodajesz do wiadomości, aby je uporządkować. Pomyśl o nich jak o tagach. Jeśli przejdziesz do etykiety, oczywiście znajdziesz tam zaznaczoną wiadomość, ale usunięcie etykiety lub ukrycie jej przed klientem poczty e-mail nie spowoduje usunięcia żadnych wiadomości.

Możesz ukryć foldery / etykiety, ale wiadomości nie będą ukrywane przed klientem poczty e-mail.

Etykiety będą nadal dostępne w Gmailu, nawet jeśli ukryjesz je przed klientem poczty e-mail. Jeśli chcesz je ukryć w Gmailu, możesz to również zrobić na tym samym ekranie. Obok każdej etykiety znajduje się opcja Ukryj, a kliknięcie jej spowoduje ukrycie jej w lewej kolumnie Gmaila. Ponownie, żadna wiadomość e-mail nie zostanie ukryta ani usunięta. Etykieta nie będzie już wyświetlana, ale nadal możesz czytać wiadomości ze skrzynki odbiorczej, które mają ukrytą etykietę.

Jeśli używasz Hangouts w Gmailu, wszystkie czaty są zapisywane w ich własnym folderze / etykiecie. Domyślnie nie są one synchronizowane z Twoim stacjonarnym klientem poczty e-mail, jednak możesz je pokazać w kliencie, wybierając opcję „Pokaż w IMAP” obok folderu / etykiety Czat na tym samym ekranie.